Зачарований будинок у Франківську або митися краще у сусідів

 

Більше тижня мешканці будинку № 9 по вулиці Новгородській в обласному центрі змушені ходити митися до своїх друзів і знайомих, а пити те (зрештою, і варити на тому ж), що, як то кажуть, Бог послав: будь то придбана у найближчому супермаркеті мінералка чи принесена у відрах (що є особливо «приємним» для бабусь-пенсіонерок) вода з розташованої за «три-дев’ять земель» напівзамерзлої колонки чи джерела аж на міському озері. Про прання чи миття підлог взагалі й мови нема.

 

Отака собі середньовічна чи то блокадна санітарія. Виною ж всьому – міська комуналка, яка давно вже стала «притчею во язицех», а надто вже в останні місяці, коли її почали прискореними темпами реформувати.

 

Холодне водопостачання у злополучному будинку припинилось позаминулими вихідними. Точної причини мешканці не знають – гадають: порив на підвальних розгалуження, бо ж у підвалі будинку прибуло чимало води, між іншим суттєво підпсувавши заготовлені там їстівні припаси мешканців. В даний час будинок перебуває на балансі комунального підприємства «Єдиний розрахунковий центр», а відтак з приводу ремонту пошкодженої труби жителі будинку звернулись саме до його аварійної служби 750-600. «Буде зроблено», - запевнили людей у «ЄРЦі». Втім, ані в неділю 12 лютого, ані в понеділок 13-го, ані у подальші дні ремонтні роботи розпочато так і не було. Люди з завидною регулярністю звертались і продовжують звертатись як до служби 750-600, так і до міської служби оперативного реагування 15-80, проте навіть після того, як з моменту аварії пройшов тиждень, результат дорівнює нулю. Спочатку людей «годували» обіцянками: пояснювали бездіяльність сильними морозами, через які, мовляв, замерз водогін, а минулої п’ятниці взагалі не підняли телефонної трубки.

 

Про замерзлу трубу як причину бездіяльності говорив і директор КП «Єдиний розрахунковий центр» Вадим Войтик. «Я знаю про цей будинок, - прокоментував він ситуацію, - Вони звертаються всюди: до мера, до віце-мера. Було би можливо – було би зроблено і без всіх цих звернень. На жаль, там нічого не можна зробити, поки не потепліє». «Потепліти», не зважаючи на той факт, що надворі вже від середи стоїть плюсова температура, за розрахунками керівництва «ЄРЦу» має на цьому тижні. «Поки що, - стверджує пан Войтик, - планували на вівторок».

 

Шукаючи вирішення своєї проблеми і розчарувавшись у комунальних структурах, мешканці будинку в середу, 15 лютого, звернулись до однієї з приватних сантехнічних компаній. Обстеживши будівлю (власне будинок старий і невеликий – до десятка квартир), приватники зазначили, що ремонт – в їх силах, проте загилили ціну – по 650 гривень з квартири. Втім, навіть дороговизна робіт не зупинила доведених до відчаю людей. Тож вони сьогодні зателефонували приватникам і повідомили про свою згоду. Відповідь щонайменш збентежила. Приватні сантехніки відповіли, що ремонтувати підвальні розгалуження в будинку їм заборонили … комунальні власті. Тобто, як то кажуть, і сам і не гам, і іншому не дам.

 

Як стверджують мешканці, в аварійній службі КП «ЄРЦ» їх уже знають і щодня на телефонні дзвінки, якщо і піднімають трубку, до повторюють «колись зробимо». Спробувати щастя у зверненні до служби 750-600 спробували і наші кореспонденти. Більше хвилини до телефонної трубки по той бік лінії ніхто не підходив. Згодом, у трубці все-таки зазвучав стомлене і, здається, навіть ображене жіноче «алло». Спершу подумалось, що автор цих рядків помилився номером, адже з досвіду телефонування на номери різного роду чергових та аварійних служб він звик чути чітку, зрозумілу, трохи ,так би мовити, «на автоматі» відповідь, в якій в обов’язковому порядку звучала назва організації чи установи та прізвище або (як це віднедавна стало можним у приватних компаніях) ім’я чергового оператора. Тут же тільки після прохання представитись жінка таким же стомленим голосом витиснула з себе: «Єдиний розрахунковий центр…». На прохання прокоментувати ситуацію навколо 9-го будинку по вулиці Новгородський жінка тяжко зітхнула (мовляв, як же ви усі мене дістали) і розповіла ту ж стару легенду про те, що там замерзла траса і, поки не потепліє, зробити нічого не виходить. На запитання: наскільки має потепліти надворі, адже відлига триває вже майже тиждень, жінка (знадобилося додатково питати її прізвище, щоб дізнатись, що її звуть Олександра Човган) з тим же тяжким зітханням людини, яку відірвали від улюбленого заняття і змусили робити щось, що їй не до вподоби, відповіла, що сьогодні, 20 лютого, все має бути зроблено. Мовляв, це обіцяють усі: зокрема і підрядник – товариство з обмеженою відповідальністю «Бортняк». На зауваження, що станом на післяобідню пору жодних робіт у будинку розпочато не було, пані Човган відповіла, що ще, мовляв, не вечір і до 18.00 години – кінця робочого дня – все буде зроблено.

 

Хотілося б вірити, що все саме так і буде, та в інтонації чергової оптимістичні нотки якось не пролунали.

 

Автор цих рядків не є ворогом комунальної реформи і щиро захоплюється активною, а подекуди і жертовною діяльністю, яку провадить В.Войтик на посаді директора КП «Єдиний розрахунковий центр», проте змушений констатувати: робота в екстремальних умовах, в які комунальних реформістів поставила зима, виявила суттєві системні проблеми в роботі команди комунального підприємства. Зауважимо: про необхідність суттєвого підвищення професійного рівня аварійної служби КП «ЄРЦ» говорив тиждень тому також Івано-Франківський міський голова Віктор Анушкевичус. Втім, проблема, вочевидь, не тільки в аварійній службі. «Єрцівцям» слід навчитись бути гнучкішими у роботі з підрядниками, що включає пошук і створення бази даних потенційних підрядників, контроль за їх роботою, притягнення їх до відповідальності за неналежно виконанні та невиконані роботи, а також передбачення на такі випадки резерву підрядних компаній.

 

Зрештою, не слід забувати, що люди сплачують комунальні послуги за створення для них належних умов проживання і їм відверто байдуже до того, хто виконуватиме за ці гроші ремонтні роботи. Адже головне – це результат.

 

 

Читайте також:

У Франківській багатоповерхівці замерзли водопровідні труби

 

Сергій Білий


20.02.2012 Сергій Білий 1908 1
Коментарі (1)

Тана 2012.02.21, 08:28
Браво! А ще хтось ратував що наше спасіння в ЄРЦ!!! Гарний приклад для роздумів...
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

628
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1162
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2489
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1347
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1984 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2915

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

667

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

752

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1655

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1639
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

339
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

451
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18361
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7475
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3652
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1039
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10775
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

287
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

285
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

472
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

447
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

679