Зачарований будинок у Франківську або митися краще у сусідів

 

Більше тижня мешканці будинку № 9 по вулиці Новгородській в обласному центрі змушені ходити митися до своїх друзів і знайомих, а пити те (зрештою, і варити на тому ж), що, як то кажуть, Бог послав: будь то придбана у найближчому супермаркеті мінералка чи принесена у відрах (що є особливо «приємним» для бабусь-пенсіонерок) вода з розташованої за «три-дев’ять земель» напівзамерзлої колонки чи джерела аж на міському озері. Про прання чи миття підлог взагалі й мови нема.

 

Отака собі середньовічна чи то блокадна санітарія. Виною ж всьому – міська комуналка, яка давно вже стала «притчею во язицех», а надто вже в останні місяці, коли її почали прискореними темпами реформувати.

 

Холодне водопостачання у злополучному будинку припинилось позаминулими вихідними. Точної причини мешканці не знають – гадають: порив на підвальних розгалуження, бо ж у підвалі будинку прибуло чимало води, між іншим суттєво підпсувавши заготовлені там їстівні припаси мешканців. В даний час будинок перебуває на балансі комунального підприємства «Єдиний розрахунковий центр», а відтак з приводу ремонту пошкодженої труби жителі будинку звернулись саме до його аварійної служби 750-600. «Буде зроблено», - запевнили людей у «ЄРЦі». Втім, ані в неділю 12 лютого, ані в понеділок 13-го, ані у подальші дні ремонтні роботи розпочато так і не було. Люди з завидною регулярністю звертались і продовжують звертатись як до служби 750-600, так і до міської служби оперативного реагування 15-80, проте навіть після того, як з моменту аварії пройшов тиждень, результат дорівнює нулю. Спочатку людей «годували» обіцянками: пояснювали бездіяльність сильними морозами, через які, мовляв, замерз водогін, а минулої п’ятниці взагалі не підняли телефонної трубки.

 

Про замерзлу трубу як причину бездіяльності говорив і директор КП «Єдиний розрахунковий центр» Вадим Войтик. «Я знаю про цей будинок, - прокоментував він ситуацію, - Вони звертаються всюди: до мера, до віце-мера. Було би можливо – було би зроблено і без всіх цих звернень. На жаль, там нічого не можна зробити, поки не потепліє». «Потепліти», не зважаючи на той факт, що надворі вже від середи стоїть плюсова температура, за розрахунками керівництва «ЄРЦу» має на цьому тижні. «Поки що, - стверджує пан Войтик, - планували на вівторок».

 

Шукаючи вирішення своєї проблеми і розчарувавшись у комунальних структурах, мешканці будинку в середу, 15 лютого, звернулись до однієї з приватних сантехнічних компаній. Обстеживши будівлю (власне будинок старий і невеликий – до десятка квартир), приватники зазначили, що ремонт – в їх силах, проте загилили ціну – по 650 гривень з квартири. Втім, навіть дороговизна робіт не зупинила доведених до відчаю людей. Тож вони сьогодні зателефонували приватникам і повідомили про свою згоду. Відповідь щонайменш збентежила. Приватні сантехніки відповіли, що ремонтувати підвальні розгалуження в будинку їм заборонили … комунальні власті. Тобто, як то кажуть, і сам і не гам, і іншому не дам.

 

Як стверджують мешканці, в аварійній службі КП «ЄРЦ» їх уже знають і щодня на телефонні дзвінки, якщо і піднімають трубку, до повторюють «колись зробимо». Спробувати щастя у зверненні до служби 750-600 спробували і наші кореспонденти. Більше хвилини до телефонної трубки по той бік лінії ніхто не підходив. Згодом, у трубці все-таки зазвучав стомлене і, здається, навіть ображене жіноче «алло». Спершу подумалось, що автор цих рядків помилився номером, адже з досвіду телефонування на номери різного роду чергових та аварійних служб він звик чути чітку, зрозумілу, трохи ,так би мовити, «на автоматі» відповідь, в якій в обов’язковому порядку звучала назва організації чи установи та прізвище або (як це віднедавна стало можним у приватних компаніях) ім’я чергового оператора. Тут же тільки після прохання представитись жінка таким же стомленим голосом витиснула з себе: «Єдиний розрахунковий центр…». На прохання прокоментувати ситуацію навколо 9-го будинку по вулиці Новгородський жінка тяжко зітхнула (мовляв, як же ви усі мене дістали) і розповіла ту ж стару легенду про те, що там замерзла траса і, поки не потепліє, зробити нічого не виходить. На запитання: наскільки має потепліти надворі, адже відлига триває вже майже тиждень, жінка (знадобилося додатково питати її прізвище, щоб дізнатись, що її звуть Олександра Човган) з тим же тяжким зітханням людини, яку відірвали від улюбленого заняття і змусили робити щось, що їй не до вподоби, відповіла, що сьогодні, 20 лютого, все має бути зроблено. Мовляв, це обіцяють усі: зокрема і підрядник – товариство з обмеженою відповідальністю «Бортняк». На зауваження, що станом на післяобідню пору жодних робіт у будинку розпочато не було, пані Човган відповіла, що ще, мовляв, не вечір і до 18.00 години – кінця робочого дня – все буде зроблено.

 

Хотілося б вірити, що все саме так і буде, та в інтонації чергової оптимістичні нотки якось не пролунали.

 

Автор цих рядків не є ворогом комунальної реформи і щиро захоплюється активною, а подекуди і жертовною діяльністю, яку провадить В.Войтик на посаді директора КП «Єдиний розрахунковий центр», проте змушений констатувати: робота в екстремальних умовах, в які комунальних реформістів поставила зима, виявила суттєві системні проблеми в роботі команди комунального підприємства. Зауважимо: про необхідність суттєвого підвищення професійного рівня аварійної служби КП «ЄРЦ» говорив тиждень тому також Івано-Франківський міський голова Віктор Анушкевичус. Втім, проблема, вочевидь, не тільки в аварійній службі. «Єрцівцям» слід навчитись бути гнучкішими у роботі з підрядниками, що включає пошук і створення бази даних потенційних підрядників, контроль за їх роботою, притягнення їх до відповідальності за неналежно виконанні та невиконані роботи, а також передбачення на такі випадки резерву підрядних компаній.

 

Зрештою, не слід забувати, що люди сплачують комунальні послуги за створення для них належних умов проживання і їм відверто байдуже до того, хто виконуватиме за ці гроші ремонтні роботи. Адже головне – це результат.

 

 

Читайте також:

У Франківській багатоповерхівці замерзли водопровідні труби

 

Сергій Білий


20.02.2012 Сергій Білий 1803 1
Коментарі (1)

Тана 2012.02.21, 08:28
Браво! А ще хтось ратував що наше спасіння в ЄРЦ!!! Гарний приклад для роздумів...
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2154 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1494
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5281
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

15120 11
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3604 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3438

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

148

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

193

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1347

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2688
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

376
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1535
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1298
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

786
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

520
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

683
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

1039
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21967
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

491
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

516 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

976 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

772