Їжа на карантині: як скласти здорове меню та правильно харчуватися вдома

Надмірні перекуси стали проблемою для багатьох, хто почав працювати з дому під час карантину. Часто нам хочеться похрумтіти перед комп’ютером не лише через голод, а й через емоційні потреби.

В результаті, переїдання може стати справжньою проблемою для людини, яка працює у віддаленому режимі.  Запорука успіху в цій справі – організація режиму харчування та правильний вибір продуктів. Але трапляються і протилежні випадки, коли через надмірну активність, люди просто забувають про їжу, – пише Фіртка з посиланням на huffpost.

Як правильно харчуватися, працюючи з дому.


1. Дотримуйтеся графіку 

Побудуйте для себе графік, як у звичайний робочий день – з обідом та кількома невеликими перервами. Краще відмовитися від нерегулярних перекусів, які можуть бути шкідливими для шлунку та відволікати від роботи. Найважливіший прийом їжі – це сніданок, він повинен бути максимально ситним.

2. Їжте подалі від робочого місця

Може здатися, що пообідавши за робочим місцем, зможете швидше закінчити робочі справи. Але така схема рідко спрацьовує! Справ завжди буває вдосталь, а от без коротких перерв продуктивність буде лише знижуватися. Саме тому, краще обідати не у робочій зоні, та обмежити використання гаджетів у цей час.

3. Контролюйте кількість кофеїну

Кава – постійний супутник тих, хто мріє залишатися активним протягом дня. Але кофеїн не завжди працює так, як нам потрібно. Найкращий час для чашки кави – 9-11 година ранку.

Тоді кофеїн не перериває природний цикл сну, викликаючи викид адреналіну. Крім того, варто взяти до уваги, що звичайна вода також може привести організм у тонус. До того ж, пиття води пригнічує голод.

4. Підготуйте здорові перекуси

Найперше, потрібно визначитися – ви голодні, чи відчуваєте негативні емоції, які провокують з’їсти щось смачненьке і калорійне. Якщо справа  в голоді, овочі, фрукти, горіхи, смузі – чудова альтернатива для перекусу.

5. Ведіть щоденник харчування

Це рекомендація для початківців. Щоб сформувати комфортний графік харчування, потрібно вивчити особливості свого організму. Щоденник допоможе зрозуміти, в який період дня ви найбільш енергійні.

Відповідно, зможете відкоригувати свій раціон.

Як сформувати раціон під час карантину 

Дієтолог Каріна Статіс поділилася списком корисних продуктів, які необхідно закупити на період двотижневого карантину.

“Якщо ви складете план, то будете насолоджуватися великим різноманіттям страв з високим вмістом потрібних речовин,  які допоможуть почувати себе комфортно і піклуватися про здорове самопочуття”, – зазначила дієтолог.

Втамовуйте голод зернами, насінням та макаронами

Це одні з найдоступніших інгредієнтів, які можна додати до будь-якої страви. Кожен з них достатньо бюджетний і може довго зберігатися.

Крім того, це вуглеводи, сповнені клітковини, які можуть створити ситну страву разом із порцією білка та овочів. Обов’язково до списку покупок потрібно додати гречку та кіноа, як універсальне джерело білка.

Придбайте побільше бобових

Бобові також можуть стати компонентами ситної вечері. Мова йде про нут, квасолю, сочевицю, горох та інші подібні компоненти. Вони забезпечують організм білком, складними вуглеводами, вітамінами і мінералами, які допоможуть почуватися енергійно протягом дня.

Ці продукти також знижують артеріальний тиск та рівень холестерину.

Не забудьте придбати цибулю і часник

Цибуля та часник – це два здорові продукти, які варто включити до вашого 14-денного раціону. Їх можна додавати до різних страв. Цибуля може залишатися свіжою протягом місяця, а часник – більше трьох місяців.

На два тижні вам вистачить сім головок часнику та вісім коричневих і червоних цибулин.

Не забудьте про сушені трави та спеції

Під час покупок не забувайте про трави та спецій, щоб зробити щоденне харчування більш цікавим та смачним. Можна придбати орегано, базилік, петрушку та розмарин.

Спеція орегано відома як сильний антисептик, він ідеально підходить до рибних та італійських страв. До суміші спецій можна також додати перцю із засушених стручків чилі.

Він допомагає організму виробити соляну кислоту, яка також покращує травлення та засвоєння білка.

Придбайте консерви та яйця

Хоча свіжий продукт більш корисний для організму, консерви можуть зекономити час для приготування та довше зберігатися. Корисно мати рибні консерви, включаючи тунець, сардини та анчоуси.

Також на час карантину варто запастися яйцями, оскільки вони є чудовим джерелом білка з малою кількістю калорій.


07.11.2020 42388
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

772
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

772
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2212
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3194

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

365

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

934
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1509
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

738 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699