Страви японської кухні дуже подобаються українцям, саме тому вони готуються в багатьох закладах. Зокрема, в барах, ресторанах, піцеріях та кафе. Наприклад, достатньо популярними є суші від Aleksandr Sann – закладу, де працюють справжні фанати своєї справи. Вони та багато інших майстрів готують безліч різних варіацій страви, якими можна насолоджуватися як окремо, так і з іншими делікатесами. Пропонуємо дізнатися, з чим їдять суші, та які напої можна до них підібрати для максимальної насолоди смаком.
З чим подають суші?
Неважливо, обираєте ви доставку, чи замовляєте їжу в закладі, разом з нею подаються стандартні доповнення. Розглянемо основні з них, щоб ви могли одразу підібрати те, що краще розкриє всі смакові відтінки.
Соєвий соус
Солонуватий та злегка пікантний продукт підкреслює смак риби та морепродуктів.
Саме тому, його завжди додають до порцій у одноразовій ємності (якщо замовляється доставка) або в спеціальній піалці в закладах. Шматочки можна злегка вмочувати в соус.
Васабі
З чим їсти суші, якщо хочеться чогось гострого? В цьому випадку підходить ще одне доповнення, яке подається разом зі стравою – васабі. Цей продукт нагадує гірчицю, проте має ніжніший присмак. Він дозволяє краще розкрити смак страв та забезпечує антибактеріальний ефект.
Імбир
Якщо запитати будь-якого поціновувача страви, що подають до суші, то відповідь буде схожа – імбир. Цей компонент має специфічний гострий та навіть злегка пекучий смак, тому його вживають рідко.
Проте, він є цінним у разі замовлення сету, адже запобігає змішуванню смакових відтінків.
Горіховий соус
Хочете дізнатися, яким соусом поливають суші? Ось відповідь – горіховий соус. Продукт готується на основі різних видів горіхів. Зокрема, волоських видів, кеш’ю та арахісу. До них додають різні спеції та добавки, щоб створити збалансоване поєднання. Воно дозволяє підкреслити смаки багатьох страв, в тому числі суші.
Рисовий оцет
Це обов’язковий інгредієнт страви у разі використання класичної технології приготування. Він має злегка кислуватий, але водночас ніжний смак. За рецептурою його змішують з сіллю, цукром та особливим видом водоростей. Готовою сумішшю заправляють рис.
Кунжут
Дрібні зернятка кунжуту використовуються для посипання ролів. Основне призначення – це прикрашання делікатесів. Проте, компонент також надає страві легкий пікантний смак.
Який напій підходить до суші?
Це одне з найпоширеніших запитань, які турбують тих, хто хоче посмакувати улюбленою стравою. Якщо розглядати найкращі напої до суші, то варто виділити традиційне японське сяке та біле сухе вино. Перший напій створюється шляхом бродіння та має міцність до 20%.
Біле сухе вино можна обирати за власними вподобаннями. Злегка кислуватий напій чудово розкриває смкові відтінки делікатесу. Якщо перші два варіанти не підходять, можна спробувати пиво або взагалі безалкогольні напої. Наприклад, запивати суші можете соком, фрешем чи чаєм.
З якими блюдами можна поєднувати суші і роли?
Незважаючи на специфічний смак, ці делікатеси поєднуються з багатьма стравами. Розглянемо найпоширеніші варіації.
Місо-суп
Основними складовими в цьому випадку є паста місо та спеціальний бульон дасі. Класична рецептура передбачає також додавання овочі, цибулі та сиру тофу. Для заправки використовують пікантні спеції. Місо-суп зазвичай пробуджує апетит, тому його подають перед основною їжею.
Темпура
Так називають хрусткий та легкий кляр, в якому обсмажуються різні морепродукти. Найчастіше використовуються креветки. Проте, в деяких барах і ресторанах подають також лосось, кальмар та овочі в темпурі.
Чука
Це різновид морських водоростей, які мають легкий аромат та нейтральний післясмак.
Зазвичай подаються в складі салатів. Окрім них в склад додають моркву, кунжут та різні спеції. Таке поєднання є чудовим доповненням до ролів.
Салати
Суші мають достатньо виражений та насичений смак, тому до них краще обирати легкі салати без жирних соусів та гострих спецій. Найпопулярнішим варіантом вважається варіант на основі водоростей чука або морської капусти. Крім цього, підходять овочеві салати з кунжутною олією та лимонним соком.
Подача та сервірування столу
В закладах для подачі часто використовуються дерев’яні дошки, керамічний та фарфоровий посуд. Щоб прикрасити страву, суші-майстри використовують різні листя рослин, іноді навіть квіти.
Обов’язковим атрибутом також є бамбукові палички. Це можуть бути звичайні або тренувальні (з’єднанні в верхній частині) варіанти. Для комфортної трапези на столі викладаються також серветки.
"Джерело: aleksandrsann.od.ua"
Реклама