Врятувати Єву: на Прикарпатті стартувала акція порятунку онкохворої дівчинки

Маленька дівчинка весело співає "Гуцулку Ксеню". Співає в лікарні. Кілька днів тому їй поставили діагноз "лімфома з враженням кісткового мозку".

Вона навіть не підозрює, яких зусиль докладає родина, щоб чути її голос ще багато років, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

"Єві терміново необхідне лікування за кордоном і дорога операція – батьки мусять назбирати 200 тис доларів. Давайте допоможемо врятувати Єву!", – закликають у соцмережах знайомі і незнайомі люди.

Тітка дівчинки Олександра Воробканич знає, що таке допомагати тим, хто залишився без підтримки держави. Вона – волонтерка, яка з 2014-го року допомагає українським захисникам на сході України. З нею розмовляємо не лише про порятунок її племінниці, а й про систему доброчинства в Україні.

Історія хвороби

– Єва хворіла на ГРВІ, була температура. Через кілька днів, коли вона видужала, з’явилася невеличка гулька за вушком. Стала більшою. Батьки звернулися до лікаря, зробили МРТ. Лікарі сказали, що це кіста слинної залози. 29-го березня дівчинку прооперували. Біоматеріали взяли на гістологію. Через три тижні мама Єви повідомила, що потрібно уточнення аналізу. Спочатку поставили діагноз "лімфома". Лягли в Охматдит. Там зробили спинномозкову пункцію і поставили діагноз "гострий лімфобластний лейкоз". Другі аналізи Єви були погані.

Клініка нас чекає

– Батьки обрали лікарню в Ізраїлі, бо там значно кращі умови, індивідуальний підхід, легше переноситься. Клініка чекає. Запрошення передали. Але зараз карантин і дуже багато питань треба вирішити: дозвіл на виїзд, зробили тести. Батьки з Євою збираються летіти.

Сума для нас неможлива

– Ми зібрали дуже швидко з родини, друзів і близьких на перший внесок – 60 тисяч доларів. І вже його внесли в лікарню в Тель-Авіві. Далі сума для нас неможлива. Клініка озвучила суму – 250 тисяч доларів. Ми готові позбавити себе всього майна, але це ж неможливо швидко продати за день-два. Ми пробуємо робити. Але це нереально.

Проблеми з транспортуванням вирішуємо самі

– Перельотів нема. Є рейс, який, можливо, буде летіти у вівторок увечері. Але це ізраїльський лоукост, на який навіть неможливо купити квитки. Ситуація непроста у зв’язку з пандемією. Ми цим займаємося самі.

Люди так відгукуються

– Це наше щастя, що ми – люди активні: акції, поширення інформації у соцмережах. Одне в голові: як врятувати Єву? Бо часу ми не маємо, ми не можемо чекати.

Я з 2014-го року займаюся як волонтер допомогою армії. І ці суми на лікування Єви, які йдуть потоком від людей, мене вражають. Пост у Facebook я написала вчора пізно увечері. Зараз він має близько 55 тисяч переглядів. Люди так відгукуються, – це дуже розчулює.

Ти розумієш, що ти мусиш просити допомоги десь, метатися кудись. Я собі не можу уявити, як себе почувають люди, які не мають можливості, які не мають багато друзів.

Це прекрасно, що люди здатні навіть в таких складних умовах на такі речі. Це неймовірно зворушливо.

Ця система нас пожирає, вона нас перемелює

– Я постійно про це думаю, що ми, маючи стільки людей знайомих, стільки можливостей, ми повинні шукати допомоги – відчуття жахливе. Наче ти є рабом системи, яку створили окремі люди, і нею користаються.

Я – приватний підприємець. Я чесно плачу податки. І зараз я фізично відчуваю, як вони їдять з моєї руки. Як ця система нас пожирає, як вона нас перемелює. І ми змушені рятувати своїх дітей в іншій країні, збираючи знову з бідних людей, які скидають останні копійки цілим світом.

Коли лікарі приватизовують те, що побудоване за людські гроші, за наші податки, бо вважають, що це можливо. Вимагають гроші… Добре, якщо ти можеш, але якщо стоїть питання життя і здоров’я дитини, то ти довго думати не будеш, будеш робити, що завгодно, щоб врятувати свою кровинку.

Ми живемо з повним відчуттям внутрішньої окупації зараз. Ми виснажені, щоб боротися проти того, що твориться зараз.

Як врятувати Єву? Чому рідні онкохворих дітей залишаються наодинці з бідою

Я бачу її дорослою, – я знаю, яка вона буде

– Єва така… У мене є свої діти, але вона – це саме життя. Вона все робить весело, дуже контактна, смішлива, весела, гарно співає. У неї чудесний слух.

Ми бачимо ціль, налаштовані по-бойовому. Молимо Бога, щоб він нам допоміг. Ситуація обнадійлива: маленька дитина, міцний організм, добре доглянута, ми вчасно схопилися – швидко виявили проблему. Внутрішніх уражень немає.

Ми живемо надією. Я її бачу у платті випускному, у весільній сукні. Я бачу її дорослою, – я знаю, яка вона буде. Тому що ця дитина неймовірна.


01.06.2020 1128
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

571
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3142
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21262
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2072
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1573 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2442

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

334

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

242

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

831

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2242
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

259
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

529
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1078
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

245
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

859
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

824
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

746
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8307
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

392
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1120 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2251 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

950