Зачарований будинок у Франківську або митися краще у сусідів

 

Більше тижня мешканці будинку № 9 по вулиці Новгородській в обласному центрі змушені ходити митися до своїх друзів і знайомих, а пити те (зрештою, і варити на тому ж), що, як то кажуть, Бог послав: будь то придбана у найближчому супермаркеті мінералка чи принесена у відрах (що є особливо «приємним» для бабусь-пенсіонерок) вода з розташованої за «три-дев’ять земель» напівзамерзлої колонки чи джерела аж на міському озері. Про прання чи миття підлог взагалі й мови нема.

 

Отака собі середньовічна чи то блокадна санітарія. Виною ж всьому – міська комуналка, яка давно вже стала «притчею во язицех», а надто вже в останні місяці, коли її почали прискореними темпами реформувати.

 

Холодне водопостачання у злополучному будинку припинилось позаминулими вихідними. Точної причини мешканці не знають – гадають: порив на підвальних розгалуження, бо ж у підвалі будинку прибуло чимало води, між іншим суттєво підпсувавши заготовлені там їстівні припаси мешканців. В даний час будинок перебуває на балансі комунального підприємства «Єдиний розрахунковий центр», а відтак з приводу ремонту пошкодженої труби жителі будинку звернулись саме до його аварійної служби 750-600. «Буде зроблено», - запевнили людей у «ЄРЦі». Втім, ані в неділю 12 лютого, ані в понеділок 13-го, ані у подальші дні ремонтні роботи розпочато так і не було. Люди з завидною регулярністю звертались і продовжують звертатись як до служби 750-600, так і до міської служби оперативного реагування 15-80, проте навіть після того, як з моменту аварії пройшов тиждень, результат дорівнює нулю. Спочатку людей «годували» обіцянками: пояснювали бездіяльність сильними морозами, через які, мовляв, замерз водогін, а минулої п’ятниці взагалі не підняли телефонної трубки.

 

Про замерзлу трубу як причину бездіяльності говорив і директор КП «Єдиний розрахунковий центр» Вадим Войтик. «Я знаю про цей будинок, - прокоментував він ситуацію, - Вони звертаються всюди: до мера, до віце-мера. Було би можливо – було би зроблено і без всіх цих звернень. На жаль, там нічого не можна зробити, поки не потепліє». «Потепліти», не зважаючи на той факт, що надворі вже від середи стоїть плюсова температура, за розрахунками керівництва «ЄРЦу» має на цьому тижні. «Поки що, - стверджує пан Войтик, - планували на вівторок».

 

Шукаючи вирішення своєї проблеми і розчарувавшись у комунальних структурах, мешканці будинку в середу, 15 лютого, звернулись до однієї з приватних сантехнічних компаній. Обстеживши будівлю (власне будинок старий і невеликий – до десятка квартир), приватники зазначили, що ремонт – в їх силах, проте загилили ціну – по 650 гривень з квартири. Втім, навіть дороговизна робіт не зупинила доведених до відчаю людей. Тож вони сьогодні зателефонували приватникам і повідомили про свою згоду. Відповідь щонайменш збентежила. Приватні сантехніки відповіли, що ремонтувати підвальні розгалуження в будинку їм заборонили … комунальні власті. Тобто, як то кажуть, і сам і не гам, і іншому не дам.

 

Як стверджують мешканці, в аварійній службі КП «ЄРЦ» їх уже знають і щодня на телефонні дзвінки, якщо і піднімають трубку, до повторюють «колись зробимо». Спробувати щастя у зверненні до служби 750-600 спробували і наші кореспонденти. Більше хвилини до телефонної трубки по той бік лінії ніхто не підходив. Згодом, у трубці все-таки зазвучав стомлене і, здається, навіть ображене жіноче «алло». Спершу подумалось, що автор цих рядків помилився номером, адже з досвіду телефонування на номери різного роду чергових та аварійних служб він звик чути чітку, зрозумілу, трохи ,так би мовити, «на автоматі» відповідь, в якій в обов’язковому порядку звучала назва організації чи установи та прізвище або (як це віднедавна стало можним у приватних компаніях) ім’я чергового оператора. Тут же тільки після прохання представитись жінка таким же стомленим голосом витиснула з себе: «Єдиний розрахунковий центр…». На прохання прокоментувати ситуацію навколо 9-го будинку по вулиці Новгородський жінка тяжко зітхнула (мовляв, як же ви усі мене дістали) і розповіла ту ж стару легенду про те, що там замерзла траса і, поки не потепліє, зробити нічого не виходить. На запитання: наскільки має потепліти надворі, адже відлига триває вже майже тиждень, жінка (знадобилося додатково питати її прізвище, щоб дізнатись, що її звуть Олександра Човган) з тим же тяжким зітханням людини, яку відірвали від улюбленого заняття і змусили робити щось, що їй не до вподоби, відповіла, що сьогодні, 20 лютого, все має бути зроблено. Мовляв, це обіцяють усі: зокрема і підрядник – товариство з обмеженою відповідальністю «Бортняк». На зауваження, що станом на післяобідню пору жодних робіт у будинку розпочато не було, пані Човган відповіла, що ще, мовляв, не вечір і до 18.00 години – кінця робочого дня – все буде зроблено.

 

Хотілося б вірити, що все саме так і буде, та в інтонації чергової оптимістичні нотки якось не пролунали.

 

Автор цих рядків не є ворогом комунальної реформи і щиро захоплюється активною, а подекуди і жертовною діяльністю, яку провадить В.Войтик на посаді директора КП «Єдиний розрахунковий центр», проте змушений констатувати: робота в екстремальних умовах, в які комунальних реформістів поставила зима, виявила суттєві системні проблеми в роботі команди комунального підприємства. Зауважимо: про необхідність суттєвого підвищення професійного рівня аварійної служби КП «ЄРЦ» говорив тиждень тому також Івано-Франківський міський голова Віктор Анушкевичус. Втім, проблема, вочевидь, не тільки в аварійній службі. «Єрцівцям» слід навчитись бути гнучкішими у роботі з підрядниками, що включає пошук і створення бази даних потенційних підрядників, контроль за їх роботою, притягнення їх до відповідальності за неналежно виконанні та невиконані роботи, а також передбачення на такі випадки резерву підрядних компаній.

 

Зрештою, не слід забувати, що люди сплачують комунальні послуги за створення для них належних умов проживання і їм відверто байдуже до того, хто виконуватиме за ці гроші ремонтні роботи. Адже головне – це результат.

 

 

Читайте також:

У Франківській багатоповерхівці замерзли водопровідні труби

 

Сергій Білий


20.02.2012 Сергій Білий 1823 1
Коментарі (1)

Тана 2012.02.21, 08:28
Браво! А ще хтось ратував що наше спасіння в ЄРЦ!!! Гарний приклад для роздумів...
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5195 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1833 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4041 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3167 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7955 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20288 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

271

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

815

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1909

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2387
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

182
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

690
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

472
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18373
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

971
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1211 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6096 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23385 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

288
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

984 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1163 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

492