ЗА РІВНЕМ ЯКОСТІ ЖИТТЯ КАЛУШ ОБІГНАВ ІВАНО-ФРАНКІВСЬК

 

Найгіршим місцем для життя за рівнем якості виявилися міста Слов’янськ та Харцизьк. Найкращими містами виявилися Калуш та Ялта, а найкращим малим містом стала Буча.

 

Такі дані сьогодні оприлюднив аналітичний центр «Universitas» під час презентації результатів дослідження «ТОП-44 якості життя великих та малих міст України», інформує RegioNews.

Калуш та Ялта отримали по 67 балів, на третє місце рейтингу потрапив Івано-Франківськ, який набрав 65 балів.

 

Дослідження показало, що найбільша кількість великих та малих міст з високим рівнем якості життя в Україні розташована на Заході — 15 міст, на Сході таких міст всього лише 3, на Півночі — 9 на Півдні — 12, і в Центрі — 5.

 

Цікавим виявися той факт, що 21 обласний центр та м. Сімферополь не потрапили до Топ 44 найкращих міст України, незважаючи на їхній офіційний статус “регіональних столиць” та відповідні ресурси, які вони мають у своєму розпорядженні.

 

12 обласних центрів увійшли до списку міст-лузерів, а саме -  Тернопіль, Хмельницький, Полтава, Харків, Кіровоград, Сімферополь, Рівне, Донецьк, Миколаїв, Дніпропетровськ, Луганськ, Запоріжжя.
8 обласних центрів за набраними ними балами увійшло до списку перспективних міст – Чернігів, Житомир, Ужгород, Вінниця, Херсон, Черкаси, Луцьк, Суми.  Тільки два міста-мільйонники зі 178 міст обласного значення (МОЗ) можуть похвалитися високою якістю життя — Одеса та Львів.

 

Керівник дослідницьких програм аналітичного центру «Universitas» Олексій Якубін повідомив: «Дослідження підтвердило, що не кількість ресурсів, а якість та сучасність менеджменту міст відіграє основну роль у досягненні найкомфортнішого рівні життя у ньому. Якраз навпаки — більшість великих міст — як виявилось — не здатні за багатьма показниками — соціальною інфраструктурою, рівнем злочинності та смертністю немовлят, інвестиціями в основний капітал, підзвітністю влади тощо - йти у порівняння з малими містами за якістю життя».

 

«Висока якість життя у містах та комфортне міське середовище, яке створюється, у тому числі, запровадженням  інноваційних технологічних, управлінських, соціальних та містобудівних рішень, здатне у значній мірі компенсувати коливання рівня доходів громадян (які у великих містах звісно відносно більші). Таким чином, малі міста в Україні виступають своєрідним “соціальним амортизатором”, який нівелює жорстку залежність рівня якості життя від рівня доходів», - наголосив експерт.

 

«Дивною виявилася ситуація, коли збираючи статистичні дані, Держкомстат не зміг надати дані про кількість шкіл в Україні, мабуть через те, що такою інформацією він не володіє», - зауважив Олексій Якубін.
За словами керівника дослідницьких програм аналітичного центру «Universitas», висока якість життя у містах — це ключовий фактор забезпечення конкурентноздатності країни в цілому.

 

"Як великі, так і малі міста акумулюють не лише фінансові ресурси й різноманітні об'єкти інфраструктури, але і найбільш освічених та здатних до інновацій громадян — той самий “креативний клас”, який є необхідною складовою і локомотивом інноваційної економіки.  Саме концентрація представників креативного класу є первинною порівняно з конвертацією інших ресурсів, капіталом, інвестиційним кліматом тощо, фактором розвитку сучасної інноваційної та креативної економіки. В той же час, перемогти  в конкуренції за таких громадян можуть тільки міста з високою комфортністю та якістю життя, і тут українські малі міста мають значний потенціал", - зауважив експерт.


07.10.2011 1764 0
Коментарі (0)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1401
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

970
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1230 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3658 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33840
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2800

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

332

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

723

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1659

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1038
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

592
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

482
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

858
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1853
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12172
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1465
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1249
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

510
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

214
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

294
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

337
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1228