За білого лелеку школярі отримали подарунки від прикарпатських енергетиків

 

Найактивніші школярі - учасники освітньої програми «Лелека» та переможці творчого конкурсу «Наш лелека» отримали від ПАТ «Прикарпаттяобленерго» подарунки.


Серед десятка навчальних закладів Івано-Франківської області, які надіслали матеріали спостережень за лелеками до Західноукраїнського орнітологічного товариства (м. Львів), енергетики та орнітологи визначили найдостойніших. Серед переможців - ЗОШ с. Бовшів Галицького р-ну (вчитель Оксана Курдидик), ЗОШ с. Блюдники Галицького району (вчитель Ганна Мисів) та Зборянський навчально-виробничий комплекс Калуського району (вчитель Ярослава Скуба), повідомляють у Відділі інформаційної політики ПАТ «Прикарпаттяобленерго».



22 січня відбулася зустріч енергетиків з вихованцями та вчителями Зборянського навчально-виробничого комплексу. Діти розповідали, як улітку спостерігали за лелечими парами, їх пташенятами, досліджували кормові території та описували гнізда. Найбільше вражень - від грозової стихії, під час якої було зруйновано одне із старих гнізд, по вулиці Довбуша. «Добре, що пташенята на той час вже навчилися літати, - розповідає семикласниця Вікторія Лесів, яка сфотографувала всі пригоди лелечої родини. – Птахи до відльоту розмістилися на стрісі сусідньої хати. А коли настав час покидати рідну землю, зробили коло над церквою і полетіли. Тепер ми написали листа у РЕМ, в якому просимо встановити платформу, щоб відновити гніздо, яке не витримало негоди. Енергетики нам допоможуть». До слова, директор філії «Калуський РЕМ» Олег Тутка це підтвердив.



Задоволення від зробленого, а також від перемоги переповнює і наставника школярів – вчителя географії Ярославу Василівну Скубу: «У нашому селі Збора гніздиться багато лелек. І думка спостерігати за ними була вже давно. Але тільки з візитом енергетиків (навесні минулого року до нас прийшов як еко-волонтер старший майстер Калуського РЕМ Назар Васильчишин) ми довідалися про освітню програму «Лелека» та приєдналися до неї. Минулого літа у ній працювало 15 учнів, ми описали за усіма вимогами орнітологів 13 лелечих гнізд. Під нашим постійним спостереженням і надалі будуть найближчі до школи гнізда та кормові території цих птахів. Думаю, що цього року бажаючих спостерігати за білими лелеками у нас буде більше». Заохоченням для школярів стали відзнаки енергокомпанії – іменні сертифікати та подарунки – еко-сумки, блокнотики та ручки, а також призи переможцям конкурсу – проектор для Бовшівської школи, відеокамера для Блюдниківської школи та фотоапарат для школярів зі Збори.



Довідково: Мета прикарпатських енергетиків, які з 2011 року реалізовують природоохоронну програму «Лелека», - залучення дітей до спостереження за лелечими гніздами, які були підняті над опорами ліній електропередавання на спеціальні платформи, і загалом - поширення екоосвіти та засад сталого розвитку. Освітня програма «Лелека» – це адаптована версія польської програми «Боцян», створеної у 2005 році за участі Західноукраїнського орнітологічного товариства (м. Львів). Це програма залучення дітей до охорони білого лелеки, збір наукової інформації про стан популяції. Зокрема, інвентаризація гнізд, спостереження за лелечими родинами, дослідження кормових територій птахів тощо.


23.01.2013 2175 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1107
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2469
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2083
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2130
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6443 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2415 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

290

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1115

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1140

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1356
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

236
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

559
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2024
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26470
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

522
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10425 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7966
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

505
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

368
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

518
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

592
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1538