Захищаємося від електромагнітного "смогу". Профілактика

Навколо нас маса електромагнітних приладів. Телевізори, комп'ютери, мікрохвильові печі, не кажучи вже про мобільники... Зрозуміло, що все це не найкращим чином впливає на здоров'я. Що ж, відмовитися від досягнень прогресу? Рекомендації читачам MedPulse.ru дають експерт ВООЗ Ніна Рубцова, а також екологи Дмитро Давидов і Олександр Міхєєв.

Як стверджують фахівці, джерелами ЕМ-випромінювання є всі побутові електроприлади. Найбільш потужне випромінювання у НВЧ-печей, сучасних холодильників, електроплит і мобільних телефонів. Порівняно нешкідливим вважається лише низькочастотне випромінювання, що розповсюджується від електромережі. Більш небезпечно високочастотне випромінювання від радіо- і телепередавачів, а також радарів. Небезпечні для здоров'я лінії електропередач - недарма під ними заборонено будувати житло.

Дослідження впливу електромагнітних полів на людину і тварин у нашій країні ведуться більше півстоліття. Експериментальним шляхом вчені встановили, що понад усе схильні до нього зростаючі тканини та ембріони.

"З'ясувалося, що електромагнітні поля впливають на нервову і м'язову тканини, можуть провокувати неврологічні порушення і безсоння, а також збої в роботі шлунково-кишкового тракту, - коментує експерт ВООЗ Ніна Рубцова. - Вони також здатні впливати на частоту серцевих скорочень і артеріальний тиск".

Особливу увагу дослідники приділяють випромінювання від мобільних телефонів. Нещодавно було доведено, що часте використання стільникового зв'язку може призводити до таких захворювань, як рак мозку, хвороба Альцгеймера та пошкодження вестибулярного апарату. Причому особливу небезпеку мобільники представляють для дітей та підлітків.

А ось що стосується так званої "електромагнітної алергії", що викликає нібито такі симптоми, як хронічна втома, головний біль, розлади пам'яті, то фахівці її наявності поки не підтверджують ...

Як же захистити себе від електромагнітного впливу? Ось які рекомендації дають фахівці.

"У житлових приміщеннях досить грамотно розташувати побутові прилади: у їхнє поле не повинні потрапляти ліжка і дивани, обідній стіл, словом, ті місця, де ми проводимо багато часу, - радить експерт незалежної компанії з екологічної експертизи Дмитро Давидов. - При віддаленні від джерела електричного випромінювання на подвійну відстань напруженість поля знижується в чотири рази. Найпростіший спосіб звести шкідливий вплив до мінімуму - не сидіти занадто близько від телевізора".

За словами Дмитра Давидова, спальне місце краще розташувати не ближче ніж на 10 см від стіни, особливо в будинках із залізобетонними стінами, а звичайну електропроводку бажано замінити на екрановану. Провід й розетки розташовувати ближче до підлоги.

Кухонні плити краще вибирати з металокерамічною поверхнею. Сучасні НВЧ-плити високогерметичні і тому безпечні. Щоб перевірити ступінь герметичності, слід пронести перед дверцятами працючої НВЧ-пічки листочок алюмінієвої фольги: якщо не буде тріску і іскор, то все в порядку.

При роботі за комп'ютером відстань між вашим обличчям і екраном повинна бути не менше метра. Крім того, слід знати, що плазмові або рідкокристалічні (плоскі) монітори безпечніші, ніж електронно-променеві.

А як бути з мобільниками?

"Питання про ступінь шкідливості мобільних телефонів поки є предметом для дискусій, - говорить експерт-еколог Олександр Міхєєв. - Потужність електромагнітного випромінювання мобільного телефону - величина непостійна, вона залежить від стану каналу зв'язку "мобільний телефон - базова станція ".

Чим вище рівень сигналу станції в місці прийому, тим менше потужність випромінювання мобільного телефону. В якості запобіжних заходів можна запропонувати наступне: носити телефон у сумці або портфелі, а не на поясі чи на грудях, при довгих розмовах використовувати проводові гарнітуру".

Крім того, фахівці рекомендують замість дзвінків відправляти SMS, не користуватися телефоном в транспорті, так як в цьому випадку через ефект екранування потужність випромінювання підвищується.

Дітям до 12 років краще не дозволяти користуватися мобільниками, а якщо вже це так необхідно, то вони повинні обов'язково використовувати гарнітуру. І не слід дозволяти їм розмовляти по телефону занадто довго.

Втім, заради справедливості варто сказати, що електромагнітні хвилі з успіхом застосовуються у фізіотерапії: наприклад, вони прискорюють загоєння тканин і надають протизапальний ефект.


10.10.2010 2782 0
Коментарі (0)

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

349
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

311
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

6137 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2384 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1786
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2266

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

384

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

411

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

480

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

872
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

223
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

368
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

521
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

264
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

391 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

692
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

975
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5529
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

259
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

280
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

386
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

573