Під час ухвалення пенсійної реформи Верховна Рада підтримала поправку народного депутата Юрія Дерев’янка щодо виключення з пенсійної реформи Урядових змін до закону про статус гірських населених пунктів, якими пропонувалось погіршити умови пенсійного забезпечення жителів гірських регіонів.
Про це повідомила прес-служба нардепа. Зокрема, відповідна поправка 364 Юрія Дерев"янка була врахована народними депутатами. Урядовими змінами пропонувалось погіршити умови пенсійного забезпечення жителів гірських населених пунктів, скасувавши частину другу статті 6 Закону України "Про статус гірських населених пунктів в Україні. Поправка Дерев'янка це прибрала.
Тепер ця норма продовжує діяти і розмір пенсій громадянам, які одержали статус особи, що працює, проживає або навчається на території населеного пункту, якому надано статус гірського, збільшуватиметься і надалі на 20%.
"Суть в тому, що надбавка в 20% гірських має розраховуватись від розміру пенсії, а не від розміру прожиткового мінімуму, як пропонував Уряд", — пояснив Дерев'янко.
Він додав, що із врахуванням даної поправки пенсіонери, які проживають в гірській місцевості отримають на 20% більше від своєї заробленої пенсії, як передбачає закон про статус гірських населених пунктів, а не від розміру прожиткового мінімуму, який може бути меншим.
Народний депутат Юрій Дерев'янко не голосував за, так звану, Пенсійну реформу в цілому, так як абсолютно не вважає її реформою, а законом, який більшій кількості українців приховано збільшить пенсійний вік і погіршить їх соціальний захист.
Нагадаємо, 3 жовтня Верховна Рада ухвалила урядовий проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення пенсій".
"За" проголосувало 288 народних депутати. Проект закону передбачає, що з 1 жовтня прожитковий мінімум для пенсіонерів, які мають повний страховий стаж, становитиме 1 452 гривні, а не 1 312, як зараз.
Підвищення пенсійного віку не передбачається, але разом з тим збільшується страховий стаж, від якого залежатиме, вийде українець на пенсію в 60 років, або в 65, що фактично підвищує пенсійний вік.
Раніше Юрій Дерев'янко звертався із запитом до Кабінету міністрів, в якому просив усунути порушення при нарахуванні підвищення до заробітної плати особам, які працюють на території гірських населених пунктів.
Дерев'янко заявляв, що підвищення на 20% за роботу у гірських населених пунктах не повинно поглинатися мінімальною заробітною платою, а повинно доплачуватися понад її розмір, тобто понад 3200 грн.