Загвіздянська сільська рада не погодилась з пропозиціями Івано-Франківської міськради

 

Загвіздянська сільська рада не погодилась з пропозиціями Івано-Франківської міськради щодо врегулювання межового спору і запропонувала власний проект мирової угоди.



Нагадаємо, мова йде про спірні землі в урочищі  «Нивки», які рішенням облвиконкому  ще від 21 листопада 1989 року мали перейти від радгоспу «Авангард» до Івано-Франківська під перспективну забудову мікрорайону «Пасічна».

 

Однак цю передачу так і не довели до логічного завершення, бо відповідне рішення не затвердили ні президія Верховної Ради колишньої УРСР, ні Верховна Рада України. Попри це, в 2006 році Івано-Франківська міськрада виділяє там ділянки під забудову 358 особам. А в 2009 році двома розпорядженнями голови Тисменицької РДА шістьом особам там надаються земельні ділянки у приватну власність. Ось так і виник конфлікт, сторони якого звинувачують одне одного у перевищенні повноважень і відстоюють свої інтереси в судах.

 

На думку теперішньої обласної влади, ні місто, ні район не мали підстав виділяти там людям земельні ділянки, а тому мали би скасувати свої попередні рішення. Однак сторони конфлікту робити цього не хочуть, декларують прагнення дійти компромісу, щоб припинити судову тяганину, але його не знаходять.

 

Спершу сільська рада  пропонувала містові залишити земельні ділянки за сімома загвіздянцями, які їх обробляють з 90-х років, закріпити за Загвіздям ще два гектари землі з метою подальшого розвитку села та надати вісім мільйонів гривень фінансової допомоги, пише зк.

 

Міськрада такий компроміс вважає надто дорогим і запропонувала варіант мирової угоди, який передбачав наступні умови: Тисменицька РДА скасовує свої розпорядження про надання права власності на спірні землі в урочищі «Нивки». Загвіздянська сільрада передає меліоративні системи залишковою балансовою вартістю 4300 грн. Івано-Франківську. Сторони погоджують межі між містом та селом відповідно до розробленої інститутом землеустрою схеми. Івано-Франківська міськрада передає 1,6 га землі Загвіздю для розподілення між особами, які, відповідно до записів в господарській книзі, її обробляли, а також здійснює відшкодування сільраді за передачу меліоративних земель і надає безповоротну фінансову допомогу Тисменицькій РДА в розмірі трьох мільйонів гривень з розтермінуванням на три роки на соціально-економічний розвиток, в тому числі й Загвіздя.

 

Загвіздянська сільська рада з ним не погодилась і запропонувала містові свій варіант мирової угоди. Він передбачає, що міськрада не включатиме до проекту формування території Івано-Франківська землі площею 7,0 га, в тому числі землі, які розпорядженнями голови Тисменицької РДА надані у приватну власність сімом землекористувачам. З цією умовою Загвіздянська сільська рада погоджує межі між містом та селом, згідно зі схемою, розробленою інститутом землеустрою, за винятком тих 7,0 га, і передає містові меліоративні системи,  розташовані на земельних ділянках площею 12,8 га в урочищі «Нивки». А Івано-Франківська міська рада відмовляється від адміністративних позовів до Тисменицької РДА про визнання нечинними розпоряджень голови РДА від 2009 року.

 

Чи погодиться Івано-Франківськ на цю пропозицію, стане відомо під час розгляду питання про врегулювання земельного спору між Загвіздям та Івано-Франківськом, що знову внесене в порядок денний чергової 21-ї сесії міської ради, яка розпочне свою роботу наступного вівторка, 28 лютого.

 

 

Читайте також:

Загвіздя має поступитися своїми землями

В Івано-Франківську люди пікетують адмінбудинок (додано відео)


23.02.2012 2204 2
Коментарі (2)

Петро 2012.02.24, 10:35
А хіба гарно публікувати чужий матеріал без жодного посилання?
ФІРТКА Петру 2012.02.24, 10:53
Це дуже не гарно! Але посилання тут є. Будьмо уважні!
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

64
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2866
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21018
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1948
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1330 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2344

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

656

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2122

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

802

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1393
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

100
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

450
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

983
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

110
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

731
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

727
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

668
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8182
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

770 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

863
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2145 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

805