Загальна теорія функціонування Януковича

 

Чому Юля досі в тюрмі, а Табачник на посаді?

 

З’їзд працівників освіти готувався конспіративно і відбувся на Київських задвірках, аби ускладнити противникам Табачника підготовку ексцесів. Йому й Азарову необхідно уникнути ексцесів саме зараз, коли вони викликають дедалі більше роздратування Януковича, в той час, коли сам Янукович викликає дедалі більше роздратування на Заході, на Сході, внизу, а можливо навіть і зверху, де розподіляють дари фортуни.

 

Любов вибагливіша за ненависть. Можна ненавидіти одночасно і Путіна, і Януковича, але їх неможливо разом любити.

 

Ті, хто любить Путіна (наприклад, Табачник та Азаров, який перебуває під суггестивним впливом Табачника) недолюблюють Януковича. І Янукович відчуває це.

 

Ті, хто прагне аналізувати й передбачати Януковича, дивляться лише архітектуру Межигір’я, але ігнорують його почуття, фрустрації, амбіції, комплекси, драйви, паттерни, зрештою, архетипи. Нажаль, Сергій Льовочкін досі не вважає за необхідне щоранку публікувати на сайті адміністрації президента конспект снів Януковича для полегшення дазайн-аналізу не лише його особистості, але й збірної національної душі, контрольний пакет якої Янукович, так чи інакше, тримає. Тому нижченаведені міркування не можуть претендувати на повноту.

 

Фрейд вважав, що найгидкіше з того, що згодом витісняється до підсвідомості трапляється в найщасливішу пору життя – в ранньому дитинстві. Перші роки дитинства Януковича були останніми роками старості Сталіна. Сталін мав тотальний вплив на радянське колективне підсвідоме, отже й на формування владних паттернів маленького Віті.

 

Втім, навіть поза тим, над кожною добою й територією тяжіє певний архетип володаря. Римляни мали збірний архетипічний образ Цезаря-Августа. Кожний наступний принцепс називався Цезарем і Августом, і мавпував їх.

 

Для германців архетипічним володарем був Карл Великий і всі подальші франкські, саксонські й священноримські володарі наслідували його, його справжню та фальшиву атрибутику, його місію, а багато хто навіть миропомазувався в його капелі в Аахені.

 

У підсвідомості кожного пострадянського президента мешкає Сталін. Зрештою, вони достатньо живо і не уявляють жодного іншого прикладу володаря, окрім Сталіна, та хіба що Гітлера, як тюнінгованого Сталіна.

 

Янукович об’єднує соратників травлею Троцького і троцькістів. Дивуються, чому на догоду адептам світової революції (США та Євросоюзу) він не дасть Юлі спокій. А вона має значення сакральної жертви! Припинити переслідувати Юлю – це все одно, що перейти в іншу віру, це зрадити підсвідомого Кобу, це сублімувати агресивне лібідо й капітулювати перед власним неврозом.

 

Згодом репресії очікують на тих, хто репресував Юлю й на тих, хто репресуватиме тих, хто репресував Юлю.

 

Загалом, ми спостерігаємо безпрецедентну за останню чверть століття інтенсивність арештів. На обласні прокуратури спускаються місячні рознарядки щодо числа керівників середньої ланки, яких необхідно заарештувати, посилюються репресії по відомствам, в тому числі по міністерству оборони, триває процес розкуркулення – тюрми переповнені дрібними й середніми підприємцями. По-сталінськи впроваджується й зовнішня політика.

 

Спочатку мешканець «ближньої дачі» в Межигір’ї укладає пакт з Путіним, згодом піддається віроломному нападу Газпрому, який вже захопив половину Європи, користується ленд-лізом МВФ і лякає західних союзників можливістю сепаратного миру з митним союзом.

 

Відомостей про сни Януковича нам категорично не вистачає не лише для психоаналізу, але й для містичного передбачення.

 

Не варто забувати, що європейські містики вдалися до аналізу сновидінь за півтори тисячі років до Фрейда і Юнга. Хтось із французьких дослідників доречно зауважував, що історія має бути доповнена історією снів, позаяк сновидіння володарів і єпископів неодноразово визначали історичні події. Історія ХХ ст. має бути доповнена історією галюцинацій. Розповсюдження психотропних речовин суттєво вплинуло на хід подій у США та Європі у 60-80-х рр.

 

Проте, ми трохи відволіклися. Містика тяжіє над психікою. Тому жодний психоаналіз не замінить містичного осягнення.

 

Ось, що воно нам говорить: більшовицька диктатура, схильна до символічних жестів, усвідомлювала необхідність знищення або осквернення ворожих символів і святинь. Тому не тільки потребами електрифікації було викликано затоплення Дніпровських порогів. Коли Дніпро перестав бути «ревучим», як назвав його Шевченко, Україна припинила повставати.

 

Невипадково нинішні комуністи поставили ідол Сталіна саме в Запоріжжі, поблизу Дніпрогеса. Коли його (ідола, нажаль не Дніпрогес) було підірвано, вибух пролунав і в підсвідомості Януковича. Саме тоді там прокинувся ментальний Сталін.

 

Нас не повинні бентежити дрібні невідповідності в усій вищевикладеній «теорії Януковича». По-перше, ігнорування незручних фактів прикрашає будь-яку теорію, по-друге психічні й містичні процеси мають дзеркальну природу. Саме тому Сталін низенький і миршавий, а Янукович високий і кремезний. Сталін мав загрозу з Заходу, а Янукович – зі Сходу, Сталін кидав у топку людей, а Янукович гроші, Сталін набував території, а Янукович віддає, Сталін мучив Троцького – непривабливого чоловіка з борідкою, а Янукович за Троцького має симпатичну жінку з косою. Сталін приберігав на десерт Бухаріна, а Янукович – Табачника.

 

Втім, після останнього засідання Кабінету Міністрів, де від Януковича очікували «п‘ять сталінських ударів» по міністрах і губернаторах і де все закінчилося млявим докором міністру охорони здоров‘я, стало ясно, що юність Януковича домінує над дитинством. Він таки реалізує архетип Брежнєва. На щастя.

 

Дмитро Корчинський,

Братство


Коментарі (4)

Я 2011.11.16, 19:26
Ну й до чого це все?
надоїло 2011.11.17, 08:34
Корчинський потроху перетворюється на зануду, одне і те ж, не оригінально і не цікаво.
доіло 2011.11.18, 17:29
Корчинський один хто ще мае мозги.Таким дуболобам нічого не докажеш і ненавчиш.ВОНО надоіло бо все життя само нічого не розуміло.Гуцульня смердюча...........................крапка!
блін 2011.11.20, 07:38
якого хр..., сидить і пише хто кого там любить а подумати над вирішенням проблеми і як змінити ситуацію мозгів немає.прикриватися братствами найлегше,мозги уже заплили.
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

4506
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1579 3
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

3713 2
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

2911
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7588 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

19837 29

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

579

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1604

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2119

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

1975
15.07.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

14199
09.07.2024

Прикарпаття лідирує в Україні з урожайності озимого ячменю з показником 67,5 ц/га.  

336
06.07.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

2146
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

993 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

5857
07.07.2024

В Івано-Франківську освятили престол в оновленому храмі релігійної громади Матері Божої Неустанної Помочі, що на вулиці Івасюка.  

4509 1
03.07.2024

Як церква визначає роль чоловіка та жінки у шлюбі та як ці ролі можуть змінюватися з часом, пояснив священник. 

1142 3
15.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23162 1
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

241
14.07.2024

Серед тих, хто бачить скоріше єдність або хоча б в рівній мірі елементи єдності та роз’єднаності, переважна більшість (67-68%) хочуть бачити критику влади конструктивною або щоб її взагалі не було.  

640 1
09.07.2024

У селі Черніїв, що на Прикарпатті, демонтували пам'ятник радянському солдату.  

1209
04.07.2024

Наскільки ефективною є робота міської ради та які пріоритети у діяльності депутатів, розповів секретар Івано-Франківської міської ради.

1444 5