Удосвіта 22 червня 2024 року військові РФ атакували Івано-Франківськ. Від ранку містяни разом з комунальниками наводять лад у будівлях, які пошкодило внаслідок вибуху.
Що кажуть іванофранківці, читайте у репортажі Суспільного, передає Фіртка.
Жителька Франківська Олена Суліма розповідає: внаслідок вибуху в її квартирі вибило вікна, також пошкоджений телевізор та двері.
"Собака, напевно, відчула, почала нити. Чую свист, і як бабахнуло. І все. І там — такий спалах. Ці всі вікна і карниз — мені на голову. Двері знесло разом із завісами. Я ще такого не бачила в житті.
Син прибіг і каже: "Мамо, ти жива?" Каже: "Ти в "сорочці" народилася". А я собі спала нормально. Все було у склі. На мене все посипалося. Це було жахіття", — говорить Олена Суліма.
Іванофранківка Надія Тодорчук перед вибухом почула сильний гуркіт.
"Було чути, як щось на дах впало. Що впало — не знаю. Чули, як летіло. Ну то — в момент. Як гахнуло, ми з ліжок позлітали всі. Шибки повибивало, стіни потріскали, в туалеті вирвало витяжку.
На балконі злетів дах і вікно вирвало. Я була в спальні, син був, чоловік з інвалідністю першої групи. Швидка приїхала, його оглянули. Тримаємося. Головне — живі та здорові", — говорить Надія Тодорчук.
Під час російського ракетного обстрілу пошкоджено приблизно 70% вікон у дитячому садку "Барвінок", розповідає директорка закладу Світлана Гребенюк.
За її словами, найбільше шкоди зазнало приміщення однієї з груп на другому поверсі.
Зранку працівники дитсадка вийшли на роботу, щоб поприбирати приміщення. До них долучилися й педагоги інших освітніх закладів Івано-Франківська.
"Дуже важко про це говорити. Це сталося вночі, коли не було дітей, дякувати Богу. Тиждень ще мали дітки ходити до нашого закладу, і далі ми закривалися на літній оздоровчий період.
Ну вже тиждень не будемо працювати, напевно", — каже Світлана Гребенюк.
За словами міського голови Руслана Марцінківа, попередньо, травмованих немає. Люди зверталися до медиків "швидкої", однак серйозних поранень не було.
Внаслідок атаки РФ пошкоджені багатоповерхівки, дитсадок "Барвінок", ліцей № 17, бібліотека, церковна споруда та частково зруйнований корпус університету нафти і газу. Загалом — 14 будівель, понад 1000 квадратних метрів даху та понад 800 вікон.
"Ми розробимо механізм, і люди почнуть отримувати компенсацію. Зараз комунальники прибирають та забивають вікна, щоб не потрапляла волога у приміщення. Думаємо, що оперативно дамо людям гроші, щоб могли відновити вікна, балкони. Попередньо, ми вважаємо, що нам приблизно потрібно давати по 20 тисяч гривень компенсації. В будинках, які розташовані далі, — по 10-12 тисяч гривень. Це — попередні цифри", — говорить міський голова.
На своїй сторінці у Facebook Руслан Марцінків повідомив, що наразі працюють комісії, які обійдуть кожне помешкання, встановлять збитки й після цього можна буде звертатися за компенсацією. Подавати заяви в ЦНАП можна з 24 червня. Якщо з якихось причин працівники комісії не потраплять до людей, в яких пошкоджене майно, вони все одно зможуть написати заяву.
Для отримання компенсації потрібно подати:
- заяву;
- паспорт;
- ідентифікаційний код;
- рахунок iban;
- документ на власність.
Також ЦНАП приймає документ на єВідновлення — заяву можна подати через застосунок "Дія" або безпосередньо у ЦНАПі.
У соцмережах користувачі скаржилися на те, що не у всіх мікрорайонах міста було чутно сирену під час повітряної тривоги.
Натомість голова Івано-Франківська каже: система оповіщення працювала:
"Сигнал тривоги у всіх мікрорайонах був. Просто ми десь втратили пильність. І мені здається, що був спокій і давно не було таких обставин в нашому місті. Якщо є зауваження (щодо сигналу тривоги — ред.) будемо додавати. Але система оповіщення працювала".
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: