З лютого біткойн поглинається найбільшим падінням протягом доби

Манія, яка залучила криптоактиви до записів, коли Coinbase Global Inc вийшов на біржу минулого тижня, включила себе у вихідні, приваблюючи біткойни, що падають найбільше з лютого.

Найбільша у світі криптовалюта в неділю подешевшала на 15%, лише через кілька днів після досягнення рекорду в 64 870 доларів. Згодом він згладив частину збитків і торгувався приблизно в 57 000 доларів близько 13:25 в Токіо в понеділок.

Ефір, другий за величиною токен, за вихідні опустився нижче 2000 доларів, перш ніж також розділити збитки. Нестабільність також вплинула на Binance Coin, XRP та Cardano. За даними CoinGecko, Dogecoin - маркер, який розпочався з жарту, - зміцнив тенденцію і за 24 години зріс на 25%.

Обвал на вихідних відбулася після важкого періоду для галузі, де вартість усіх монет перевищила $ 2,25 трлн доларів на тлі шаленого попиту на всі криптовалюти під час просування прямого лістингу Coinbase у середу. Найбільша американська криптовалютна біржа закінчила тиждень на суму 68 млрд доларів, що більше, ніж власник Нью-Йоркської фондової біржі.

"З огляду на минуле це було неминуче", - заявив засновник Galaxy Digital Майкл Новограц у своєму твіт у неділю. “Ринки надто захопилися прямим лістингом $ Coin. Основа задувається, монети, такі як $ BSV, $ XRP і $ DOGE. Все було ознакою того, що ринок занадто односторонній".

Минулого тижня Dogecoin, який має обмежене використання та не має основних принципів, зібрався на рівні близько 50 мільярдів доларів в один момент до спотикання в суботу. Попит був настільки жвавим на токен, що інвестори, які намагалися торгувати ним на Robinhood, кілька разів розбивали сайт, повідомляє інтернет-біржа в дописі в блозі.

Що рухає ринки
У неділю також було припущення, що в кількох онлайнових звітах криптовалютний зрив пов'язаний із занепокоєнням, яке казначейство США може застосувати проти відмивання грошей через цифрові активи. Казначейство відмовилося коментувати, а її Мережа боротьби з фінансовими злочинами (FinCEN) заявила у відповіді на електронну пошту, що "не коментує потенційні розслідування, включаючи те, чи існує таке".

"Ціна до оплати"
"Сьогодні крипто-світ прокидається з трохи болісною головою", - сказав Антоні Тренчев, співзасновник криптокредитора Nexo. "100 відсоткове ралі Dogecoin у п’ятницю було «піковою вечіркою», після запису біткойнів та списку Coinbase на початку тижня. Ейфорія була в повітрі. І зазвичай у криптовалюті існує ціна, яку потрібно заплатити, коли це станеться".
Окрім "необґрунтованої" доповіді про репресії казначейства США, Тренчев зазначив, що серед факторів зниження могли бути "надлишкові важелі впливу, інсайдери Coinbase демпінгують власний капітал після прямого лістингу та масового відключення в китайській провінції Сіньцзян, яке вразило майнерів біткойнів".
Зростання загальноприйнятого рівня криптовалют стимулювало мітинг біткойна, а також піднімало інші токени до рекордних максимумів.
Найзапекліші прихильники біткойна розглядають його як сучасний склад цінності та інфляційного хеджування, тоді як інші побоюються, що наростає спекулятивний міхур.
Інтерес до криптовалюти знову зріс після того, як компанії від PayPal до Square почали дозволяти транзакції в біткойнах у своїх системах, а фірми з Волл-стріт, такі як Morgan Stanley, рухалися до надання доступу до токенів деяким найбагатшим клієнтам.

Нестабільність
Це попри тривалі занепокоєння щодо їх нестабільності та корисності, як способу оплати. На додаток, уряди ретельніше перевіряють ризики у секторі у міру розширення бази інвесторів.
Минулого тижня голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що біткойн "трохи схожий на золото", оскільки він скоріше є засобом спекуляції, ніж здійснення платежів.
Президент Європейського центрального банку Крістін Лагард у січні поставила за мету роль біткойн у сприянні злочинній діяльності, заявивши, що криптовалюта дає можливість "веселого бізнесу".
Центральний банк Туреччини заборонив використання криптовалют як форми платежу з 30 квітня, заявивши, що рівень анонімності цифрових токенів приносить ризик "невідшкодованих" втрат.

за матеріалами Вloomberg


20.04.2021 1261
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2559
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19943
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1770
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1251 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2282
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3907

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

354

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2032

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

713

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1327
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

398
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

924
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24421
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

659
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

622
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

766
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1654
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8082
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

529
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

792
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2082 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

751