Втрачені ілюзії (або По кому б"є дзвін)

 

        Не дивно, що черговий уже 2017 року бюджет держави, засекречений для народу, його не читали, голосуючи,  більшість народних депутатів. Він їм не потрібний, зважаючи на "свій" електронний, який вони бояться втратити. Основне залишитись і для цього не допустити позачергових виборів ( тут солідарність практично повна). У багатьох, крім того, страх відповідальності, хоч "попєрєдніки" цього уникли.

        До речі, оскільки людина постійно штучно не може бути актором,  є  пропозиція до засобів масової інформації, щоб у процесі трансляції засідань Верховної Ради показувати тільки зал ( голос ми і так чуємо), щоб було видно єство (хоч окремих не хочеться бачити) і, таким чином, формувався висновок щодо обраних.

        Небезпека або втрата наших ілюзій на процвітаючу національну (із такими ресурсами) державу для нас не в тому, а для основних гілок влади,  щоб себе зберегти на невизначений період, можливий варіант введення воєнного стану і можливість диктувати беззаперечно суспільству будь-які амбіції (частково ми це зараз бачимо без воєнного стану). Хоч варто подумати, що краще:  чи  зберегти себе, чи вводити воєнний стан, адже його проблема у іншому. Такий крок, не зроблений своєчасно у 2014 році запізнілий, тепер це може розв"язати руки Кремлю до відкритої війни із катастрофічними наслідками.

        Інші наслідки - обмеження прав і свобод громадян, вилучення майна та коштів, зниження соціальних стандартів, не кажучи про нав"язливу  "спецконфіскацію" активів у громадян без суду і слідства, під видом просторових цінностей Януковича або просто рекету, що стане закономірністю, зважаючи на менталітет окремих осіб. Подібне не раз повторювалось у історії.

        Прикладом цього можуть бути зараз (без воєнного стану) факти захоплення  державних і приватних  суб"єктів підприємництва, землі, врожаю, коштів в установах банків або їх не повернення ("ізбранними"),  заставного майна, житла і, окремо,  навіть при заборгованості за енергоносії тощо, в умовах так званих "ринкових" тарифів, що більше як у три рази перевищують собівартість українського газу (і не тільки газу).

        Процес обіцяють продовжувати далі. Однією із формальних мотивацій буде ріст мінімальної зарплати і умовно дорожче вугілля, внаслідок об"єктивного блокування добровольцями цинічної контрабанди з окупованими територіями. При цьому, знову скромно замовчуються необгрунтовано завищені тарифи, що позволяють без їх зміни купувати дорожче вугілля за світовими цінами. Не треба нас лякати, якщо шкода втратити золоте дно. Треба сказати простіше, знаючи, що третій рік війна і все може бути,  де стратегія  обох Урядів, особливо теперішнього, чому немає альтернативи? Висновок ?!!!

        Здавалось би, позитивний напрям, підвищення мінімальної заробітної плати і уже "наслідки". Згортання малого і середнього бізнесу, що тримав гарантовано на своїх плечах місцеві бюджети і життєдіяльність простих громадян, сплачуючи податки і збори та відрахування у державні цільові фонди, вимушене вивільнення працюючих і не тільки з бізнесу, а також бюджетних установ де, крім того, створились  диспропорції у співвідношенні  оплати праці різних за кваліфікаціями працівників. Результатом є також ріст бюджетних видатків для громадян, які реєструються на біржах або взагалі відсутність доходів у тих, хто по різних причинах не може там зареєструватись.

        В одній із моїх статей  ("Віднесені вітром")  та коментарі до неї  була мова про заінтересованість держави у підвищенні цін на підакцизну продукцію, навіть при спаді виробництва товарів, робіт і послуг, девальвації національної валюти  (зокрема із-за свідомих дій, власне держави).

        Нібито нонсенс. При нульовому або від"ємному рості ВВП (виробництва) систематичне виконання чи перевиконання державного бюджету? Причина проста і одним із основних факторів є податок на додану вартість (при наявності заборгованості до його повернення за винятком "окремих", не кажучи про відкати), що механічно додається до ціни реалізації, торгової надбавки тощо. Тобто,  чим вище названі параметри, тим більша сума податку до бюджету. Ви дивуєтесь, що держава не хоче, посилаючись на ринкові норми, втручатись у ціни в умовах такої жорсткої кризи і зубожіння населення. Вона і сама приймає участь у цих процесах, збільшуючи тарифи на енергоносії, сворюючи додаткові платні механізми, нібито для розвитку підприємництва (ліцензії, дозволи, всілякі погодження), підвищуючи, таким чином, собівартість і забезпечуючи відповідний ріст платежів до бюджету.

        Інший фактор навантаження на суспільство.  Пам"ятаєте, скільки було ажіотажу у Верховній Раді, коли приймали рішення про ренту (плату за природні ресурси) у системі нафтогазвидобування  під видом інвестиційної діяльності (дійшли до 70 відсотків) - світовий рекорд. Тоді я писав, що рента - чистий дохід державного бюджету і включена у тариф.  Але таємне, як правило, стає явним. Недавнє рішення Верховної Ради про розщеплення ренти і її часткове спрямування до місцевих бюджетів, де проводиться видобування, підтвердило цю істину, про що не хотіли говорити ідеологи реформ. Правда, при цьому ніхто не згадав, ренту у тарифах платить уся Україна і її надра належать не тільки органам місцевого самоврядування, що дістануть ці платежі. Об"єктивно було б поділитись із усіма і похвалитись збільшенням доходів при децентралізації.

        Ще одне болюче для людей питання. Крім окремих осіб, які наживаються на рості іноземної валюти і падінні національної, своє дістає (не втрачає) держава. Навіть при зменшенні експорту і валютної виручки, бюджет, що формується у гривнях втрат не зазнає. Висновок робіть самі - це за Ваш рахунок.

        Прикро, що у такій ситуації блокується заінтересовано, легальні із легальною зарплатою види доходів, як наприклад, видобування на поліській території, перетвореній у місячний пейзаж, без рекультивації, бурштину (янтарю) на відміну від Білорусії чи Польщі. У чому причина, що Верховна Рада не хоче приймати відповідний Закон, корисний для людей, держави і природи, хто за цим стоїть, чиї приватні інтереси? Це саме стосується лісу, що правда має бути проданий за 600 млн. євро, як і у перспективі земля. Окрема тема, що її замовчують, де без проблемможна навести порядок і одержати законні легальні доходи, не підвищуючи у подальшому ціни через хабарі - Митниця. Може досить грабувати суспільство?!

        Не можна не сказати про не менш болюче питання для громадян, також ув"язане  із високими тарифами та податками - ціни на продукти харчування. Недавно у Верховній Раді  Уряд хвалився (нібито його заслуга) про значний ріст об"ємів сільськогосподарської продукції у минулому році. Враховуючи, об"єктивно, збільшення затрат виробництва, у тому числі і за участю держави,  чому кілограм гречки, об"єми врожаю якої збільшились на 37,7 відсотка, коштує  в середньому  30-35 грн. Навіть при нашому ворогу Азарову, максимальна ціна кілограма гречки була 24 грн. і для її зниження та забезпечення населення завозилась із Китаю. В  чому  справа?

        І останнє. Маючи національні погляди, думаю, чи варто тепер піднімати питання мови, коли в окопах говорять на різних мовах, захищаючи Батьківщину,  а у парламенті, де на цьому роблять акцент, виявляється нібито не знають членів правлячої коаліції,  якщо вона існує (чергове фарисейство), на нижчому рівні інші, з почестями вважають себе губернаторами - так називаються посади на території воюючої з нами орди. Колись у народі на подібне казали - встид і ганьба. Так по кому б"є дзвін?!

 


15.02.2017 Антон Костишин 2368 2
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

314
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1154
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2103 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1005
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2918
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2004

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

779

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

950

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1372

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1970
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26215 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

659
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

863
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2872
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1136
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

846
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1105
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1102
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

290
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4047
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

973
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1542