За самовільне встановлення газових котлів каратимуть

 

За самовільне встановлення газових котлів у квартирах багатоповерхівок піднімуть штрафи. Це передбачає законопроект Національної комісії регулювання у сфері комунальних послуг.

 

За незаконне підключення котлів штрафуватимуть від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, це 1700 - 2500 гривень. Зараз за це передбачений штраф 380 - 425 гривень. Законопроект також вводить штраф 425 - 850 гривень для тих хто, не відчиняє тепловикам двері й не пускає до лічильника чи теплоустановки.

 

"До того ж у законопроекті йдеться, що власник квартири з нелегальним котлом, має за свої гроші відновити систему централізованого опалення до початкового вигляду після демонтажу газового котла, – каже Gazeta.ua аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Максим Борода. - Якщо цей законопроект приймуть, це буде правильно. У більшості міст України опалення централізоване. А власники квартир, що самовільно встановлюють котли, порушують роботу всієї системи опалення - у деяких квартирах знижується температура, у батареї потрапляє повітря. Гаряча вода розподіляється нерівномірно по поверхах, десь її стає більше ніж потрібно. Дим від спалення газу потрапляє у вентиляцію будинку та у відчинені кватирки. Сусіди починають труїтися ним".

 

У багатьох районних центрах України запровадили автономне опалення у багатоповерхівках.


"Можливо, це і вигідніше для мешканців, але у багатьох випадках це невиправдано. Бо щоб автономне опалення добре працювало, треба міняти всю систему будинку. Адже цього року був не один випадок, коли у таких підвалах будинків замерзала вода у трубах. І їх розривало. Усе через те, що підвали не опалювали", - зазначив експерт.


Найефективнішою системою для України є перехід від великих котелень до дрібних, районних, вважає Максим Борода.


"Так само роблять у Німеччині, Франції, Швейцарії. Тоді відпадає потреба тягнути довгі теплотраси, гріти воду до більшої температури. А поки цього немає, власникам квартир краще утеплювати житло, ставити металопластикові вікна та сучасні батареї", - вважає аналітик.


19.02.2013 8541 9
Коментарі (9)

ГГ 2013.02.19, 09:04
Крахобори..., щоб уже поздихали. Що тільки не придумають щоб з простих людей бабла скосити
Я 2013.02.19, 12:23
Проблема дуже складна. І на першому місці якраз не гроші-штрафи а величезна небезпека вибухів від як-небудь встановленого газового обладнання! До того ж його ніхто регулярно не обслуговує і не перевіряє. А загинути можуть не тільки ті, хто встановив котли, а десятки сусідів! В Україні регулярно вибухають квартири і цілі будинки. Чим далі, тим старіючі котли будуть небезпечнішими і вибухи частішими. Нормальний вихід - невеликі будинкові котельні на дахах чи в прибудовах з індивідуальним (поквартирним) обліком теплоспоживання та регулярним обслуговуванням. Але ж наші люди-"співвласники житл. будинку" не навчились домовлятись і тому неспроможні жити нормально, комфортно і недорого.
До Я 2013.02.19, 13:05
Перш чим коментувати, вивчіть проблему. "Але ж наші люди- "співвласники житл. будинку" не навчились домовлятись" - вартість газу для дахових котелень товариств співвласників (юридичних осіб)= вартості газу для юридичних осіб, тобто набагато дорожче, ніж для індивідуального житла.
мешканка 2013.02.19, 14:29
Як вибори, то всі нам розказують, що треба як можна менше залежати від Расейського газа!!! Люди хочуть легально поставити котли опалення і цим зменшити залежність від тепловиків і газу. За свої гроші – не за державні, не зважаючи ,що все підняли в ціні! Що в цьому поганого??? А от місцева Влада любими методами створює перепони - і це факт, так в мене запитання!!! На який .... мені така Влада??? І жовта, і синя, і свобідна, і не свобідна. Хтось може відповісти??? Без політичного патріотизму))) Держави які хочуть зменшити залежність, щось роблять! А тут - тільки лапшу нам вішають! Теж само і з сланцевим газом. Зробіть –добийтесь безпеки і менше говоріть , а більше робіть - бо ви вже надоїли нам )))
Місько 2013.02.19, 17:41
Людоньки, не будьте наївними... Це питання складається з двох окремих проблем: Перша: Хто у нас постачальники газу населенню? Правильно - приватні контори фірташів-ахметових. Чи зацікавлена приватна фірма у падінні об"ємів реалізованого газу запитання риторичне. Друга: Чим менше клієнтів тепловиків - тим вищі тарифи на одиницю населення. На перший погляд вірно. Але... чому у населення має від того голова боліти? Не можете забезпечити якісні послуги, сформувати ПРОЗОРІ тарифи - то ідіть в дупу зі своїми послугами. А то виходить якась примусова колективізація - раніше в колгоспи заганяли - тепер людей так само за баранів тримають і в стійло комунальне женуть... Про якість і КАЛОРІЙНІСТЬ газу, який постачається населенню окрема розмова! Цікаво - хтось сертифікацію і проводив аналіз суміші в трубах споживачів? А варто було б - даю гарантію, що з нас ще за добрячий процент повітря в трубах платити заставляють... скільки куб. газу має давати кКал тепла? Варто було б запитати про це владу!
Я 2013.02.19, 18:14
Мешканка очевидно й не тямить, що саме місцева влада дозволяє від'єднуватись від центр. опалення хоча б по стояках чи під'їздами. Це хоча б технічно є можливим. А якраз центральна влада на догоду газовим олігархам "дозволила" від'єднуватись виключно цілим будинком, добре знаючи, що ніколи усі сусіди одночасно не домовляться про це. От наша міська рада й відбивається від протестів прокурорів. А з іншого боку, хто з мешканців останніх 2-3 квартир, які залишаться з різних причин на центральному теплопостачанні погодиться оплачувати реальну вартість доставки теплоносія до їх будинку та утримання цілої теплотраси? Не думали? А ще, всюди у світі при продажі товару ОПТОМ (газу, електрики до спільних котелень), ціна Є ДЕШЕВШОЮ ніж в роздріб окремим квартирам. Це є об'єктивним і ринковим. Та лише у нас політики-популісти бояться змінити правила. Для населення має вистачати газу нашого видобутку по нормальній ціні. А імпортний дорогий газ нехай оплачують підприємства, які й продають хімію чи метали закордон.
гість 2013.02.19, 21:32
Цікаво, а де я можу подивитись на сертифікат на газ та провести анализ газу. Повітря та одоранту в газі явно більше ніж самого газу.
мешканка до я 2013.02.19, 21:43
Спочатку хто був при владі - подавали дозволи собі і родичам, побачили, що люди масово стали писати заяви( бо кожен хотів офіційно) масово почали відказувати. Сказали, що треба вже тільки цілим під’їздом під’єднюватись, добре – давайте стояком. Вже влада і на стояки не дає дозвіл – тільки будинком і так все того вуйка тиснуть і тиснуть. А ми дурні їм вірим і вірим!!! Вже у нас при міській владі одні ті, що за Україну і рідний край і все одно немає ніякого толку. Може є порадникі… як їх збутися!!!!
мешканка до я 2013.02.19, 22:58
«Мешканка очевидно й не тямить, що саме місцева влада дозволяє від'єднуватись від центр. опалення хоча б по стояках чи під'їздами». Шановний Я ! Пришлю до Вас чоловіка - дозвольте від'єднатися від центрального))) Дайте координати? Якщо вже така дуже добра Влада!
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

743 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2207
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33479
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2365
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3080
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5233 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

441

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1237

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

797

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

1005
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

326
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

612
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

667 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1191
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

992
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1089
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

855
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30236 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

959
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3948
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

532
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

566