За ніч у Франківську на трьох вулицях з'явилась пластикова розмітка (фото)

 

У ніч з суботи на неділю було нанесено нову пластикову розмітку практично на всіх пішохідних переходах по вулицях Василіянок, Гаркуші та Лепкого.

 

Про це у спільноті "Комуналка ІФ" у соцмережі повідомив спеціаліст департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою виконавчого комітету Івано-Франківської міськради Мирослав Федорків, який описав технологію нанесення та додав фотографії процесу.

 

"Перш за все потрібно сказати, що на відміну від Галицької і Незалежності, вищезгадані вулиці не є чотирисмуговими, тому перекривати їх, навіть частково, в світлу пору доби не можна. Тим паче, що ними їздять тролейбуси в обох напрямках, а це прив’язка до ліній, з усіма наслідками. Отже, було прийняте рішення “заливати” цей напрямок вночі", - пише Мирослав Федорків.

 

Для тих, хто ще не знає, скажемо, що пластикова розмітка цього року наноситься виключно на регульовані та нерегульовані переходи та СТОП-лінії перед світлофорами. Таким чином найвищий пріоритет надається безпеці пішоходів. Уся інша розмітка трохи згодом буде нанесена фарбою. Ну і, звісно ж, мова йде в першу чергу про вулиці, на яких було відновлено дорожнє покриття, і котрі не повинні підлягати ремонту найближчих три роки. Саме такий термін служби розмітки гарантує підрядник.

 

Для початку, на прикладі одного переходу, подивимось що ми мали, і що отримали:

Перехід на перехресті Лепкого й Гаркуші.

Загалом же, ось так тепер виглядають усі зебри:

А так - регульовані переходм зі СТОП-лініями:

Перехрестя Василіянок - Грушевського - Гаркуші - Грюнвальдської

А тепер давайте подивимося на сам процес.

Спочатку ділянку розмічають та обклеюють малярським скотчем для того, щоб краї розмітки були максимально рівними, а рідкий пластик не розтікався за визначені межі, як це могло б бути у випадку з дерев’яним або металевим трафаретом.

Потім уся площа ретельно очищується від сміття, бруду та пилу.

Після того поверхня асфальту підігрівається.

"Все по-дорослому. Після газової горілки ще раз проводиться контрольна очистка", - пише Мирослав Федорків.

"І тільки після цього на сцені з’являється ось така німецька шайтан-машинка, в яку уже засипали світловідбиваючі кульки. (До речі, ця кравчучка коштує 12 тис. євро)", - уточнює автор допису.

Майстри дуже оперативно доливають у відро з рідким пластиком каталізатор і розмішують суміш...

... після чого починають безпосередньо процес нанесення розмітки.

"Треба сказати, що сам процес нанесення розмітки займає 10-15% часу. Решта часу іде на підготовку, розмітку ліній та очікування висихання.Як видно на фото, після одного проходу фарба лягає не досить щільно, тому майстри проходяться по одній і тій же лінії двічі, а інколи і три рази", - уточнює Федорків.

Якщо подивитися спереду, то це виглядає таким чином: суміш ллється на рельєфний валик, який розбризкує її, утворюючи агломератну поверхню.

Врешті отримуємо таку картину:

Після зняття скотчу і захисної плівки готовий перехід має такий вигляд:
(дрібні цятки між смугами - це не розпилені краплі, а розкидані світловідбиваючі кульки, які розлетяться в сторони після проїзду кількох перших машин)

На світанку роботи були завершені, пластик встиг полімеризуватися до проїзду перших тролейбусів.

І усе це роблять хлопці з Рівненщини: дві бригади по троє чоловік у кожній.

"Наступної ночі вони планують завершити свою частину робіт, нанісши кілька останніх переходів по вул. Галицькій ( в районі Радіозаводу). А вже наступного тижня до роботи на інших вулицях міста повинні приступити ще дві компанії з нанесення розмітки холодним пластиком. Тому слідкуйте за новинами", - написав Мирослав Федорків.


03.04.2016 522 1
Коментарі (1)

Nikita Koeka 2016.04.03, 22:13
підтримую Захара. треба слідкувати куди пси ходять, де сруть і що їдять при цьому.
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

127
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1668
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3123
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1120
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1147
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1181 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

217

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1087

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

912

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

405
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

305
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2471
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1226
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1293
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

537
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15166
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7467
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

313
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

495
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

434
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

367
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

459