Захищаємося від електромагнітного "смогу". Профілактика

Навколо нас маса електромагнітних приладів. Телевізори, комп'ютери, мікрохвильові печі, не кажучи вже про мобільники... Зрозуміло, що все це не найкращим чином впливає на здоров'я. Що ж, відмовитися від досягнень прогресу? Рекомендації читачам MedPulse.ru дають експерт ВООЗ Ніна Рубцова, а також екологи Дмитро Давидов і Олександр Міхєєв.

Як стверджують фахівці, джерелами ЕМ-випромінювання є всі побутові електроприлади. Найбільш потужне випромінювання у НВЧ-печей, сучасних холодильників, електроплит і мобільних телефонів. Порівняно нешкідливим вважається лише низькочастотне випромінювання, що розповсюджується від електромережі. Більш небезпечно високочастотне випромінювання від радіо- і телепередавачів, а також радарів. Небезпечні для здоров'я лінії електропередач - недарма під ними заборонено будувати житло.

Дослідження впливу електромагнітних полів на людину і тварин у нашій країні ведуться більше півстоліття. Експериментальним шляхом вчені встановили, що понад усе схильні до нього зростаючі тканини та ембріони.

"З'ясувалося, що електромагнітні поля впливають на нервову і м'язову тканини, можуть провокувати неврологічні порушення і безсоння, а також збої в роботі шлунково-кишкового тракту, - коментує експерт ВООЗ Ніна Рубцова. - Вони також здатні впливати на частоту серцевих скорочень і артеріальний тиск".

Особливу увагу дослідники приділяють випромінювання від мобільних телефонів. Нещодавно було доведено, що часте використання стільникового зв'язку може призводити до таких захворювань, як рак мозку, хвороба Альцгеймера та пошкодження вестибулярного апарату. Причому особливу небезпеку мобільники представляють для дітей та підлітків.

А ось що стосується так званої "електромагнітної алергії", що викликає нібито такі симптоми, як хронічна втома, головний біль, розлади пам'яті, то фахівці її наявності поки не підтверджують ...

Як же захистити себе від електромагнітного впливу? Ось які рекомендації дають фахівці.

"У житлових приміщеннях досить грамотно розташувати побутові прилади: у їхнє поле не повинні потрапляти ліжка і дивани, обідній стіл, словом, ті місця, де ми проводимо багато часу, - радить експерт незалежної компанії з екологічної експертизи Дмитро Давидов. - При віддаленні від джерела електричного випромінювання на подвійну відстань напруженість поля знижується в чотири рази. Найпростіший спосіб звести шкідливий вплив до мінімуму - не сидіти занадто близько від телевізора".

За словами Дмитра Давидова, спальне місце краще розташувати не ближче ніж на 10 см від стіни, особливо в будинках із залізобетонними стінами, а звичайну електропроводку бажано замінити на екрановану. Провід й розетки розташовувати ближче до підлоги.

Кухонні плити краще вибирати з металокерамічною поверхнею. Сучасні НВЧ-плити високогерметичні і тому безпечні. Щоб перевірити ступінь герметичності, слід пронести перед дверцятами працючої НВЧ-пічки листочок алюмінієвої фольги: якщо не буде тріску і іскор, то все в порядку.

При роботі за комп'ютером відстань між вашим обличчям і екраном повинна бути не менше метра. Крім того, слід знати, що плазмові або рідкокристалічні (плоскі) монітори безпечніші, ніж електронно-променеві.

А як бути з мобільниками?

"Питання про ступінь шкідливості мобільних телефонів поки є предметом для дискусій, - говорить експерт-еколог Олександр Міхєєв. - Потужність електромагнітного випромінювання мобільного телефону - величина непостійна, вона залежить від стану каналу зв'язку "мобільний телефон - базова станція ".

Чим вище рівень сигналу станції в місці прийому, тим менше потужність випромінювання мобільного телефону. В якості запобіжних заходів можна запропонувати наступне: носити телефон у сумці або портфелі, а не на поясі чи на грудях, при довгих розмовах використовувати проводові гарнітуру".

Крім того, фахівці рекомендують замість дзвінків відправляти SMS, не користуватися телефоном в транспорті, так як в цьому випадку через ефект екранування потужність випромінювання підвищується.

Дітям до 12 років краще не дозволяти користуватися мобільниками, а якщо вже це так необхідно, то вони повинні обов'язково використовувати гарнітуру. І не слід дозволяти їм розмовляти по телефону занадто довго.

Втім, заради справедливості варто сказати, що електромагнітні хвилі з успіхом застосовуються у фізіотерапії: наприклад, вони прискорюють загоєння тканин і надають протизапальний ефект.


10.10.2010 3178 0
Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

774
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

772
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2213
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3194

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

934
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699