Зачарований будинок у Франківську або митися краще у сусідів

 

Більше тижня мешканці будинку № 9 по вулиці Новгородській в обласному центрі змушені ходити митися до своїх друзів і знайомих, а пити те (зрештою, і варити на тому ж), що, як то кажуть, Бог послав: будь то придбана у найближчому супермаркеті мінералка чи принесена у відрах (що є особливо «приємним» для бабусь-пенсіонерок) вода з розташованої за «три-дев’ять земель» напівзамерзлої колонки чи джерела аж на міському озері. Про прання чи миття підлог взагалі й мови нема.

 

Отака собі середньовічна чи то блокадна санітарія. Виною ж всьому – міська комуналка, яка давно вже стала «притчею во язицех», а надто вже в останні місяці, коли її почали прискореними темпами реформувати.

 

Холодне водопостачання у злополучному будинку припинилось позаминулими вихідними. Точної причини мешканці не знають – гадають: порив на підвальних розгалуження, бо ж у підвалі будинку прибуло чимало води, між іншим суттєво підпсувавши заготовлені там їстівні припаси мешканців. В даний час будинок перебуває на балансі комунального підприємства «Єдиний розрахунковий центр», а відтак з приводу ремонту пошкодженої труби жителі будинку звернулись саме до його аварійної служби 750-600. «Буде зроблено», - запевнили людей у «ЄРЦі». Втім, ані в неділю 12 лютого, ані в понеділок 13-го, ані у подальші дні ремонтні роботи розпочато так і не було. Люди з завидною регулярністю звертались і продовжують звертатись як до служби 750-600, так і до міської служби оперативного реагування 15-80, проте навіть після того, як з моменту аварії пройшов тиждень, результат дорівнює нулю. Спочатку людей «годували» обіцянками: пояснювали бездіяльність сильними морозами, через які, мовляв, замерз водогін, а минулої п’ятниці взагалі не підняли телефонної трубки.

 

Про замерзлу трубу як причину бездіяльності говорив і директор КП «Єдиний розрахунковий центр» Вадим Войтик. «Я знаю про цей будинок, - прокоментував він ситуацію, - Вони звертаються всюди: до мера, до віце-мера. Було би можливо – було би зроблено і без всіх цих звернень. На жаль, там нічого не можна зробити, поки не потепліє». «Потепліти», не зважаючи на той факт, що надворі вже від середи стоїть плюсова температура, за розрахунками керівництва «ЄРЦу» має на цьому тижні. «Поки що, - стверджує пан Войтик, - планували на вівторок».

 

Шукаючи вирішення своєї проблеми і розчарувавшись у комунальних структурах, мешканці будинку в середу, 15 лютого, звернулись до однієї з приватних сантехнічних компаній. Обстеживши будівлю (власне будинок старий і невеликий – до десятка квартир), приватники зазначили, що ремонт – в їх силах, проте загилили ціну – по 650 гривень з квартири. Втім, навіть дороговизна робіт не зупинила доведених до відчаю людей. Тож вони сьогодні зателефонували приватникам і повідомили про свою згоду. Відповідь щонайменш збентежила. Приватні сантехніки відповіли, що ремонтувати підвальні розгалуження в будинку їм заборонили … комунальні власті. Тобто, як то кажуть, і сам і не гам, і іншому не дам.

 

Як стверджують мешканці, в аварійній службі КП «ЄРЦ» їх уже знають і щодня на телефонні дзвінки, якщо і піднімають трубку, до повторюють «колись зробимо». Спробувати щастя у зверненні до служби 750-600 спробували і наші кореспонденти. Більше хвилини до телефонної трубки по той бік лінії ніхто не підходив. Згодом, у трубці все-таки зазвучав стомлене і, здається, навіть ображене жіноче «алло». Спершу подумалось, що автор цих рядків помилився номером, адже з досвіду телефонування на номери різного роду чергових та аварійних служб він звик чути чітку, зрозумілу, трохи ,так би мовити, «на автоматі» відповідь, в якій в обов’язковому порядку звучала назва організації чи установи та прізвище або (як це віднедавна стало можним у приватних компаніях) ім’я чергового оператора. Тут же тільки після прохання представитись жінка таким же стомленим голосом витиснула з себе: «Єдиний розрахунковий центр…». На прохання прокоментувати ситуацію навколо 9-го будинку по вулиці Новгородський жінка тяжко зітхнула (мовляв, як же ви усі мене дістали) і розповіла ту ж стару легенду про те, що там замерзла траса і, поки не потепліє, зробити нічого не виходить. На запитання: наскільки має потепліти надворі, адже відлига триває вже майже тиждень, жінка (знадобилося додатково питати її прізвище, щоб дізнатись, що її звуть Олександра Човган) з тим же тяжким зітханням людини, яку відірвали від улюбленого заняття і змусили робити щось, що їй не до вподоби, відповіла, що сьогодні, 20 лютого, все має бути зроблено. Мовляв, це обіцяють усі: зокрема і підрядник – товариство з обмеженою відповідальністю «Бортняк». На зауваження, що станом на післяобідню пору жодних робіт у будинку розпочато не було, пані Човган відповіла, що ще, мовляв, не вечір і до 18.00 години – кінця робочого дня – все буде зроблено.

 

Хотілося б вірити, що все саме так і буде, та в інтонації чергової оптимістичні нотки якось не пролунали.

 

Автор цих рядків не є ворогом комунальної реформи і щиро захоплюється активною, а подекуди і жертовною діяльністю, яку провадить В.Войтик на посаді директора КП «Єдиний розрахунковий центр», проте змушений констатувати: робота в екстремальних умовах, в які комунальних реформістів поставила зима, виявила суттєві системні проблеми в роботі команди комунального підприємства. Зауважимо: про необхідність суттєвого підвищення професійного рівня аварійної служби КП «ЄРЦ» говорив тиждень тому також Івано-Франківський міський голова Віктор Анушкевичус. Втім, проблема, вочевидь, не тільки в аварійній службі. «Єрцівцям» слід навчитись бути гнучкішими у роботі з підрядниками, що включає пошук і створення бази даних потенційних підрядників, контроль за їх роботою, притягнення їх до відповідальності за неналежно виконанні та невиконані роботи, а також передбачення на такі випадки резерву підрядних компаній.

 

Зрештою, не слід забувати, що люди сплачують комунальні послуги за створення для них належних умов проживання і їм відверто байдуже до того, хто виконуватиме за ці гроші ремонтні роботи. Адже головне – це результат.

 

 

Читайте також:

У Франківській багатоповерхівці замерзли водопровідні труби

 

Сергій Білий


20.02.2012 Сергій Білий 1955 1
Коментарі (1)

Тана 2012.02.21, 08:28
Браво! А ще хтось ратував що наше спасіння в ЄРЦ!!! Гарний приклад для роздумів...
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

892 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

804
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1620
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2249
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4227 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3234

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

227

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

455

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

396

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

865
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

637
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

682
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

966
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1091
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

679
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6264
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1756
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31772 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1559
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

763 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

728