З лютого біткойн поглинається найбільшим падінням протягом доби

Манія, яка залучила криптоактиви до записів, коли Coinbase Global Inc вийшов на біржу минулого тижня, включила себе у вихідні, приваблюючи біткойни, що падають найбільше з лютого.

Найбільша у світі криптовалюта в неділю подешевшала на 15%, лише через кілька днів після досягнення рекорду в 64 870 доларів. Згодом він згладив частину збитків і торгувався приблизно в 57 000 доларів близько 13:25 в Токіо в понеділок.

Ефір, другий за величиною токен, за вихідні опустився нижче 2000 доларів, перш ніж також розділити збитки. Нестабільність також вплинула на Binance Coin, XRP та Cardano. За даними CoinGecko, Dogecoin - маркер, який розпочався з жарту, - зміцнив тенденцію і за 24 години зріс на 25%.

Обвал на вихідних відбулася після важкого періоду для галузі, де вартість усіх монет перевищила $ 2,25 трлн доларів на тлі шаленого попиту на всі криптовалюти під час просування прямого лістингу Coinbase у середу. Найбільша американська криптовалютна біржа закінчила тиждень на суму 68 млрд доларів, що більше, ніж власник Нью-Йоркської фондової біржі.

"З огляду на минуле це було неминуче", - заявив засновник Galaxy Digital Майкл Новограц у своєму твіт у неділю. “Ринки надто захопилися прямим лістингом $ Coin. Основа задувається, монети, такі як $ BSV, $ XRP і $ DOGE. Все було ознакою того, що ринок занадто односторонній".

Минулого тижня Dogecoin, який має обмежене використання та не має основних принципів, зібрався на рівні близько 50 мільярдів доларів в один момент до спотикання в суботу. Попит був настільки жвавим на токен, що інвестори, які намагалися торгувати ним на Robinhood, кілька разів розбивали сайт, повідомляє інтернет-біржа в дописі в блозі.

Що рухає ринки
У неділю також було припущення, що в кількох онлайнових звітах криптовалютний зрив пов'язаний із занепокоєнням, яке казначейство США може застосувати проти відмивання грошей через цифрові активи. Казначейство відмовилося коментувати, а її Мережа боротьби з фінансовими злочинами (FinCEN) заявила у відповіді на електронну пошту, що "не коментує потенційні розслідування, включаючи те, чи існує таке".

"Ціна до оплати"
"Сьогодні крипто-світ прокидається з трохи болісною головою", - сказав Антоні Тренчев, співзасновник криптокредитора Nexo. "100 відсоткове ралі Dogecoin у п’ятницю було «піковою вечіркою», після запису біткойнів та списку Coinbase на початку тижня. Ейфорія була в повітрі. І зазвичай у криптовалюті існує ціна, яку потрібно заплатити, коли це станеться".
Окрім "необґрунтованої" доповіді про репресії казначейства США, Тренчев зазначив, що серед факторів зниження могли бути "надлишкові важелі впливу, інсайдери Coinbase демпінгують власний капітал після прямого лістингу та масового відключення в китайській провінції Сіньцзян, яке вразило майнерів біткойнів".
Зростання загальноприйнятого рівня криптовалют стимулювало мітинг біткойна, а також піднімало інші токени до рекордних максимумів.
Найзапекліші прихильники біткойна розглядають його як сучасний склад цінності та інфляційного хеджування, тоді як інші побоюються, що наростає спекулятивний міхур.
Інтерес до криптовалюти знову зріс після того, як компанії від PayPal до Square почали дозволяти транзакції в біткойнах у своїх системах, а фірми з Волл-стріт, такі як Morgan Stanley, рухалися до надання доступу до токенів деяким найбагатшим клієнтам.

Нестабільність
Це попри тривалі занепокоєння щодо їх нестабільності та корисності, як способу оплати. На додаток, уряди ретельніше перевіряють ризики у секторі у міру розширення бази інвесторів.
Минулого тижня голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що біткойн "трохи схожий на золото", оскільки він скоріше є засобом спекуляції, ніж здійснення платежів.
Президент Європейського центрального банку Крістін Лагард у січні поставила за мету роль біткойн у сприянні злочинній діяльності, заявивши, що криптовалюта дає можливість "веселого бізнесу".
Центральний банк Туреччини заборонив використання криптовалют як форми платежу з 30 квітня, заявивши, що рівень анонімності цифрових токенів приносить ризик "невідшкодованих" втрат.

за матеріалами Вloomberg


20.04.2021 1245
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

752
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1654
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1977 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7334
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15122 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1980

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють зміщуючи акценти з важливого на другорядне. Традиційно в православній і католицькій церквах дітей приводять

146

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

919

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

993

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1777
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

171
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

555
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

799
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3052
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

805
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1865
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

900
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35042 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

384
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

536
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

863
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

768