Державний архів Прикарпаття спільно з американською корпорацією «Фемелі Сьоч Інтнрнешенал» (Юта, США) розпочали оцифрування документів від найдавнішого часу – з 1750 по 1948 роки.
Про це
повідомила голова обласної військової адміністрації
Світлана Онищук, пише
Фіртка.
Як зазначають, оцифровувати архівні фонди працівники архіву взялися у серпні. Згідно з меморандумом, оцифрувати мають 68 фондів, що містять 74 442 справи, а це майже 2,5 мільйона скан-копій генеалогічного та іншого характеру. Приблизний термін виконання всіх робіт займе два роки, що дасть змогу архівній установі області заробити понад мільйон гривень.
Також архівісти працюють над ще одним нещодавно підписаним договором з Інститутом солідарності і мужності Вітольда Пілецького (м. Варшава, Польща). У підсумку оцифрування документів періоду Другої світової війни установа заробить додатково понад 150 тисяч гривень.
У липні Державний архів Івано-Франківської області завдяки підтримці благодійника розпочав реалізацію нового проєкту з оцифрування документів. За благодійні кошти придбали плівковий сканер яким щодня з плівкових негативів створюють цифрові файлові світлини.
Перші проведені роботи з оцифрування мікроплівок відкрили нові історичні відомості про розбудову міст та районів, діяльність заводів та фабрик, розвиток спорту та культури різних куточків Прикарпаття. Оцифровані світлини як і вся періодика розміщують у відкритий доступ на сторінці Фейсбук, а також будуть розміщені на вебсайті архіву для вільного користування.
Цьогоріч архів виконав станом на вересень рекордну кількість запитів — 2880.
До слова, найбільше громадяни звертаються до установи про:
- надання довідок генеалогічного характеру;
- заробітну плату та стаж роботи;
- архівні витяги з рішень місцевих рад
- надання житла, земельних ділянок та різних дозволів.