З початку війни на Прикарпатті розшукали 27 дітей

27 дітей розшукали поліцейські Івано-Франківщини від початку агресії РФ в Україні. Водночас з 24 лютого до 20 березня жодного випадку зникнення дітей на Прикарпатті не зафіксували.

Про це в етері Українського радіо Карпати розповіла начальниця відділу ювенальної превенції Національної поліції Івано-Франківської області Алла Бойчук, передає Фіртка.

"З часу запровадження воєнного стану до нас надійшли 25 повідомлень про розшук 27 дітей. Один випадок був груповий, коли троє дітей залишили заклад соціально-психологічної реабілітації. Ці повідомлення надійшли, починаючи з 20 березня. Адже у перші тижні воєнного стану випадків зникнень дітей не було", — розповідає Алла Бойчук.

Від початку 2022 року поліцейські зафіксували 56 звернень щодо зникнення дітей в області.

Алла Бойчук каже, що серед розшуканих дітей були двоє із внутрішньо переміщених сімей.

"Одна така сім’я, що переїхала з Чернігівської області, уже потрапляла раніше у поле зору до наших чернігівських колег. Вже в Івано-Франківську хлопчик пішов з дому і не хотів повертатися до матері. Пізніше ми з’ясували, що це — кризова сім’я, у якій із чотирьох дітей про двох вже знали поліцейські під час їхнього проживання у нашій області. Одну дитину з їхньої родини виявляли на вулиці під час комендантської години", — каже Алла Бойчук.

За її словами, після цього випадку сім’я переїхала на Яремчанщину, але й там поліцейські зафіксували випадок неналежного догляду матері за 2-місячною дитиною.

Алла Бойчук каже, наразі ця родина переїхала до Тлумацької територіальної громади. Щодо матері поліцейські склали адмінпротокол і направили його до суду.

"Інша сім’я переїхала з Київської області й вперше потрапила у поле зору поліції. Дівчинка після конфлікту з матір’ю пішла з дому. Мама зателефонувала на "102" і дитину розшукали упродовж кількох годин після повідомлення", — розповідає Алла Бойчук.

Начальниця відділу ювенальної превенції каже, з усіх повідомлень про розшук дітей приблизно 70% — випадки, коли діти свідомо втікають з додому. Основними причинами поліцейська називає конфлікти у сім’ї та непорозуміння з батьками. Окрім того, це — нерозділене кохання чи бажання проживати окремо з коханою людиною, а також — схильність до бродягування.

"В одному з випадків 7-річна дівчинка, яку недавно розшукували, пішла ночувати до подруги через образу на маму. Вона просила матір дозволити наступного дня не вийти на онлайн-навчання, бо не встигла зробити домашнє завдання. Мама не дозволяла, сказала: "До ранку треба ще дожити". Коли пізно увечері сім’я поверталася з гостей, дитина, образившись, непомітно повернула до подружки-сусідки й залишилася в неї ночувати. Подружка не повідомила своїх батьків про це", — розповідає Алла Бойчук.

З її слів, дитину шукали усю ніч. Вранці батьки сусідської дівчинки зайшли до неї в кімнату і побачили іншу дитину. Вони повідомили про це маму зниклої дівчинки. На неї поліцейські склали адміністративний протокол і направили до суду.

Алла Бойчук каже, за недогляд за дітьми передбачена адміністративна відповідальність за ст. 184. Санкція передбачає від попередження до 3 400 грн штрафу.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"223 дитини загинули в Україні через збройну агресію рф",- Ювенальні прокурори

«Моє майбутнє в мирній Україні»: прикарпатців закликають доєднатись до щорічного конкурсу малюнків


08.05.2022 Іван Муканик 1027
Коментарі ()

26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2153
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

855
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

900
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

903 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

2743 3
14.06.2025
Вікторія Матіїв

Напередодні Всесвітнього дня донора крові Фіртка поцікавилася, скільки прикарпатців регулярно здають кров, яка підготовка й процедура донації, розпитала у лікарки-трансфузіологині Прикарпатського обласного центру служби крові Марти Щирби, як на потреби крові вплинула війна.  

1461

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

634

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

334

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1002

Ані висока освіченість, ані шляхетна спадковість, ані залучення до незлобивих віровчень не породжують усвідомленого гуманізму «просто так».

1126
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2002
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1071
12.06.2025

Все більше людей відмовляються від дієт і переходять до інтуїтивного харчування — підходу, що вчить слухати тіло, а не рахувати калорії.  

795
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

276
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

14971
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7285
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

720
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

273
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

181
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

281
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

570
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1027