У 2024 році істотно зросла частка громадян, які у першу чергу ототожнюють себе з Україною до 53%. У 2006 році таких було 31%.
Про це йдеться у результатах опитування, яке провела соціологічна служба Центру Разумкова, пише Фіртка.
Водночас З 44% до 28% зменшилася частка тих, хто найбільше пов'язаний зі своїм містом чи селом, статистично значуще не змінилася частка тих, хто ідентифікує себе з регіоном (відповідно 15% і 13%).
Незначна частина респондентів ідентифікує себе з Європою (3%), хоча це більше, ніж було у 2006 році (0,8%). Незначною є частка тих, хто ідентифікує себе з Радянським Союзом (2%) та з Росією (0,1%).
"Отже, якщо у 2006 році переважала локальна ідентичність, то зараз — загальнонаціональна.
Респонденти, які у першу чергу ототожнюють себе з Україною, становлять більшість у Західному і Центральному регіонах (відповідно 58% і 56%).
Разом з тим, сукупна частка тих, хто пов’язує себе насамперед зі своїм поселенням або регіоном, становить більше половини (53%) у Південному регіоні (при 45% тих, хто пов’язує себе з Україною).
У Східному регіоні частки перших і других приблизно рівні (відповідно 45% і 44%)", — зазначають дослідники.
В опитуванні йдеться, що ті, хто пов’язує себе насамперед з Україною, становлять більшість у молодшій (18-35 років) (57%) та середній (36-59 років) (56%)вікових групах.
У старшій віковій групі їх дещо менше половини (48%).
До слова, відповідаючи на запитання «Наскільки Ви пишаєтесь тим, що Ви громадянин України?», у червні 2024 року 91% опитаних громадян України відповіли, що «дуже пишаються» або «скоріше пишаються» своїм українським громадянством.
На заході країни таку думку висловили 95% опитаних.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: