Загальнопромислові однофазні асинхронні двигуни

Перетворення загальнопромисловими однофазними двигунами електричної енергії в механічну дозволяє запустити безліч різноманітних механізмів та приладів. Асинхронні однофазні електродвигуни з короткозамкненим ротором складаються з осердя та магнітопроводу, вентилятора з кожухом, підшипника, клемної коробки та контактних кілець. Надійні та довговічні двигуни не потребують особливого обслуговування та можуть встановлюватись практично на будь-яке обладнання.

Застосування асинхронних електродвигунів

Майже в кожному сучасному електроприладі є асинхронний мотор, наприклад, в кухонному комбайні, фені, пральній машині. В залежності від потреб виробництва асинхронний двигун може встановлюватись у:

  • турбінних та канальних вентиляторах, в тому числі осьових та радіальних;
  • деревообробних та металообробних верстатах;
  • ліфтових механізмах, кранах, лебідках;
  • насосах і компресорах;
  • конвеєрах.

Двигуни можуть мати різний розмір та здійснювати від 1500 до 3000 обертів за хвилину. Асинхронні однофазні мотори забезпечують потужність від 0,12 до 2,2 кВт для побутових, вимірювальних, будівельних та промислових пристроїв.

Конструкція асинхронних двигунів

Основними частинами двигуна є ротор та статор. Під час роботи асинхронного двигуна на його нерухомій та рухомій частинах утворюється магнітне поле різної частоти. Нерухомий статор має більшу частоту магнітного поля, ніж рухомий ротор, тобто вони не синхронні. Осердя статора однофазного асинхронного мотора має однофазну обмотку, яка розміщується у 2/3 його пазів.

Асинхронні двигуни мають просту конструкцію, вони дешевші за синхронні, не потребують особливого обслуговування та дають змогу регулювати частоту обертання вала за допомогою реостатів.

Особливості електромоторів асинхронного типу

Важливою характеристикою асинхронних електродвигунів є відсутність пускового моменту. Однофазний мотор має насправді другу фазу, але вона є не робочою, а пусковою. Пускова обмотка більше не задіяна після того, як відбувся набір номінальної потужності та двигун запустився.

Продуктивність мотора забезпечується робочою фазою та ротором у вигляді короткозамкненої обмотки. Ротор виготовляється з металевих стрижнів, які зафіксовано на торцях. Проміжки між стрижнями заливаються сплавом алюмінію. Деякі ротори мають вигляд суцільнолитого циліндра з феромагнітних сплавів.

Переваги загальнопромислових асинхронних двигунів

Однофазні асинхронні електродвигуни загальнопромислового призначення дуже поширені в побуті та на виробництвах завдяки:

  • невисокій вартості при гарних техніко-експлуатаційних характеристиках;
  • низькому споживанню електроенергії;
  • простій конструкції, відсутності слабких та незносостійких елементів;
  • надійності та довговічності.

Асинхронні однофазні мотори не потребують наявності спеціального персоналу для обслуговування. Зазвичай вони працюють без ремонту впродовж усього циклу експлуатації приладу, в якому встановлено мотор.

Реклама


19.06.2024 74
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

540
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

640
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1357
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2311 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1159
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3086

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

910

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1057

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1484

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2084
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26403 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

776
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

978
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3034
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1280
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

959
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1215
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1226
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

438
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4307
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1091
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1653