Вступна кампанія 2023: як змінились ціни на навчання в івано-франківських закладах вищої освіти

В Івано-Франківську функціонують як державні, так і приватні заклади вищої освіти. 

Цінова політика "для контрактників" в івано-франківських вишах дещо відрізняється. Але у всіх закладах ціни на навчання збільшилися, якщо порівнювати з минулим роком. Втім, національні університети мають державні місця, на які можуть претендувати абітурієнти з високими балами або квотами.

Наскільки у середньому зросли ціни на навчання, Фіртка дізнавалася в очільників приймальних комісій університетів Івано-Франківська.

«Порівняно з минулим роком орієнтовно на 4 000 гривень зросла вартість на всіх спеціальностях.

Якщо порівнювати з іншими університетами, то ціни зросли зовсім не багато», - пояснює Олег Фафлей, представник приймальної комісії Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Щодо цін на навчання в Університеті Короля Данила, Фіртці повідомили наступне:

«Ціни на навчання у нашому закладі помірні.  Не  можу сказати, що вони зросли так, як і в інших закладах. Ми розуміємо, що зараз дуже складна ситуація, в країні триває війна. 

Ось  ми беремо участь у конкурсі міждержавного поділу і відповідно ми отримали від держави максимальний обсяг державних місць на спеціальності, зокрема: «Філологія англійська мова (переклад), «Журналістика», «Менеджмент», «Готельно-ресторанна справа і «Підприємництво та  торгівля».

Тобто абітурієнти мають можливість отримати не тільки бюджетне місце, але й стипендію від держави.

Окрім того, у нас є унікальна програма, яка вже діє протягом восьми років поспіль і дає можливість обдарованим, креативним студентам, які мають високі бали ЗНО від 160 до 180 з кожного предмету, отримати 50% знижки на навчання, навіть не маючи бюджетного місця.

Ті, хто матимуть з кожного предмету НМТ-2023 року результат 180-200 балів – зможуть навчатися безкоштовно, тобто 100% знижка», - сказала Оксана Каленюк.

Разом з тим, цього року в медичному університеті Івано-Франківська відкрили нові спеціальності.

«Екстрена медицина/парамедик - це нова спеціальність, вступ триває на освітній рівень бакалавра. Ця спеціальність матиме попит після реформування екстреної медичної допомоги.

Парамедики є надзвичайно затребуваними, особливо в час війни. Поки що ситуація з набором на нові спеціальності не є дуже привабливою, але ми надіємося, що це зумовлено першим роком, й що ця спеціальність набуде популярності.

Друга спеціальність – це «Прикладна лінгвістика. Медичний переклад (англійська мова)». Хочу наголосити, що це перша в Україні така спеціальність. Ну, звичайно, медичний переклад також буде надзвичайно затребуваним.

Тому що дуже багато наших пацієнтів їдуть за кордон з медичними документами і їх треба перекладати на англійську мову. Згодом люди приїжджатимуть з-за кордону в Україну і знову ж таки буде потреба перекладати медичні документи.

Ще один момент - медичне обладнання. Наприклад, отримуємо пристрій з інструкцією англійською мовою, знову ж потребуємо перекладу. Ще одна ніша - фармацевтичні препарати, бо й вони також потребують медичного перекладу», - пояснює Ігор Сарапукпредставник приймальної комісії Івано-Франківського національного медичного університету.

Зі слів Едуарда Лабковського, представника приймальної комісії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, університет посідає восьме місце за кількістю поданих заяв вступниками.

«Тобто це свідчить про високу зацікавленість абітурієнтів з усієї України, власне, нашим університетом. Кількість заяв порівняно з минулим роком зросла», - розповідає Едуард Лабковський.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Освітній процес в Україні почнеться 1 вересня і триватиме до 28 червня 2024 року — Шмигаль

Не в три зміни: в Івано-Франківську повертаються до формату навчання, що був до повномасштабної війни

В Івано-Франківську встановили процедуру та умови призначення стипендії для обдарованих студентів ВНЗ


03.08.2023 1426
Коментарі ()

24.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають рідні зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам журналістці Фіртки розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.

123
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

829
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

6822 12
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2290
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2225
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2476

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

327

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

632

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

767

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

479
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

168
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

361
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

451
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

312
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

469
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

628
04.09.2023

Віра має бути спрямована на Бога і відповідати моральним та духовним нормам, а не базуватися на забобонах  

506
21.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

169
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

217
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

904
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

541 1
08.09.2023

Наразі обмеження на виїзд з України діє щодо чоловіків призовного віку, а також окремих посад держслужби та визначених посадових осіб. Інформації про зміни з 1 жовтня щодо обмеження виїзду для жінок на військовому обліку прикордонники не мають.  

604