Вступна кампанія-2017: що нового для абітурієнтів

 

 

Вступна кампанія до вищих навчальних закладів цього року стартує з 29 червня. Головні моменти – нові коефіцієнти до конкурсного балу, збереження квот для абітурієнтів з інвалідністю, сиріт, дітей учасників бойових дій на Донбасі і тих, хто приходить з Криму і Донбасу замість права на позаконкурсний вступ, а також менша кількість заяв на місця держзамовлення.

 

У 2017 році для вступу до ВНЗ приймаються сертифікати ЗНО 2016 та 2017 років. Згідно зі списком, складеним порталом osvita.ua, в Україні діють 443 вищих навчальних заклади. Перелік галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, можна подивитись у Постанові Кабінету Міністрів від 29 квітня 2015 року.

 

Основні моменти вступної кампанії-2017 роз'яснили у Міністерстві освіти.

 

З 2017 року до конкурсного балу впроваджено нові коефіцієнти:

  • l регіональний: становить 1,0 для Києва, 1,01 – для Дніпра, Львова, Одеси, Харкова, 1,03 – для Донецької та Луганської областей та переміщених вишів, 1,02 – в інших випадках;
  • l галузевий: 1,03 для заяв з першими пріоритетами на інженерно-технічні та природничо-математичні спеціальності;
  • l сільський: 1,02 для осіб, зареєстрованих у сільських населених пунктах, які здобули середню освіту в навчальних закладах на території сільських населених пунктів у рік вступу.​

 

Вступ на бюджетну форму навчання

Безоплатно здобувати вищу освіту мають право громадяни, які вперше отримують освіту за кошти державного або місцевого бюджету. Безоплатно здобувати вищу освіту за другою спеціальністю мають право громадяни, які за станом здоров’я втратили можливість виконувати службові чи посадові обов’язки за отриманою раніше кваліфікацією, що підтверджується висновками МСЕК, або які мають направлення на навчання, видане державним (регіональним) замовником відповідно до законодавства. Інакше при повторному вступі на бюджетній основі вступник повинен відшкодувати вартість попередньо здобутої освіти до бюджету.

Окремі категорії громадян мають право на спеціальні умови: • щодо участі у конкурсному відборі під час вступу до вишів; • на здобуття вищої освіти за державним замовленням та за рахунок цільових пільгових державних кредитів.

 

Подання заяви на вступ

Кількість заяв, які можна подати на місця держзамовлення: 9 заяв на 4 спеціальності. Нагадаємо, минулого року можна було подати 15 заяв на 5 спеціальностей.

При цьому кількість заяв на контракну форму навчання не обмежується.

 

Заява на вступ в електронній формі

Цього року вступники з повною загальною середньою освітою подають заяви виключно в електронній формі. Вона та усі необхідні документи подаються через особистий електронний кабінет на сайті http://ez.osvitavsim.org.ua. Міністерство освіти наголошує – цей сайт працює тільки під час вступної кампанії (тобто, запрацює з 29 червня).

 

У паперовій формі документи можуть подавати лише вступники, які мають:

• спеціальні умови на участь у конкурсі; • право на зарахування за квотами; • розбіжності в прізвищі, імені, по батькові, даті народження, статі або громадянстві вступника в документі, що посвідчує особу, та у сертифікаті ЗНО. Паперова заява подається особисто до приймальної комісії ВНЗ.

 

Терміни подання документів на вступ

Реєстрація електронних кабінетів триватиме з 29 червня до 25 липня (до 18:00). Проведення медичних оглядів та інших доконкурсних процедур – до 11 липня. Початок прийому заяв та документів – 12 липня.

 

Кінцевий термін прийому заяв та документів:

• для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів – 20 липня (до 18:00); • для осіб, які вступають тільки на основі сертифікатів ЗНО – 26 липня (до 18:00); • для осіб, що вступають на основі ОКР молодшого спеціаліста за денною формою навчання – 24 липня (до 18:00).

Проведення творчих конкурсів – з 17 до 26 липня включно. Проведення вступних іспитів – з 21 до 26 липня включно. Проведення співбесід – з 21 до 23 липня включно. Фахові вступні випробування для осіб, що вступають на основі ОКР молодшого спеціаліста за денною формою навчання, – з 25 липня до 31 липня. Усі терміни щодо вступу до військових вищих навчальних закладів визначають Правилами прийому до цих вишів.

• Оприлюднення рейтингового списку – 1 серпня (до 12:00) • Зарахування на бюджет – до 7 серпня (до 12:00) • Зарахування на контракт – до 30 вересня

Для вступників із тимчасово окупованої території АР Крим та м. Севастополь і території проведення АТО

З 19 червня до 30 вересня для вступників із зазначених територій діятимуть освітні центри "Крим- Україна" та "Донбас-Україна". Ще один список – евакуйованих вишів Донбасу, де теж створені освітні центри "Донбас-Україна".

Вступати до всіх вказаних у цих списках ВНЗ через освітні центри можуть як особи, що мають український документ про освіту та сертифікати ЗНО 2016 або 2017 року, так і ті, хто не має українського документа про освіту і не проходив ЗНО.

Вступникам без українського атестата та сертифікатів ЗНО необхідно:

• скласти 2 іспити державної підсумкової атестації (українська мова та історія України) та 1 – вступний (визначає ВНЗ); • отримати в загальноосвітньому навчальному закладі (закріпленому за освітнім центром) тимчасову довідку, яку протягом 3 місяців потрібно замінити на документ про освіту державного зразка.

Вступники з Криму та території проведення АТО, які мають український атестат та позитивні результати ЗНО, можуть вступати до будь-якого вишу України, зокрема на місця державного замовлення.

 

за матеріалами: 24tv.ua


29.05.2017 2110 0
Коментарі (0)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

641
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1173
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2500
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1350
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1997 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2921

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

684

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

755

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1658

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1642
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

340
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

455
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18363
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7478
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3655
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1041
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10777
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

290
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

286
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

479
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

448
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

680