Західні ЗМІ: перші підписані накази нового президента США

Вже з першого тижня у Білому домі Джо Байден стикнувся з випробуваннями президента, що ґрунтуються на політичному компромісі та об'єднанні Вашингтона для боротьби з пандемією.

У неділю команда президента закликала до двох речей - вистояти та подолати нарешті кошмар Covid-19 та підтримати план економічної допомоги на 1,9 трильйона доларів.

У найближчий тиждень Байден, як очікується, розпочне новий бліц виконавчих дій, щоб надати оберти своїй новій адміністрації - наприклад, у понеділок, скасує заборону трансгендерам проходити військову службу.

Пізніше цього тижня президент планує ще деякі безкомпромісні кроки щодо вживання заходів для стимулювання американських робітників, подолання расової нерівності та боротьби зі зміною клімату.

Але справжні, тривалі зміни та надії нації остаточно подолати пандемію залежатимуть від здатності Байдена скористатися багаторічним досвідом, щоб створити спільну мову на випаленій землі столиці.

Завдання ускладнюється з кожним днем, частково через безпрецедентний виклик процесу імпічменту експрезидента Дональда Трампа, який розпочнеться через два тижні. Республіканська партія розривається в епоху після Трампа, звужуючи політичний простір для законодавців ВП, які можуть подумати про допомогу новому демократичному президенту в кризовий час.

А в недільних ток-шоу, як видається, апелятів до компромісів серед конкуруючих законодавців було набагато менше, ніж в Овальному кабінеті. 

Жорстка реальність того, що Байден, який слідує за президентом, що ігнорував кризу коронавірусу, вже отримує питання щодо того, чи не надто амбітна його обітниця доставити 100 мільйонів доз вакцин за 100 днів.


"Літак злітає"
Ксав'є Бесерра, кандидат Байдена на посаду міністра охорони здоров'я та соціальних служб, у неділю виступив із закликом до термінових заходів щодо боротьби з Covid-19 та тим фактом, що на покращення знадобляться місяці.
"Я вважаю, що президент Байден це чітко дав зрозуміти, літак перебуває на зльоті, і ми повинні його підняти. Проте ми не зробимо це за одну ніч. Але ми підтягнемо це", - заявив Бесерра в ефірі CNN в день, коли кількість загиблих у США наблизилася до 420 000.
Розмовляючи з Даною Баш, Бесерра не зміг дати відповідь на запитання, яке всі хочуть знати: скільки ще триватиме соціальне дистанціювання?
Вже зараз надії на порятунок для країни до початку літа виглядають передчасними. Керівник Білого дому Рон Клейн прокоментував обіцянку Байдена про 100 мільйонів - це означає, що лише 50 мільйонів людей будуть повністю вакциновані, враховуючи режим прийому двох доз, протягом відповідного періоду - як "дуже сміливу та амбіційну мету".
І він спробував роз'яснити плутанину, зроблену власною адміністрацією, після того, як головний урядовий спеціаліст з інфекційних хвороб доктор Ентоні Фаучі суперечив заявам анонімних джерел у Білому домі про те, що нова адміністрація повинна була розпочати "з нуля" план розподілу вакцин після того, як нічого не залишив Трамп.
"Як бачили всі в Америці - спосіб, яким люди отримують вакцину, є хаотичним, дуже непродуманим", - сказав Клейн в інтерв'ю NBC "Meet the Press".  

Білий дім звертається до республіканських бай-інів за порятунком
У неділю вдень, активізуючи зусилля Білого дому для швидкого прийняття законопроєкту про порятунок від пандемії, Брайан Діз, директор Національної економічної ради Білого дому, організував відеозустріч із 16 сенаторами.
Вісьмох демократів та вісьмох республіканців запросили в основну групу влади, які будуть мати вирішальне значення для амбіцій Байдена щодо двопартійних дій на багатьох фронтах. У неділю  Джаред Бернштейн, член Ради економічних радників президента заявив, що існує тверда згода щодо необхідності наполегливо вимагати гроші на розподіл вакцин.
"Це не означає, що всі збираються домовитись про кожну деталь", - сказав Бернштейн, перш ніж виставити Байдена, який працював у Сенаті понад три десятиліття, як ключового гвинтика в процесі найближчих днів. "Джо Байден має давню історію роботи над такими видами переговорів".
Ступінь завдання нового президента була чітко зрозуміла, коли сенатор від штату Юта Мітт Ромні, один із сенатів ВР, який вважається відкритим до компромісів, порушив питання щодо швидкості та розміру заявки на економічний порятунок.
"Як знайшлися перші 900 мільярдів доларів, які ми передали пару тижнів тому, як це було розподілено? Більшість із запланованого ще не зроблено", - сказав Ромні. "Важливо, що ми не позичаємо у китайців сотні мільярдів, насправді трильйони доларів на речі, які не є абсолютно необхідними. Настав час діяти з розсудливістю та обережністю".
Сенатор GOP Сьюзен Коллінз зі штату Мен заявила у своєму виступі у неділю ввечері, що вона теж заперечує щодо плану Байдена і хоче, щоб його було краще прописано.
"Здається, передчасно розглядати пакет такого розміру та обсягу", - сказав Коллінз.
Враховуючи актуальність ситуації, демократи вже готують план використання рідкісної та суперечливої ​​процедурної тактики, відомої як примирення, для передачі основних частин пакету, якщо республіканці спробують його заблокувати.
Спікер палати Ненсі Пелосі заявила, що готова прийняти законопроєкт за два тижні, використовуючи тактику, повідомило джерело CNN. Проблема використання примирення для прийняття законопроєкту з вузькою демократичною більшістю полягає в тому, що це може зруйнувати сподівання Байдена на двопартійний план і відхилити його довгострокові плани щодо знешкодження вірусу у Вашингтоні.
Але пошук підтримки від республіканців також може змусити нового президента розбавити свої амбіції щодо заходу допомоги від ковіду та зробити його менш успішним - серйозне питання на початку президентства, яке визначатиметься його здатність припинити пандемію та відновити економіку.

Республіканці розкололися на два табори: як за Трампа, так і за Байдена
Готовність деяких республіканців продемонструвати добросовісність кроків Байдена також під питанням. Кілька найвищих членів Конгресу вже звинуватили його у тому, що він виступає із власними закликами до єдності у своєму інавгураційному зверненні, приймаючи виконавчі розпорядження, такі як повторне приєднання до Паризької кліматичної угоди та зупинка будівництва прикордонної стіни Трампа.
Однак такі заперечення відображають ігнорування результатів виборів. Байден здобув явну перемогу у виборах та набрав на сім мільйонів голосів більше, ніж Трамп, тому він може претендувати на мандат на свої ранні дії.
Настрій між партіями не покращується через напружену суперечку між лідером більшості в сенаті Чаком Шумером та його республіканським колегою Мітчем Макконнеллом щодо роботи палати 50-50. Прагнення Байдена кидає виклик надзвичайному зливу політичних сил, що кипіли протягом перших днів його перебування на посаді, і все це було підтверджено вихідними, коли передбачали політичні теми року.
У понеділок демократи Палати представників передадуть до Сенату єдину статтю про імпічмент проти Трампа, в якій стверджується, що він підбурює повстання. Це розпочне церемоніальний процес, який завершиться судовим процесом, який розпочнеться 8 лютого. Чим більше часу пройде, тим менш імовірним буде 17 республіканських сенаторів, готових забезпечити більшість у дві третини, необхідну для засудження колишнього президента і заборонити йому майбутню державну посаду.
"Я вважаю, що судовий розгляд дурний. Я думаю, що це контрпродуктивно. У нас, у цій країні вже все палає, і це все одно, що взяти бензин і гасити ним вогонь", - сказав сенатор Флориди Марко Рубіо.
Рубіо - один із республіканців, котрий стикається з новим поворотом старої дилеми щодо Трампа. Чи найкраще їх політичним інтересам слугує голосування за покарання експрезидента за підбурювання до повстання проти Конгресу та спробу крадіжки виборів?
Або влада Трампа в партії все ще така сильна, що вони запроваджують реакцію, засуджуючи колишнього президента? Рубіо призначений на переобрання у 2022 році, і йому вже доводиться розв'язувати питання про те, чи не боїться він головного виклику дочки колишнього президента Іванки. Ромні заявив CNN, що вважає поведінку Трампа, що підбурює натовп, вартою імпічменту.
Але сенатор GOP Майк Раундс з Південної Дакоти заявив в ефірі NBC "Meet the Press", що це питання "спірне", оскільки він вважає неконституційним судити колишнього президента, якого імпічментовано, - новий аргумент серед законодавців GOP. Але один із менеджерів імпічменту Демократичного дому, представник Пенсільванії Мадлін Дін, заявив у ефірі "Держави Союзу", що Трамп повинен заплатити за дії, які не мають аналогів в американській історії.
"Це надзвичайно жахливий президентський злочин. І ми повинні рухатися вперед", - сказав Дін.
за матеріалами CNN


26.01.2021 615
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

664
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1918 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1128 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

552
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6902 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11392 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

332

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1072

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1114

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1107
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

25
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

280
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1079
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

747
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2947
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4439
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18438
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

317
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

351
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

662
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

768