
Щороку першого грудня відзначають Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом. А отже фахівці в Івано-Франківській міській поліклініці №2 організували заходи, присвячені до цього дня.
Для студентів шостого курсу ІФНМУ та всіх охочих франківців професор Ігор Грижак провів лекцію на тему боротьби з ВІЛ/СНІДом. Слухачі мали можливість ставити додаткові запитання, пише Фіртка.
Крім того, охочим безплатно роздали інформаційні буклети, контрацептиви та лубриканти, наголошуючи на безпеці.
«У Всесвітній день боротьби зі СНІДом ми акцентуємо на цій проблемі ще більше. Вона полягає в тому, що не кожен знає свій ВІЛ-статус. Тому потрібно регулярно обстежуватись. Хто відчуває, що він у групі ризику – швидкий тест потрібно проходити раз в три місяці, хто не відчуває – раз в рік.
Якщо ВІЛ-інфікований приймає антиретровірусну терапію і вірус із крові зникає – то він перестає бути заразним для свого статевого партнера. Звичайно, донором він бути не може», - каже професор.
До слова, до 2025 року є мета з приводу цієї теми «90-90-90». Це означає, що серед ВІЛ-інфікованих 90% потрібно виявити, 90% лікувати та 90% з тих, хто лікується, мають мати невизначальний рівень вірусного навантаження. До 2030 року ця мета має зрости «95-95-95». За даними експертів ВООЗ, лише тоді можна буде уникнути епідемії.
Для держави ВІЛ-інфіковані великий тягар економічно. Тому вирішили, що краще витрачати великі кошти на брошури, фільми, тестування, профілактику, щоб кожен повнолітній громадян знав свій ВІЛ-статус, ніж потім лікувати.
Статистичних даних щодо поширення ВІЛ-інфекції в Івано-Франківській області на разі немає. Втім, такі дослідження проводять у столиці. Відтак, за листопад виявили приблизно дві тисячі нових випадків інфікування, з них приблизно 600 – на стадії СНІДу.
«Проблема зараз дуже актуальна через сексуальне насильство, яке зараз роблять окупанти. Через стигматизацію сексуального насильства жінки не звертаються до лікарів одразу ж на наступний день за постконтактною профілактикою», - каже лікар-інфекціоніст Сергій Федорків.
Зі слів фахівця, допоки буде стигматизація – доти ця проблема стоятиме гостро у суспільстві.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: