ЗА РІВНЕМ ЯКОСТІ ЖИТТЯ КАЛУШ ОБІГНАВ ІВАНО-ФРАНКІВСЬК

 

Найгіршим місцем для життя за рівнем якості виявилися міста Слов’янськ та Харцизьк. Найкращими містами виявилися Калуш та Ялта, а найкращим малим містом стала Буча.

 

Такі дані сьогодні оприлюднив аналітичний центр «Universitas» під час презентації результатів дослідження «ТОП-44 якості життя великих та малих міст України», інформує RegioNews.

Калуш та Ялта отримали по 67 балів, на третє місце рейтингу потрапив Івано-Франківськ, який набрав 65 балів.

 

Дослідження показало, що найбільша кількість великих та малих міст з високим рівнем якості життя в Україні розташована на Заході — 15 міст, на Сході таких міст всього лише 3, на Півночі — 9 на Півдні — 12, і в Центрі — 5.

 

Цікавим виявися той факт, що 21 обласний центр та м. Сімферополь не потрапили до Топ 44 найкращих міст України, незважаючи на їхній офіційний статус “регіональних столиць” та відповідні ресурси, які вони мають у своєму розпорядженні.

 

12 обласних центрів увійшли до списку міст-лузерів, а саме -  Тернопіль, Хмельницький, Полтава, Харків, Кіровоград, Сімферополь, Рівне, Донецьк, Миколаїв, Дніпропетровськ, Луганськ, Запоріжжя.
8 обласних центрів за набраними ними балами увійшло до списку перспективних міст – Чернігів, Житомир, Ужгород, Вінниця, Херсон, Черкаси, Луцьк, Суми.  Тільки два міста-мільйонники зі 178 міст обласного значення (МОЗ) можуть похвалитися високою якістю життя — Одеса та Львів.

 

Керівник дослідницьких програм аналітичного центру «Universitas» Олексій Якубін повідомив: «Дослідження підтвердило, що не кількість ресурсів, а якість та сучасність менеджменту міст відіграє основну роль у досягненні найкомфортнішого рівні життя у ньому. Якраз навпаки — більшість великих міст — як виявилось — не здатні за багатьма показниками — соціальною інфраструктурою, рівнем злочинності та смертністю немовлят, інвестиціями в основний капітал, підзвітністю влади тощо - йти у порівняння з малими містами за якістю життя».

 

«Висока якість життя у містах та комфортне міське середовище, яке створюється, у тому числі, запровадженням  інноваційних технологічних, управлінських, соціальних та містобудівних рішень, здатне у значній мірі компенсувати коливання рівня доходів громадян (які у великих містах звісно відносно більші). Таким чином, малі міста в Україні виступають своєрідним “соціальним амортизатором”, який нівелює жорстку залежність рівня якості життя від рівня доходів», - наголосив експерт.

 

«Дивною виявилася ситуація, коли збираючи статистичні дані, Держкомстат не зміг надати дані про кількість шкіл в Україні, мабуть через те, що такою інформацією він не володіє», - зауважив Олексій Якубін.
За словами керівника дослідницьких програм аналітичного центру «Universitas», висока якість життя у містах — це ключовий фактор забезпечення конкурентноздатності країни в цілому.

 

"Як великі, так і малі міста акумулюють не лише фінансові ресурси й різноманітні об'єкти інфраструктури, але і найбільш освічених та здатних до інновацій громадян — той самий “креативний клас”, який є необхідною складовою і локомотивом інноваційної економіки.  Саме концентрація представників креативного класу є первинною порівняно з конвертацією інших ресурсів, капіталом, інвестиційним кліматом тощо, фактором розвитку сучасної інноваційної та креативної економіки. В той же час, перемогти  в конкуренції за таких громадян можуть тільки міста з високою комфортністю та якістю життя, і тут українські малі міста мають значний потенціал", - зауважив експерт.


07.10.2011 1621 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1254
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2549
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2126
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2182
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6577 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2467 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

358

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1169

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1297

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1424
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

293
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

131
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

596
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

43
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26526
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

563
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10477 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

31
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

417
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

557
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

633
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1601