ВРЦіРО запропонувала уряду створити Міністерство дітей, молоді та сім’ї

Релігійні діячі звернули увагу Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на потребу розробки державної сімейної політики та затвердження відповідної державної програми з необхідним бюджетним фінансуванням.

Про це повідомили на сайті Івано-Франківської Архієпархії, передає Фіртка.

Навколо проблем підтримки сімей і допомоги нужденним, захисту прав дітей та суспільної моралі відбулася дискусія під час зустрічі 1 грудня Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій з главою уряду, профільними міністрами й іншими урядовцями, яку модерував Головуючий у ВРЦіРО Григорій Комендант.

Релігійні діячі відреагували на пропозицію парламенту створити Державну службу у справах дітей. На їхнє переконання, цей орган не повинен стати караючою структурою, а сервісною службою, яка допомагатиме сім’ям, батькам і матеріям, особливо у складних життєвих обставинах, багатодітним родинам, одиноким батькам, а також сприятиме повному заміщенню інтернатів для сиріт сімейними формами виховання, як-от дитячі будинки сімейного типу.

"Ідея створення Держслужби у справах дітей – це однобокий підхід, адже не варто захищати дитину у відриві від сім’ї. Краще створити Міністерство у справах дітей, молоді та сім’ї, яке б вживало комплексні заходи на підтримку сімей, відповідального батьківства і материнства", – відзначив єпископ Римсько-Католицької Церкви Віталій Кривицький.

Отець Олекса Петрів, керівник Департаменту зовнішніх зв’язків в Україні, який на зустрічі представляв Українську Греко-Католицьку Церкву, наголосив на потребі більш активно сприяти становленню справедливості в Україні через реалізацію судової реформи, про що неодноразово наголошувала ВРЦіРО.

Також він вказав на потребу в контексті адміністративної реформи передбачити та фінансово забезпечити відділи у справах релігій обласних держадміністрацій (префектур) і врешті викорінити ганебну практику торгівлі дітьми під прикриттям так званого комерційного сурогатного материнства.

Учасники зустрічі обговорили інші питання, пов’язані з діяльністю релігійних організацій у сфері надання душпастирської опіки, гуманітарної допомоги та інших форм соціального служіння.

Настоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній висловив вдячність урядовцям за підтримку Закону України «Про Службу військового капеланства», прийнятого напередодні.

Він також звернув увагу Прем’єр-міністра та представників уряду на загрози ратифікації Стамбульської конвенції та нагадав, що вже прийнято низку законів із цієї проблематики, які можна вдосконалювати надалі.

"Краще об’єднати зусилля, щоби вдосконалювати законодавство України, ніж ратифікувати. Стамбульську конвенцію, яка розділює суспільство та викликає протести з боку його значної частини. Гендерна ідеологія розділяє наше суспільство, а нам треба гуртуватися, єднатися в ці непрості часи для України", – наголосив митрополит Епіфаній.

На питання захисту суспільної моралі особливу увагу звернув Старший єпископ Української Церкви християн віри євангельської Михайло Паночко. Він згадав про інцидент, пов’язаний із фінансуванням з боку Держкіно аморального кінопроєкту, який до того ж зневажає релігійні символи. Єпископ також нагадав, що релігійна спільнота виступає проти законопроєкту № 5488, який несе пряму загрозу для реалізації конституційного права на свободу віросповідання.

Реагуючи на питання щодо протидії пандемії COVID-19, релігійні діячі зауважили, що на сьогодні немає якихось церковних документів, які б забороняли вірним вакцинуватися. Водночас єпископ Української Православної Церкви Віктор Коцаба наголосив:

"Будь-яка вакцинація, як від коронавірусу, так і від інших хвороб, має бути добровільною. Вакцинація не повинна порушувати права людини. І на Церкви не слід покладати відповідальність за антивакцинаторство, адже наші храми відвідують люди з різними поглядами та, найперше, з метою одержання духовної розради, а справа влади і медиків – вичерпно і зрозуміло пояснити всі аспекти вакцинації".

Відповідаючи на запитання представників українських Церков і релігійних організацій, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розповів про вжиті урядом заходи у сфері забезпечення опалення храмів, молитовних будинків і інших релігійних споруд. За результатом звернення ВРЦіРО уряд зафіксував ціну на газ для релігійних організацій, яка становить 16 554 грн за 1000 куб. м, що охоплює ПДВ та плату за транспортування магістральними мережами.

Глава уряду підтвердив зацікавленість у продовженні діалогу з ВРЦіРО та проведенні подібних зустрічей на вищому рівні в міру потреби.

На пропозиції та зауваження членів релігійних діячів також відреагували присутні міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко, міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов та заступник міністра енергетики України Максим Немчинов.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Зі старих лип, які посадили німецькі колоністи: на Тисмениччині освятили іконостас у реставрованій кірсі (ФОТО)


03.12.2021 Іван Муканик 26333 1
Коментарі (1)

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

392
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1227
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2148 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1031
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2943
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2026

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

803

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

966

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1395

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1995
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26255 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

686
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

886
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2910
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1161
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

872
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1132
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1128
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

321
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4115
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

995
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1561