Днями відбулося засідання калуської міської спостережної ради по роботі з засудженими під головуванням заступника міського голови Галини Романко.
Учасники заслухали інформацію про амністію засуджених у поточному році та обговорили основні проблеми соціальної адаптації осіб, які повернулися додому після відбування покарання в місцях позбавлення волі.
Цього року за амністією звільнилося шестеро жителів Калуша і один — району. Загалом на сьогодні у Калуші проживає 38 умовно засуджених і 27 осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі. Найважливіші проблеми, з якими стикаються ці люди — пошуки роботи і вирішення житлових питань. Так, йшлося на засіданні комісії, нерідко буває, що без згоди засудженого його родичі розпоряджаються майном і людина практично не має куди повертатися.
Їм необхідно надавати місця у гуртожитках. Ще одна поширена проблема — відсутність необхідного пакета документів для того, щоб спробувати знайти роботу чи, принаймні, отримати матеріальну допомогу. Так, за даними управління соцзахисту, таку допомогу в розмірі 200 грн. отримали двоє звільнених з місць позбавлення волі, зверталися більше людей, але їм відмовили через відсутність пакета документів. Загалом процес соціальної адаптації осіб, які повернулися з місць позбавлення волі, є складним, нерідко вони самі не роблять жодних кроків для того, щоб повернутися до нормального життя. Крім того, цього року лише одна особа, звільнена з місць позбавлення волі, звернулася у міську поліклініку і пройшла медичне обстеження. Минулого року таких було п’ятеро.
Є повідомлення, що двоє звільнених мають туберкульоз. Їх розшукували з міліцією, однак жодного за адресою проживання не знайшли. На засіданні комісії йшлося про необхідність краще координувати роботу різних структур, зокрема правоохоронних органів, медиків, Центру зайнятості, міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді, інших підрозділів міської влади для кращої організації роботи із засудженими. Але ця робота має сенс лише якщо є зворотній зв’язок і звільнені з місць позбавлення волі хочуть самі собі допомогти.
ДП