ВРЦіРО запропонувала уряду створити Міністерство дітей, молоді та сім’ї

Релігійні діячі звернули увагу Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на потребу розробки державної сімейної політики та затвердження відповідної державної програми з необхідним бюджетним фінансуванням.

Про це повідомили на сайті Івано-Франківської Архієпархії, передає Фіртка.

Навколо проблем підтримки сімей і допомоги нужденним, захисту прав дітей та суспільної моралі відбулася дискусія під час зустрічі 1 грудня Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій з главою уряду, профільними міністрами й іншими урядовцями, яку модерував Головуючий у ВРЦіРО Григорій Комендант.

Релігійні діячі відреагували на пропозицію парламенту створити Державну службу у справах дітей. На їхнє переконання, цей орган не повинен стати караючою структурою, а сервісною службою, яка допомагатиме сім’ям, батькам і матеріям, особливо у складних життєвих обставинах, багатодітним родинам, одиноким батькам, а також сприятиме повному заміщенню інтернатів для сиріт сімейними формами виховання, як-от дитячі будинки сімейного типу.

"Ідея створення Держслужби у справах дітей – це однобокий підхід, адже не варто захищати дитину у відриві від сім’ї. Краще створити Міністерство у справах дітей, молоді та сім’ї, яке б вживало комплексні заходи на підтримку сімей, відповідального батьківства і материнства", – відзначив єпископ Римсько-Католицької Церкви Віталій Кривицький.

Отець Олекса Петрів, керівник Департаменту зовнішніх зв’язків в Україні, який на зустрічі представляв Українську Греко-Католицьку Церкву, наголосив на потребі більш активно сприяти становленню справедливості в Україні через реалізацію судової реформи, про що неодноразово наголошувала ВРЦіРО.

Також він вказав на потребу в контексті адміністративної реформи передбачити та фінансово забезпечити відділи у справах релігій обласних держадміністрацій (префектур) і врешті викорінити ганебну практику торгівлі дітьми під прикриттям так званого комерційного сурогатного материнства.

Учасники зустрічі обговорили інші питання, пов’язані з діяльністю релігійних організацій у сфері надання душпастирської опіки, гуманітарної допомоги та інших форм соціального служіння.

Настоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній висловив вдячність урядовцям за підтримку Закону України «Про Службу військового капеланства», прийнятого напередодні.

Він також звернув увагу Прем’єр-міністра та представників уряду на загрози ратифікації Стамбульської конвенції та нагадав, що вже прийнято низку законів із цієї проблематики, які можна вдосконалювати надалі.

"Краще об’єднати зусилля, щоби вдосконалювати законодавство України, ніж ратифікувати. Стамбульську конвенцію, яка розділює суспільство та викликає протести з боку його значної частини. Гендерна ідеологія розділяє наше суспільство, а нам треба гуртуватися, єднатися в ці непрості часи для України", – наголосив митрополит Епіфаній.

На питання захисту суспільної моралі особливу увагу звернув Старший єпископ Української Церкви християн віри євангельської Михайло Паночко. Він згадав про інцидент, пов’язаний із фінансуванням з боку Держкіно аморального кінопроєкту, який до того ж зневажає релігійні символи. Єпископ також нагадав, що релігійна спільнота виступає проти законопроєкту № 5488, який несе пряму загрозу для реалізації конституційного права на свободу віросповідання.

Реагуючи на питання щодо протидії пандемії COVID-19, релігійні діячі зауважили, що на сьогодні немає якихось церковних документів, які б забороняли вірним вакцинуватися. Водночас єпископ Української Православної Церкви Віктор Коцаба наголосив:

"Будь-яка вакцинація, як від коронавірусу, так і від інших хвороб, має бути добровільною. Вакцинація не повинна порушувати права людини. І на Церкви не слід покладати відповідальність за антивакцинаторство, адже наші храми відвідують люди з різними поглядами та, найперше, з метою одержання духовної розради, а справа влади і медиків – вичерпно і зрозуміло пояснити всі аспекти вакцинації".

Відповідаючи на запитання представників українських Церков і релігійних організацій, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розповів про вжиті урядом заходи у сфері забезпечення опалення храмів, молитовних будинків і інших релігійних споруд. За результатом звернення ВРЦіРО уряд зафіксував ціну на газ для релігійних організацій, яка становить 16 554 грн за 1000 куб. м, що охоплює ПДВ та плату за транспортування магістральними мережами.

Глава уряду підтвердив зацікавленість у продовженні діалогу з ВРЦіРО та проведенні подібних зустрічей на вищому рівні в міру потреби.

На пропозиції та зауваження членів релігійних діячів також відреагували присутні міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко, міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов та заступник міністра енергетики України Максим Немчинов.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Зі старих лип, які посадили німецькі колоністи: на Тисмениччині освятили іконостас у реставрованій кірсі (ФОТО)


03.12.2021 Іван Муканик 25014 1
Коментарі (1)

21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

515
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

416
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

884
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

11676 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1462
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2785

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

211

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

703

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

2057

Концептуальні підходи психології та соціології до ведення бізнесу в Україні

1093
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

129
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1296
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

672
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

222
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

357
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

450
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

763
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3447
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

245
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

438
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

735
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

931