В Івано-Франківську функціонують як державні, так і приватні заклади вищої освіти.
Цінова політика "для контрактників" в івано-франківських вишах дещо відрізняється. Але у всіх закладах ціни на навчання збільшилися, якщо порівнювати з минулим роком. Втім, національні університети мають державні місця, на які можуть претендувати абітурієнти з високими балами або квотами.
Наскільки у середньому зросли ціни на навчання, Фіртка дізнавалася в очільників приймальних комісій університетів Івано-Франківська.
«Порівняно з минулим роком орієнтовно на 4 000 гривень зросла вартість на всіх спеціальностях.
Якщо порівнювати з іншими університетами, то ціни зросли зовсім не багато», - пояснює Олег Фафлей, представник приймальної комісії Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.
Щодо цін на навчання в Університеті Короля Данила, Фіртці повідомили наступне:
«Ціни на навчання у нашому закладі помірні. Не можу сказати, що вони зросли так, як і в інших закладах. Ми розуміємо, що зараз дуже складна ситуація, в країні триває війна.
Ось ми беремо участь у конкурсі міждержавного поділу і відповідно ми отримали від держави максимальний обсяг державних місць на спеціальності, зокрема: «Філологія англійська мова (переклад), «Журналістика», «Менеджмент», «Готельно-ресторанна справа і «Підприємництво та торгівля».
Тобто абітурієнти мають можливість отримати не тільки бюджетне місце, але й стипендію від держави.
Окрім того, у нас є унікальна програма, яка вже діє протягом восьми років поспіль і дає можливість обдарованим, креативним студентам, які мають високі бали ЗНО від 160 до 180 з кожного предмету, отримати 50% знижки на навчання, навіть не маючи бюджетного місця.
Ті, хто матимуть з кожного предмету НМТ-2023 року результат 180-200 балів – зможуть навчатися безкоштовно, тобто 100% знижка», - сказала Оксана Каленюк.
Разом з тим, цього року в медичному університеті Івано-Франківська відкрили нові спеціальності.
«Екстрена медицина/парамедик - це нова спеціальність, вступ триває на освітній рівень бакалавра. Ця спеціальність матиме попит після реформування екстреної медичної допомоги.
Парамедики є надзвичайно затребуваними, особливо в час війни. Поки що ситуація з набором на нові спеціальності не є дуже привабливою, але ми надіємося, що це зумовлено першим роком, й що ця спеціальність набуде популярності.
Друга спеціальність – це «Прикладна лінгвістика. Медичний переклад (англійська мова)». Хочу наголосити, що це перша в Україні така спеціальність. Ну, звичайно, медичний переклад також буде надзвичайно затребуваним.
Тому що дуже багато наших пацієнтів їдуть за кордон з медичними документами і їх треба перекладати на англійську мову. Згодом люди приїжджатимуть з-за кордону в Україну і знову ж таки буде потреба перекладати медичні документи.
Ще один момент - медичне обладнання. Наприклад, отримуємо пристрій з інструкцією англійською мовою, знову ж потребуємо перекладу. Ще одна ніша - фармацевтичні препарати, бо й вони також потребують медичного перекладу», - пояснює Ігор Сарапук, представник приймальної комісії Івано-Франківського національного медичного університету.
Зі слів Едуарда Лабковського, представника приймальної комісії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, університет посідає восьме місце за кількістю поданих заяв вступниками.
«Тобто це свідчить про високу зацікавленість абітурієнтів з усієї України, власне, нашим університетом. Кількість заяв порівняно з минулим роком зросла», - розповідає Едуард Лабковський.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Освітній процес в Україні почнеться 1 вересня і триватиме до 28 червня 2024 року — Шмигаль