З 9 березня в Івано-Франківську стартує прийом заявок на «Бюджет участі»

З 9 березня в Івано-Франківську розпочинають приймати заявки на «Бюджет участі».

Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків, передає Фіртка.

Як і раніше, окрім минулого року повномасштабної війни, франківці зможуть безпосередньо впливати на зміни в рідному місті та творити їх з допомогою міського фінансування. 

«Ми є український тил і ми повинні сьогодні відчувати, що Івано-Франківськ, незважаючи ні на що, розвивається і тут можна впливати на розподіл коштів. На жаль, минулого року ми не змогли реалізувати Бюджет участі, цього року  відновлюємо.
Пріоритети ті, що є в розвитку місцевого самоврядування, тобто це освітні заклади, це в першу чергу, укриття, енергоощадження, а також питання благоустрою й інші проєкти.
Тому ці пріоритети, як і в програмі розвитку місцевого самоврядування, так і в Бюджеті участі залишаються. Цього року хочемо, щоби люди активно подавали проєкти», — розповів Марцінків.
Загальна сума, яку виділено на реалізацію проєктів – 25,5 мільйонів гривень. Сам поділ відбуватиметься не так, як зазвичай. Не буде великих і малих проєктів, зате будуть освітні, благоустрій малих вулиць, зелені проєкти та окрема категорія – інший благоустрій. 
«Я б рекомендувала реєструватися всім на сайті, тому що на сайті є зручна подача, де можна зберегти чернетку, де можна трошки заповнити, потім дозаповнити.
Крім того, на сайті цього року можна буде збирати підписи й не обов’язково буде ходити з листочком, бо раніше було з формою для заповнення.
Можна просто відкрити посилання на свій проєкт, і його зможуть підтримати з допомогою реєстрації.
Загалом на бюджет участі цього року виділено 25 з половиною мільйонів гривень, з них 8 мільйонів на освіту, 12 мільйонів — на дороги, 1,5 мільйона — на зелені проєкти, і майже 4 мільйони залишається на інші проєкти», — поділилась координаторка програми «Бюджет участі» в Івано-Франківській громаді Христина Гнатів.
Окрім електронної подачі документів, заявки можна приносити у відділ звернень громадян Івано-Франківської міської ради. Голосування, як і процес подачі проєктів на участь триватимуть значно менше.
Прийняття заявок відкриється 9 березня і триватиме до кінця місяця. Скорочення термінів дасть більше часу для виконання проєкту. Також цьогоріч планують завершити роботи переможців програми «Бюджет участі» минулих років. 
«Минулого року, бюджет участі скасували, але цього року все ж таки ми вважаємо за потрібне провести цю програму.
Старт в березні, ми зробимо найкоротші терміни голосування для того, щоби цього року зробити виконання цих проєктів, ну і звісно, завершити ті декілька проєктів, які лишилися з минулого року. Тому, будь ласка, закликаємо всю громаду взяти участь.
Франківці завжди активні, голосування ми зробимо онлайн, як і кілька років тому, будь ласка, зголошуйтесь і подавайте заявки», — закликала до участі в проєкті заступниця міського голови, директорка Департаменту освіти й науки Вікторія Дротянко.
Зважаючи на те, що минулого року проєкт не реалізували, місто сподівається, що охочих взяти участь у програмі задля покращення нашого міста цього року буде чимало. Окрім того, багато роботи заплановано саме з озеленення Івано-Франківська — це ще ті проєкти, які мали б виконати ще минулого року.
Голосування за кращі ідеї у програмі «Бюджет участі» відбуватимуться з 18 квітня до 2 травня. 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Науковці допоможуть зберегти природу: івано-франківський виш та Карпатський біосферний заповідник підписали Меморандум про співпрацю (ФОТО) 

Івано-Франківський медуніверситет та міська влада тепер співпрацюватимуть 

Міжнародна співпраця: Івано-Франківський медуніверситет уклав меморандум про взаєморозуміння з ГО Парі-ІФ


06.03.2023 3688
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1020
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1607 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2377
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2240 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7524
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15238 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

296

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1021

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1089

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1873
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

268
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

648
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

888
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3117
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

905
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1939
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

990
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35136 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

249
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

471
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

612
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

936