Загальнопромислові однофазні асинхронні двигуни

Перетворення загальнопромисловими однофазними двигунами електричної енергії в механічну дозволяє запустити безліч різноманітних механізмів та приладів. Асинхронні однофазні електродвигуни з короткозамкненим ротором складаються з осердя та магнітопроводу, вентилятора з кожухом, підшипника, клемної коробки та контактних кілець. Надійні та довговічні двигуни не потребують особливого обслуговування та можуть встановлюватись практично на будь-яке обладнання.

Застосування асинхронних електродвигунів

Майже в кожному сучасному електроприладі є асинхронний мотор, наприклад, в кухонному комбайні, фені, пральній машині. В залежності від потреб виробництва асинхронний двигун може встановлюватись у:

  • турбінних та канальних вентиляторах, в тому числі осьових та радіальних;
  • деревообробних та металообробних верстатах;
  • ліфтових механізмах, кранах, лебідках;
  • насосах і компресорах;
  • конвеєрах.

Двигуни можуть мати різний розмір та здійснювати від 1500 до 3000 обертів за хвилину. Асинхронні однофазні мотори забезпечують потужність від 0,12 до 2,2 кВт для побутових, вимірювальних, будівельних та промислових пристроїв.

Конструкція асинхронних двигунів

Основними частинами двигуна є ротор та статор. Під час роботи асинхронного двигуна на його нерухомій та рухомій частинах утворюється магнітне поле різної частоти. Нерухомий статор має більшу частоту магнітного поля, ніж рухомий ротор, тобто вони не синхронні. Осердя статора однофазного асинхронного мотора має однофазну обмотку, яка розміщується у 2/3 його пазів.

Асинхронні двигуни мають просту конструкцію, вони дешевші за синхронні, не потребують особливого обслуговування та дають змогу регулювати частоту обертання вала за допомогою реостатів.

Особливості електромоторів асинхронного типу

Важливою характеристикою асинхронних електродвигунів є відсутність пускового моменту. Однофазний мотор має насправді другу фазу, але вона є не робочою, а пусковою. Пускова обмотка більше не задіяна після того, як відбувся набір номінальної потужності та двигун запустився.

Продуктивність мотора забезпечується робочою фазою та ротором у вигляді короткозамкненої обмотки. Ротор виготовляється з металевих стрижнів, які зафіксовано на торцях. Проміжки між стрижнями заливаються сплавом алюмінію. Деякі ротори мають вигляд суцільнолитого циліндра з феромагнітних сплавів.

Переваги загальнопромислових асинхронних двигунів

Однофазні асинхронні електродвигуни загальнопромислового призначення дуже поширені в побуті та на виробництвах завдяки:

  • невисокій вартості при гарних техніко-експлуатаційних характеристиках;
  • низькому споживанню електроенергії;
  • простій конструкції, відсутності слабких та незносостійких елементів;
  • надійності та довговічності.

Асинхронні однофазні мотори не потребують наявності спеціального персоналу для обслуговування. Зазвичай вони працюють без ремонту впродовж усього циклу експлуатації приладу, в якому встановлено мотор.

Реклама


19.06.2024 110
20.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшуючі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

927
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1772 1
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7176
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15011 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1922
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1169

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

860

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

949

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1728

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1538
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

108
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

516
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

759
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3021
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

750
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1820
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

851
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34997 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

341
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

494
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

818
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

732