Вся правда про металопластикові вікна

 

 

/data/blog/33844/0b2838bf26005b898caf702452ae8b6c.jpg

Вікно – це такий товар, який обирається один раз і надовго. І якщо у процесі експлуатації вікно деформується, провисне, змінить колір, то його вже неможливо буде відремонтувати.

 

Аби не спрацювало твердження, що скупий платить двічі, перш ніж віддавати гроші за вікно, бажано вивчити всі характеристики товару.

 

Виробник. Потрібно обирати виробників вікон, а не виробників профілю і фурнітури! Запорукою того, що вікно буде якісним, є його виробництво на заводі.

 

Віконний профіль. Рама, в яку монтується склопакет, це і є профіль. Металопластикові вікна виготовляють з полівінілхлориду (ПВХ), який є довговічним, стійким до зовнішнього атмосферного впливу, порівняно недорогим.

 

Армуючий профіль. Це – сталевий елемент, який підсилює всю конструкцію, завдяки чому пластикові вікна стають міцнішими і служать своєму власникові десятки років. До цього сталевого каркасу кріпляться всі рухомі елементи вікна. Якщо виробник часом «забув» вмонтувати каркас, то вікно провисне та деформується. Важливо: за зовнішнім виглядом визначити наявність каркасу неможливо, проте це можна перевірити – за вагою вікна.

 

Камерність ПВХ профілю. Кількість повітряних камер визначає камерність профілю. Чим вищий цей показник, тим кращі тепло- та шумоізоляційні властивості вікна. Важливо: якщо обрати багатокамерний пластиковий профіль і при цьому – звичайний склопакет, то вікно не матиме хороших енергозберігаючих характеристик.

 

Склопакет. Він займає 80% площі всієї конструкції. Віконні склопакети можуть бути одно- та двокамерні (не плутати з камерністю профільної системи). Однак цей показник є не таким суттєвим, як енергозберігаючі властивості, які створюються за рахунок нанесення на скло спеціального невидимого напилення металів та оксидів, в тому числі срібла. Потрібно звертати увагу і на товщину скла.

Важливо: відповідно до державних будівельних норм України (ДБН В.2.6-31:2006) у нашому регіоні, у всіх житлових будинках, мають бути встановлені склопакети з енергозберігаючим покриттям, товщиною скла не менше 4 мм.

 

Фурнітура. Усі металеві рухомі й нерухомі елементи вікна – ручки, петлі, замки – це фурнітура. Якісна фурнітура працює плавно, легко, чітко. Потрібно звернути увагу на ущільнювачі: вони мають бути еластичними й мати властивість стискатися.

 

Сертифікація. Компанії, що мають власне виробництво і працюють на ринку більше п’яти років, як правило, вкладають великі кошти в ліцензування робіт і сертифікацію продукції, адже вони налаштовані на довготривалу діяльність. Профілі ПВХ належать до товарів, що підлягають обов’язковій сертифікації. Кожна партія має бути сертифікована Держстандартом України.

 

Як бути тим, хто має намір придбати квартиру в новобудові, а вікна там уже входять у вартість житла?

 

Баченням цієї проблеми діляться спеціалісти будівельної компанії «Мельник»:

 

«Інколи споживачі не приділяють важливої уваги вікнам у новобудовах. Сучасні будинки часто плануються із великими вікнами. І якщо не подбати про те, щоб у вашій квартирі встановили якісні вікна, можна отримати серйозну проблему та постійні переплати за тепло.

 

Найперше, потрібно звернутися до офісу будівельної компанії та поцікавитися, які вікна там планують ставити. Дізнайтеся все про виробника, ознайомитесь із сертифікатом якості: сертифікат має бути на виріб, а не на профіль! Якщо у цього забудовника вже є об’єкти з вікнами, не полінуйтеся піти туди подивитися, що за вікна там встановлені, як вони працюють. Знайдіть знайомих, в яких вже встановлені такі вікна.

 

Обов’язково поцікавтесь умовами та термінами сервісного обслуговування вікон. Фірми, що продають неякісні вироби, не надають жодних гарантій, при виникненні проблем з такими вікнами – а вони точно виникнуть – вам доведеться за свій кошт здійснювати ремонт або заміну деталей.

 

Ви завжди можете відмовитися від вікон, які пропонує забудовник, і вже самостійно обирати ті, що підійдуть вам краще. У випадку, коли у вашій майбутній квартирі вже стоять вікна, а вони не відповідають стандартам (скло товщиною менше 4 мм, відсутність армування), вимагайте обміну, не підписуйте акту виконаних робіт з забудовником».


01.04.2013 4954 2
Коментарі (2)

Сергій Чирва 2013.04.01, 08:08
Саме головне! Аби не було отруєнь чадним газом: у вікнах мають бути отвори для притоку свіжого повітря.
Я 2013.04.01, 12:25
Герметичні вікна добрі за багатьма характеристиками, але створили одну дуже серйозну проблему - припинили постійний притік свіжого повітря в приміщення, який завжди відбувався "через нещільності дерев'яних вікон". А тому не працює й витяжна вентиляція (жодний вентилятор не може викинути з приміщення відпрацьоване забруднене повітря, якщо на заміну з вулиці не поступить така ж кількість свіжого повітря. Отримали проблему - в житлових кімнатах накопичуються сотні видів забруднювачів повітря - надмірна волога сприяє росту плісняви з усіма наслідками, летючі хімічні сполуки від оточуючих нас сучасних речей, вуглекислий газ, продукти горіння і приготування їжі і т.д. Звідси, наприклад, величезний ріст за останні 20-30 років захворювань астмою та алергіями. Від цього й отруєння чадним газом і інші проблеми. Вихід - відновити регулярний притік повітря, відновити ВЕНТИЛЯЦІЮ!. Для цього давно придумані різні види ВІКОННИХ ПРОВІТРЮВАЧІВ, але віконні фірми проблемами споживачів НЕ ПЕРЕЙМАЮТЬСЯ! Порятунок потопаючих - справа рук самих потопаючих!
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

364
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1732
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3226
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1167
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1193
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1245 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

280

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1135

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

973

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

424
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

347
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2509
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1254
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1341
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

569
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15204
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7498
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

358
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

746 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

486
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

402
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

492