Все про нову хвилю мобілізації: кого заберуть в армію і кому вдасться "відкосити"

 

/data/blog/67232/cd7733eb2ea73178ba4b2f9fedaea98e.jpg

 

В Україні незабаром розпочнеться четверта хвиля мобілізації. ТСН.ua з'ясував, як вона відбуватиметься і кого візьмуть до лав Збройних сил України.

 

Чергова мобілізація буде введена лише після того, як Верховна Рада затвердить відповідний указ президента, тому конкретні терміни на часі невідомі, інформує ТСН.

 

Проте раніше секретар РНБО Олександр Турчинов озвучував дату 20 січня, а учора президент Петро Порошенко заявив, що підпише указ незабаром. Навіщо це потрібно Призвані військовозобов'язані мають стати заміною тому особовому складу, який було призвано ще під час першої хвилі мобілізації.

 

"Старі" вояки будуть звільнені з військової служби у березні-травні 2015 року. Іншою метою мобілізації, окрім ротації, є необхідність створення якісного резерву. Його складатимуть молоді строковики, яких не відправлятимуть у зону військових дій. Цього разу до лав ЗСУ буде призвано близько 50 тис. осіб.

 

Призов відбудеться у два етапи: спочатку 24 тис. осіб, а потім ще 26 тис. Загалом протягом 2015 року планується провести три хвилі мобілізації, які вцілому триватимуть 210 днів. До лав ЗСУ планують набрати близько 100 тис. осіб. Кого мобілізують Згідно із законодавством, під мобілізацію можуть потрапити військовозобов'язані чоловіки віком від 25 до 60 років та жінки віком від 25 до 50 років. При цьому жінок будуть мобілізувати лише за потреби за кваліфікаційним рівнем.

 

У Генштабі ЗСУ зазначили, що під час наступної черги будуть мобілізовані практично такі ж категорії, як і минулого року: громадяни, які за станом здоров'я придатні до несення військової служби та мають військову підготовку, тобто спеціальність. Відтак, армія потребує фахівців механізованих військ – танкістів, артилеристів; фахівців протиповітряної оборони, зв'язку, ремонтників, спеціалістів радіоелектронної боротьби та техніків різних напрямків. Міністерство оборони обіцяє, що мобілізація в регіонах буде пропорційна. Будуть запрошувати чоловіків до військкоматів навіть зі звільнених міст та містечок Донецької та Луганської областей.

 

Військовозобов'язані почнуть отримувати повістки, щойно Верховною Радою буде затверджений указ президента про мобілізацію. На часі особам віком від 18 до 60 років лише викликають на співбесіду до військкомату і медичний огляд. Тим часом для тих, хто не хоче йди до війська, у мережі навіть розробляють заяви про відмову, надають консультації юристи. Проте військові кажуть, що законного способу ухилитися від мобілізації немає.

 

Зокрема, вже є 240 судових проваджень для тих, хто хотів "відкосити". Тим не менш, у ЗСУ не планують масштабну операцію із розшуку осіб, які ухиляються від призову, адже вважають недоречним укомплектовувати армію особами, які невмотивовані або не бажають служити.

 

Кого не торкнеться мобілізація Від мобілізації звільнені кілька категорій громадян. Серед них: непридатні за станом здоров'я; студенти денної форми та аспіранти; священослужителі, які займають посаду в зареєстрованих релігійних організаціях; батьки трьох і більше дітей віком до 18 років; люди, котрі зайняті постійним доглядом за недієздатними родичами та "заброньовані" підприємствами люди. Мешканці окупованих територій Донецької, Луганської областей та Криму також не підлягають обов'язковій мобілізації. Звідти до війська братимуть лише добровольців. Для цього вони самостійно мають звернутися до найближчого військкомату на українській території і заявити про своє бажання бути мобілізованим.

 

Стало відомо, кого не торкнеться четверта хвиля мобілізації. Інфографіка slovoidilo.ua Водночас, згідно з обіцянками президента, у зону АТО не відправлятимуть солдатів-строковиків. Нагадаємо, що цього року в Україні планують відновити призов до армії військовозобов'язаних віком від 20 до 27 років.

 

Саме із них і буде формуватися резерв ЗСУ. Військова підготовка Військові чиновники обіцяють, що мобілізовані під час наступної хвилі обов'язково пройдуть спеціальне навчання і непідготовленими у зону АТО ніхто не піде. Військова підготовка проводитиметься у три етапи.

 

Перший – загальновійськова підготовка для офіцерів, сержантів та солдат, яка включає медичну, тактичну, вогневу та інженерну підготовку; другий – фахова підготовка за спеціальністю тривалістю 26 діб; третій – проведення бойового злагодження у підрозділах терміном до 15 діб.

 


14.01.2015 747 1
Коментарі (1)

Роман Брудр 2015.01.14, 22:58
цікаво . першу хвилю добровольців наскільки памятаю дискредитували і на підставі цього швиденько організували другу хвилю -"Прикю Батальйон" як приклад , що далі хто має память відомо . І наскільки памятаю витяги - обовязкова мобілізація вводиться тільки у випадку вдкритої агресії та на підставі введення військового стану. і нічого махати прапорами , перших хто пішов добровольцями через військомати ви самі обізвали неблагонадійнами і таврували , а вони вірили.
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1112
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1633 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2408
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2252 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7535
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15249 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

307

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1029

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1099

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1882
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

277
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

656
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

896
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3122
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

915
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1948
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1003
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35152 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

263
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

480
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

620
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

944