Цьогоріч з початку літа на Івано-Франківщині вже зареєстровано 8 випадків укусу людей зміями, в 4-х з них жертвами небезпечних плазунів ставали діти.
Останній такий факт мав місце 9 липня в селі Космач Косівського району, де на одному із обійсть змія вкусила 6-річну дівчинку.
Потерпілу дитину одразу ж госпіталізували до реанімаційного відділення Косівської ЦРЛ. Наразі малолітня пацієнтка знаходиться в задовільному стані.
Як свідчать конкретні факти, найчастіше жертвами плазунів стають любителі відпочинку на природі, мешканці сіл, дачники, а також ті, хто вирушає до лісу за ягодами та грибами.
У спеку плазуни стають малорухливими, тому люди можуть легко наступити на них. Укус змії в спекотні дні є найнебезпечнішим. Під впливом високих температур отрута найбільш токсична та значно швидше розчиняється в крові. За 10-15 хвилин після укусу в потерпілої людини настає запаморочення, іноді непритомність, з`являються нудота, судоми, марення.
Тому необхідно якнайшвидше звертатися до найближчого медичного закладу. У народі побутує думка, що відразу після укусу змії треба розрізати ранку ножем і витиснути кров або відсмоктати отруту. Медики настійливо не рекомендують цього робити, адже розрізана рана й кровотеча лише збільшать зіткнення отрути з тканинами і прискорять її надходження в кров.
Фахівці запевняють, що і відсмоктування отрути нічим не допоможе, адже змія випускає отруту глибоко у тканини тіла. Довжина зубів дорослої гадюки - 1,5 см.
Тому найкраще не гаяти часу та якомога швидше доправити потерпілого до найближчого лікувального закладу, де йому нададуть кваліфіковану медичну допомогу. До лікаря необхідно звернутися не пізніше ніж за годину-дві після укусу. Будьте пильними та обережними.
Центр пропаганди УМНС в області