З липня зростають виплати по автоцивілці. Які ще нововведення очікувати водіям

Національний банк за поданням Моторно (транспортного) страхового бюро України прийняв рішення щодо збільшення з 1 липня 2022 р.максимального розміру виплат за договорами обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Дане нововведення має наблизити український ринок страхування до європейських стандартів, пише Фіртка.

Як зауважує регулятор, збільшення страхових сум за договорами ОСЦПВ дозволить учасникам дорожнього руху отримати кращий рівень захисту їх фінансових інтересів. Особливо це актуально в умовах зростання цін на деталі та комплектуючі до автомобілів. Водночас вартість поліса для споживачів суттєво не зросте, запевняють в НБУ.

«Підвищення страхових сум з ОСЦПВ стане кроком до більш справедливої та ефективної системи захисту прав постраждалих в ДТП. Випадків, коли розмір шкоди автівці більший, ніж чинна страхова сума за полісом ОСЦПВ, щорічно нараховувалось тисячами.

Постраждалі в таких аваріях люди мають право на повне відшкодування. Зараз же їм доводиться вимагати компенсації витрат на ремонт понад страхову суму від винуватця ДТП, і часто це потребує тривалого судового розгляду, що особливо складно реалізувати за умов воєнного стану»,- зазначив гендиректор МТСБУ Володимир Шевченко.

Нацбанк розширив діапазон значень коригуючого коефіцієнта до базового страхового платежу. Цей коефіцієнт допомагає оцінити рівень збитковості діяльності страховика. Розширення діапазону дозволить страховикам мінімізувати ризики недорезервування та сформувати адекватну тарифну політику для споживачів страхових послуг.

Що зміниться для водіїв

Максимальний розмір виплати за договорами автоцивілки збільшиться:
● зі 130 000 гривень до 160 000 гривень — на відшкодування збитків, завданих майну;
● з 260 000 гривень до 320 000 гривень — на відшкодування шкоди, завданої здоровʼю та життю потерпілих.

Завдяки цьому водії зможуть отримати кращий фінансовий захист при настанні страхового випадку.

Збільшиться розмір страхової виплати за шкоду, заподіяну майну потерпілих, при оформленні Європротоколу

Максимальний розмір виплати збільшиться з 50 000 гривень до 80 000 гривень за умови оформлення Європротоколу. Нагадаємо, що Європротокол дозволяє оформити ДТП без виклику поліції.

Розшириться діапазон значень коригуючого коефіцієнта до базового страхового платежу

Це означає, що страхові компанії зможуть бути більш гнучкими у ціноутворенні. Враховуючи підвищення максимального розміру виплат по автоцивілці, збільшиться її вартість. Проте в НБУ повідомляють, що ціна зміниться несуттєво.

У будь-якому випадку до 1 липня можна придбати автоцивілку до підвищення тарифів. 

Інформація про страховку «Зелена картка» буде вноситись в єдину базу даних для мінімізації маніпуляцій

Це дозволить водіям отримати повну інформацію щодо всіх видів укладених договорів страхування та захистить їх від можливих шахрайських дій, пов'язаних із маніпулюванням неповними даними.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

За тиждень прямі втрати економіки України через війну зросли на $12,2 млрд

З квітня держава на час війни гарантуватиме всю суму банківського вкладу фізичних осіб та ФОП


Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

532
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3088
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21193
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2052
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1551 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2427

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

251

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

197

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

802

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2220
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

236
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

512
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1063
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

226
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

838
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

806
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

728
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8290
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

361
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1019 4
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2233 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

936