З 9 березня в Івано-Франківську стартує прийом заявок на «Бюджет участі»

З 9 березня в Івано-Франківську розпочинають приймати заявки на «Бюджет участі».

Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків, передає Фіртка.

Як і раніше, окрім минулого року повномасштабної війни, франківці зможуть безпосередньо впливати на зміни в рідному місті та творити їх з допомогою міського фінансування. 

«Ми є український тил і ми повинні сьогодні відчувати, що Івано-Франківськ, незважаючи ні на що, розвивається і тут можна впливати на розподіл коштів. На жаль, минулого року ми не змогли реалізувати Бюджет участі, цього року  відновлюємо.
Пріоритети ті, що є в розвитку місцевого самоврядування, тобто це освітні заклади, це в першу чергу, укриття, енергоощадження, а також питання благоустрою й інші проєкти.
Тому ці пріоритети, як і в програмі розвитку місцевого самоврядування, так і в Бюджеті участі залишаються. Цього року хочемо, щоби люди активно подавали проєкти», — розповів Марцінків.
Загальна сума, яку виділено на реалізацію проєктів – 25,5 мільйонів гривень. Сам поділ відбуватиметься не так, як зазвичай. Не буде великих і малих проєктів, зате будуть освітні, благоустрій малих вулиць, зелені проєкти та окрема категорія – інший благоустрій. 
«Я б рекомендувала реєструватися всім на сайті, тому що на сайті є зручна подача, де можна зберегти чернетку, де можна трошки заповнити, потім дозаповнити.
Крім того, на сайті цього року можна буде збирати підписи й не обов’язково буде ходити з листочком, бо раніше було з формою для заповнення.
Можна просто відкрити посилання на свій проєкт, і його зможуть підтримати з допомогою реєстрації.
Загалом на бюджет участі цього року виділено 25 з половиною мільйонів гривень, з них 8 мільйонів на освіту, 12 мільйонів — на дороги, 1,5 мільйона — на зелені проєкти, і майже 4 мільйони залишається на інші проєкти», — поділилась координаторка програми «Бюджет участі» в Івано-Франківській громаді Христина Гнатів.
Окрім електронної подачі документів, заявки можна приносити у відділ звернень громадян Івано-Франківської міської ради. Голосування, як і процес подачі проєктів на участь триватимуть значно менше.
Прийняття заявок відкриється 9 березня і триватиме до кінця місяця. Скорочення термінів дасть більше часу для виконання проєкту. Також цьогоріч планують завершити роботи переможців програми «Бюджет участі» минулих років. 
«Минулого року, бюджет участі скасували, але цього року все ж таки ми вважаємо за потрібне провести цю програму.
Старт в березні, ми зробимо найкоротші терміни голосування для того, щоби цього року зробити виконання цих проєктів, ну і звісно, завершити ті декілька проєктів, які лишилися з минулого року. Тому, будь ласка, закликаємо всю громаду взяти участь.
Франківці завжди активні, голосування ми зробимо онлайн, як і кілька років тому, будь ласка, зголошуйтесь і подавайте заявки», — закликала до участі в проєкті заступниця міського голови, директорка Департаменту освіти й науки Вікторія Дротянко.
Зважаючи на те, що минулого року проєкт не реалізували, місто сподівається, що охочих взяти участь у програмі задля покращення нашого міста цього року буде чимало. Окрім того, багато роботи заплановано саме з озеленення Івано-Франківська — це ще ті проєкти, які мали б виконати ще минулого року.
Голосування за кращі ідеї у програмі «Бюджет участі» відбуватимуться з 18 квітня до 2 травня. 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Науковці допоможуть зберегти природу: івано-франківський виш та Карпатський біосферний заповідник підписали Меморандум про співпрацю (ФОТО) 

Івано-Франківський медуніверситет та міська влада тепер співпрацюватимуть 

Міжнародна співпраця: Івано-Франківський медуніверситет уклав меморандум про взаєморозуміння з ГО Парі-ІФ


06.03.2023 3099
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1176
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2505
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2102
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2155
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6510 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2442 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

326

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1133

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1268

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1385
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

262
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

577
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2052
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26502
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

542
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10449 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7999
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

526
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

389
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

536
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

612
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1564