Вся правда про металопластикові вікна

 

 

/data/blog/33844/0b2838bf26005b898caf702452ae8b6c.jpg

Вікно – це такий товар, який обирається один раз і надовго. І якщо у процесі експлуатації вікно деформується, провисне, змінить колір, то його вже неможливо буде відремонтувати.

 

Аби не спрацювало твердження, що скупий платить двічі, перш ніж віддавати гроші за вікно, бажано вивчити всі характеристики товару.

 

Виробник. Потрібно обирати виробників вікон, а не виробників профілю і фурнітури! Запорукою того, що вікно буде якісним, є його виробництво на заводі.

 

Віконний профіль. Рама, в яку монтується склопакет, це і є профіль. Металопластикові вікна виготовляють з полівінілхлориду (ПВХ), який є довговічним, стійким до зовнішнього атмосферного впливу, порівняно недорогим.

 

Армуючий профіль. Це – сталевий елемент, який підсилює всю конструкцію, завдяки чому пластикові вікна стають міцнішими і служать своєму власникові десятки років. До цього сталевого каркасу кріпляться всі рухомі елементи вікна. Якщо виробник часом «забув» вмонтувати каркас, то вікно провисне та деформується. Важливо: за зовнішнім виглядом визначити наявність каркасу неможливо, проте це можна перевірити – за вагою вікна.

 

Камерність ПВХ профілю. Кількість повітряних камер визначає камерність профілю. Чим вищий цей показник, тим кращі тепло- та шумоізоляційні властивості вікна. Важливо: якщо обрати багатокамерний пластиковий профіль і при цьому – звичайний склопакет, то вікно не матиме хороших енергозберігаючих характеристик.

 

Склопакет. Він займає 80% площі всієї конструкції. Віконні склопакети можуть бути одно- та двокамерні (не плутати з камерністю профільної системи). Однак цей показник є не таким суттєвим, як енергозберігаючі властивості, які створюються за рахунок нанесення на скло спеціального невидимого напилення металів та оксидів, в тому числі срібла. Потрібно звертати увагу і на товщину скла.

Важливо: відповідно до державних будівельних норм України (ДБН В.2.6-31:2006) у нашому регіоні, у всіх житлових будинках, мають бути встановлені склопакети з енергозберігаючим покриттям, товщиною скла не менше 4 мм.

 

Фурнітура. Усі металеві рухомі й нерухомі елементи вікна – ручки, петлі, замки – це фурнітура. Якісна фурнітура працює плавно, легко, чітко. Потрібно звернути увагу на ущільнювачі: вони мають бути еластичними й мати властивість стискатися.

 

Сертифікація. Компанії, що мають власне виробництво і працюють на ринку більше п’яти років, як правило, вкладають великі кошти в ліцензування робіт і сертифікацію продукції, адже вони налаштовані на довготривалу діяльність. Профілі ПВХ належать до товарів, що підлягають обов’язковій сертифікації. Кожна партія має бути сертифікована Держстандартом України.

 

Як бути тим, хто має намір придбати квартиру в новобудові, а вікна там уже входять у вартість житла?

 

Баченням цієї проблеми діляться спеціалісти будівельної компанії «Мельник»:

 

«Інколи споживачі не приділяють важливої уваги вікнам у новобудовах. Сучасні будинки часто плануються із великими вікнами. І якщо не подбати про те, щоб у вашій квартирі встановили якісні вікна, можна отримати серйозну проблему та постійні переплати за тепло.

 

Найперше, потрібно звернутися до офісу будівельної компанії та поцікавитися, які вікна там планують ставити. Дізнайтеся все про виробника, ознайомитесь із сертифікатом якості: сертифікат має бути на виріб, а не на профіль! Якщо у цього забудовника вже є об’єкти з вікнами, не полінуйтеся піти туди подивитися, що за вікна там встановлені, як вони працюють. Знайдіть знайомих, в яких вже встановлені такі вікна.

 

Обов’язково поцікавтесь умовами та термінами сервісного обслуговування вікон. Фірми, що продають неякісні вироби, не надають жодних гарантій, при виникненні проблем з такими вікнами – а вони точно виникнуть – вам доведеться за свій кошт здійснювати ремонт або заміну деталей.

 

Ви завжди можете відмовитися від вікон, які пропонує забудовник, і вже самостійно обирати ті, що підійдуть вам краще. У випадку, коли у вашій майбутній квартирі вже стоять вікна, а вони не відповідають стандартам (скло товщиною менше 4 мм, відсутність армування), вимагайте обміну, не підписуйте акту виконаних робіт з забудовником».


01.04.2013 4915 2
Коментарі (2)

Сергій Чирва 2013.04.01, 08:08
Саме головне! Аби не було отруєнь чадним газом: у вікнах мають бути отвори для притоку свіжого повітря.
Я 2013.04.01, 12:25
Герметичні вікна добрі за багатьма характеристиками, але створили одну дуже серйозну проблему - припинили постійний притік свіжого повітря в приміщення, який завжди відбувався "через нещільності дерев'яних вікон". А тому не працює й витяжна вентиляція (жодний вентилятор не може викинути з приміщення відпрацьоване забруднене повітря, якщо на заміну з вулиці не поступить така ж кількість свіжого повітря. Отримали проблему - в житлових кімнатах накопичуються сотні видів забруднювачів повітря - надмірна волога сприяє росту плісняви з усіма наслідками, летючі хімічні сполуки від оточуючих нас сучасних речей, вуглекислий газ, продукти горіння і приготування їжі і т.д. Звідси, наприклад, величезний ріст за останні 20-30 років захворювань астмою та алергіями. Від цього й отруєння чадним газом і інші проблеми. Вихід - відновити регулярний притік повітря, відновити ВЕНТИЛЯЦІЮ!. Для цього давно придумані різні види ВІКОННИХ ПРОВІТРЮВАЧІВ, але віконні фірми проблемами споживачів НЕ ПЕРЕЙМАЮТЬСЯ! Порятунок потопаючих - справа рук самих потопаючих!
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

2112
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4646
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1170
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1328
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1753
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2761 1

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

214

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

371

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1255

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1368
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1881
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26933 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

1079
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

343
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7997
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3352
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1601
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

1245
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

510 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

698
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

748
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4744