З 9 березня в Івано-Франківську стартує прийом заявок на «Бюджет участі»

З 9 березня в Івано-Франківську розпочинають приймати заявки на «Бюджет участі».

Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків, передає Фіртка.

Як і раніше, окрім минулого року повномасштабної війни, франківці зможуть безпосередньо впливати на зміни в рідному місті та творити їх з допомогою міського фінансування. 

«Ми є український тил і ми повинні сьогодні відчувати, що Івано-Франківськ, незважаючи ні на що, розвивається і тут можна впливати на розподіл коштів. На жаль, минулого року ми не змогли реалізувати Бюджет участі, цього року  відновлюємо.
Пріоритети ті, що є в розвитку місцевого самоврядування, тобто це освітні заклади, це в першу чергу, укриття, енергоощадження, а також питання благоустрою й інші проєкти.
Тому ці пріоритети, як і в програмі розвитку місцевого самоврядування, так і в Бюджеті участі залишаються. Цього року хочемо, щоби люди активно подавали проєкти», — розповів Марцінків.
Загальна сума, яку виділено на реалізацію проєктів – 25,5 мільйонів гривень. Сам поділ відбуватиметься не так, як зазвичай. Не буде великих і малих проєктів, зате будуть освітні, благоустрій малих вулиць, зелені проєкти та окрема категорія – інший благоустрій. 
«Я б рекомендувала реєструватися всім на сайті, тому що на сайті є зручна подача, де можна зберегти чернетку, де можна трошки заповнити, потім дозаповнити.
Крім того, на сайті цього року можна буде збирати підписи й не обов’язково буде ходити з листочком, бо раніше було з формою для заповнення.
Можна просто відкрити посилання на свій проєкт, і його зможуть підтримати з допомогою реєстрації.
Загалом на бюджет участі цього року виділено 25 з половиною мільйонів гривень, з них 8 мільйонів на освіту, 12 мільйонів — на дороги, 1,5 мільйона — на зелені проєкти, і майже 4 мільйони залишається на інші проєкти», — поділилась координаторка програми «Бюджет участі» в Івано-Франківській громаді Христина Гнатів.
Окрім електронної подачі документів, заявки можна приносити у відділ звернень громадян Івано-Франківської міської ради. Голосування, як і процес подачі проєктів на участь триватимуть значно менше.
Прийняття заявок відкриється 9 березня і триватиме до кінця місяця. Скорочення термінів дасть більше часу для виконання проєкту. Також цьогоріч планують завершити роботи переможців програми «Бюджет участі» минулих років. 
«Минулого року, бюджет участі скасували, але цього року все ж таки ми вважаємо за потрібне провести цю програму.
Старт в березні, ми зробимо найкоротші терміни голосування для того, щоби цього року зробити виконання цих проєктів, ну і звісно, завершити ті декілька проєктів, які лишилися з минулого року. Тому, будь ласка, закликаємо всю громаду взяти участь.
Франківці завжди активні, голосування ми зробимо онлайн, як і кілька років тому, будь ласка, зголошуйтесь і подавайте заявки», — закликала до участі в проєкті заступниця міського голови, директорка Департаменту освіти й науки Вікторія Дротянко.
Зважаючи на те, що минулого року проєкт не реалізували, місто сподівається, що охочих взяти участь у програмі задля покращення нашого міста цього року буде чимало. Окрім того, багато роботи заплановано саме з озеленення Івано-Франківська — це ще ті проєкти, які мали б виконати ще минулого року.
Голосування за кращі ідеї у програмі «Бюджет участі» відбуватимуться з 18 квітня до 2 травня. 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Науковці допоможуть зберегти природу: івано-франківський виш та Карпатський біосферний заповідник підписали Меморандум про співпрацю (ФОТО) 

Івано-Франківський медуніверситет та міська влада тепер співпрацюватимуть 

Міжнародна співпраця: Івано-Франківський медуніверситет уклав меморандум про взаєморозуміння з ГО Парі-ІФ


06.03.2023 3601
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

407
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

576
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1313
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2265 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1121
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3054

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

880

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1029

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1454

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2060
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26362 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

751
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

947
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2988
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1237
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

931
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1189
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1199
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

405
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4251
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1065
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1630