Західні ЗМІ: перші підписані накази нового президента США

Вже з першого тижня у Білому домі Джо Байден стикнувся з випробуваннями президента, що ґрунтуються на політичному компромісі та об'єднанні Вашингтона для боротьби з пандемією.

У неділю команда президента закликала до двох речей - вистояти та подолати нарешті кошмар Covid-19 та підтримати план економічної допомоги на 1,9 трильйона доларів.

У найближчий тиждень Байден, як очікується, розпочне новий бліц виконавчих дій, щоб надати оберти своїй новій адміністрації - наприклад, у понеділок, скасує заборону трансгендерам проходити військову службу.

Пізніше цього тижня президент планує ще деякі безкомпромісні кроки щодо вживання заходів для стимулювання американських робітників, подолання расової нерівності та боротьби зі зміною клімату.

Але справжні, тривалі зміни та надії нації остаточно подолати пандемію залежатимуть від здатності Байдена скористатися багаторічним досвідом, щоб створити спільну мову на випаленій землі столиці.

Завдання ускладнюється з кожним днем, частково через безпрецедентний виклик процесу імпічменту експрезидента Дональда Трампа, який розпочнеться через два тижні. Республіканська партія розривається в епоху після Трампа, звужуючи політичний простір для законодавців ВП, які можуть подумати про допомогу новому демократичному президенту в кризовий час.

А в недільних ток-шоу, як видається, апелятів до компромісів серед конкуруючих законодавців було набагато менше, ніж в Овальному кабінеті. 

Жорстка реальність того, що Байден, який слідує за президентом, що ігнорував кризу коронавірусу, вже отримує питання щодо того, чи не надто амбітна його обітниця доставити 100 мільйонів доз вакцин за 100 днів.


"Літак злітає"
Ксав'є Бесерра, кандидат Байдена на посаду міністра охорони здоров'я та соціальних служб, у неділю виступив із закликом до термінових заходів щодо боротьби з Covid-19 та тим фактом, що на покращення знадобляться місяці.
"Я вважаю, що президент Байден це чітко дав зрозуміти, літак перебуває на зльоті, і ми повинні його підняти. Проте ми не зробимо це за одну ніч. Але ми підтягнемо це", - заявив Бесерра в ефірі CNN в день, коли кількість загиблих у США наблизилася до 420 000.
Розмовляючи з Даною Баш, Бесерра не зміг дати відповідь на запитання, яке всі хочуть знати: скільки ще триватиме соціальне дистанціювання?
Вже зараз надії на порятунок для країни до початку літа виглядають передчасними. Керівник Білого дому Рон Клейн прокоментував обіцянку Байдена про 100 мільйонів - це означає, що лише 50 мільйонів людей будуть повністю вакциновані, враховуючи режим прийому двох доз, протягом відповідного періоду - як "дуже сміливу та амбіційну мету".
І він спробував роз'яснити плутанину, зроблену власною адміністрацією, після того, як головний урядовий спеціаліст з інфекційних хвороб доктор Ентоні Фаучі суперечив заявам анонімних джерел у Білому домі про те, що нова адміністрація повинна була розпочати "з нуля" план розподілу вакцин після того, як нічого не залишив Трамп.
"Як бачили всі в Америці - спосіб, яким люди отримують вакцину, є хаотичним, дуже непродуманим", - сказав Клейн в інтерв'ю NBC "Meet the Press".  

Білий дім звертається до республіканських бай-інів за порятунком
У неділю вдень, активізуючи зусилля Білого дому для швидкого прийняття законопроєкту про порятунок від пандемії, Брайан Діз, директор Національної економічної ради Білого дому, організував відеозустріч із 16 сенаторами.
Вісьмох демократів та вісьмох республіканців запросили в основну групу влади, які будуть мати вирішальне значення для амбіцій Байдена щодо двопартійних дій на багатьох фронтах. У неділю  Джаред Бернштейн, член Ради економічних радників президента заявив, що існує тверда згода щодо необхідності наполегливо вимагати гроші на розподіл вакцин.
"Це не означає, що всі збираються домовитись про кожну деталь", - сказав Бернштейн, перш ніж виставити Байдена, який працював у Сенаті понад три десятиліття, як ключового гвинтика в процесі найближчих днів. "Джо Байден має давню історію роботи над такими видами переговорів".
Ступінь завдання нового президента була чітко зрозуміла, коли сенатор від штату Юта Мітт Ромні, один із сенатів ВР, який вважається відкритим до компромісів, порушив питання щодо швидкості та розміру заявки на економічний порятунок.
"Як знайшлися перші 900 мільярдів доларів, які ми передали пару тижнів тому, як це було розподілено? Більшість із запланованого ще не зроблено", - сказав Ромні. "Важливо, що ми не позичаємо у китайців сотні мільярдів, насправді трильйони доларів на речі, які не є абсолютно необхідними. Настав час діяти з розсудливістю та обережністю".
Сенатор GOP Сьюзен Коллінз зі штату Мен заявила у своєму виступі у неділю ввечері, що вона теж заперечує щодо плану Байдена і хоче, щоб його було краще прописано.
"Здається, передчасно розглядати пакет такого розміру та обсягу", - сказав Коллінз.
Враховуючи актуальність ситуації, демократи вже готують план використання рідкісної та суперечливої ​​процедурної тактики, відомої як примирення, для передачі основних частин пакету, якщо республіканці спробують його заблокувати.
Спікер палати Ненсі Пелосі заявила, що готова прийняти законопроєкт за два тижні, використовуючи тактику, повідомило джерело CNN. Проблема використання примирення для прийняття законопроєкту з вузькою демократичною більшістю полягає в тому, що це може зруйнувати сподівання Байдена на двопартійний план і відхилити його довгострокові плани щодо знешкодження вірусу у Вашингтоні.
Але пошук підтримки від республіканців також може змусити нового президента розбавити свої амбіції щодо заходу допомоги від ковіду та зробити його менш успішним - серйозне питання на початку президентства, яке визначатиметься його здатність припинити пандемію та відновити економіку.

Республіканці розкололися на два табори: як за Трампа, так і за Байдена
Готовність деяких республіканців продемонструвати добросовісність кроків Байдена також під питанням. Кілька найвищих членів Конгресу вже звинуватили його у тому, що він виступає із власними закликами до єдності у своєму інавгураційному зверненні, приймаючи виконавчі розпорядження, такі як повторне приєднання до Паризької кліматичної угоди та зупинка будівництва прикордонної стіни Трампа.
Однак такі заперечення відображають ігнорування результатів виборів. Байден здобув явну перемогу у виборах та набрав на сім мільйонів голосів більше, ніж Трамп, тому він може претендувати на мандат на свої ранні дії.
Настрій між партіями не покращується через напружену суперечку між лідером більшості в сенаті Чаком Шумером та його республіканським колегою Мітчем Макконнеллом щодо роботи палати 50-50. Прагнення Байдена кидає виклик надзвичайному зливу політичних сил, що кипіли протягом перших днів його перебування на посаді, і все це було підтверджено вихідними, коли передбачали політичні теми року.
У понеділок демократи Палати представників передадуть до Сенату єдину статтю про імпічмент проти Трампа, в якій стверджується, що він підбурює повстання. Це розпочне церемоніальний процес, який завершиться судовим процесом, який розпочнеться 8 лютого. Чим більше часу пройде, тим менш імовірним буде 17 республіканських сенаторів, готових забезпечити більшість у дві третини, необхідну для засудження колишнього президента і заборонити йому майбутню державну посаду.
"Я вважаю, що судовий розгляд дурний. Я думаю, що це контрпродуктивно. У нас, у цій країні вже все палає, і це все одно, що взяти бензин і гасити ним вогонь", - сказав сенатор Флориди Марко Рубіо.
Рубіо - один із республіканців, котрий стикається з новим поворотом старої дилеми щодо Трампа. Чи найкраще їх політичним інтересам слугує голосування за покарання експрезидента за підбурювання до повстання проти Конгресу та спробу крадіжки виборів?
Або влада Трампа в партії все ще така сильна, що вони запроваджують реакцію, засуджуючи колишнього президента? Рубіо призначений на переобрання у 2022 році, і йому вже доводиться розв'язувати питання про те, чи не боїться він головного виклику дочки колишнього президента Іванки. Ромні заявив CNN, що вважає поведінку Трампа, що підбурює натовп, вартою імпічменту.
Але сенатор GOP Майк Раундс з Південної Дакоти заявив в ефірі NBC "Meet the Press", що це питання "спірне", оскільки він вважає неконституційним судити колишнього президента, якого імпічментовано, - новий аргумент серед законодавців GOP. Але один із менеджерів імпічменту Демократичного дому, представник Пенсільванії Мадлін Дін, заявив у ефірі "Держави Союзу", що Трамп повинен заплатити за дії, які не мають аналогів в американській історії.
"Це надзвичайно жахливий президентський злочин. І ми повинні рухатися вперед", - сказав Дін.
за матеріалами CNN


26.01.2021 711
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1293
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1019
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2031
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3512
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1310
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1295

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1612

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

463

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1104

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1274
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24229
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

478
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2641
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

569
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1478
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

651
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15346
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

458
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

536
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1324 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

592
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

504