Впусти у дім ангела: 29 дітей у Франківську потребують усиновлення

Більше трьох тисяч українських дітей війна позбавила батьківського піклування. Деякі з них втратили батьків через окупантів та мають статус сироти.

Процедура усиновлення в Україні набирає обертів, інформує Фіртка.

Утім, особи, які хочуть взяти дитину у сім'ю, повинні обов'язково звернутися до служби у справах дітей за місцем свого проживання, зібрати необхідні документи та пройти навчання. Зокрема, на сьогодні в Івано-Франківську усиновлення потребують 29 дітей.

«Процедура усиновлення на даний момент не змінилася. Рішення приймає суд. Є кандити усиновлювачі, які є на обліку в Службі у справах дітей. Є 29 діток, які потребують усиновлення.

Ми звертаємося до бажаючих, що саме зараз прийшов той момент коли ви маєте можливість взяти дитинку у свою сім’ю. Як ми кажемо: «Прийняти в дім ангела», - розповідає начальниця Служби у справах дітей Івано-Франківської міської ради Ірина Рохман.

Однак, щодо процедури усиновлення передбачені все ж зміни. Йдеться про те, що парламент прийняв спрощену процедуру усиновлення. Закон №7078 має підписати президент.

Там є три деталі: обов’язково у судах буде приймати участь прокуратура, присяжні не братимуть участь у судових засіданнях і терміни розгляду судових засідань скорочено.

Відбулися і зміни процедури опікунства під час війни. Зокрема, постанова №866 з якою працює Служба у справах дітей - в якій прописано про те, що опікуном в даний період у спрощеній процедурі може бути родич чи хресні батьки. В цьому випадку опікунство можна оформити завдяки процедурі у ЦНАПі, де потрібно подати певний перелік документів.

Але через те, що є спрощена процедура, то бажаючі, які хочуть взяти дитину під опіку не повинні брати всю медичну карту як раніше.

«Тепер потрібно тільки взяти заключення від лікаря фтизіатра, психіатра та нарколога. Приносять ці довідки і ми звичайно робимо акт обстеження, переглядаємо всі документи, спостерігаємо як дитина контактує із майбутнім опікуном і готуємо рішення виконавчого комітету», - зазначає начальниця Служби у справах дітей Івано-Франківської міської ради Ірина Рохман.

Окрім того, в Україні запрацювала інформаційна платформа «Діти війни». Це єдина інформаційна платформа, на якій буде зібрана і щоденно оновлюватиметься вся інформація, вся статистика щодо дітей під час війни в Україні.

Також, за допомогою цієї платформи можна буде розшукувати дітей. Адже вона дозволяє зв'язатися з правоохоронними органами. Сайтом https://childrenofwar.gov.ua можуть скористатися як батьки загубленої, переміщеної або ж депортованої дитини, так і усі, хто має будь-яку інформацію про зниклих дітей, порушення їхніх прав та злочини, скоєні проти них.

Через постійні бойові дії більше ніж 1051 дитина постраждала в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації, ці цифри нажаль, щодня збільшуються.

З початку бойових дій до органів Національної поліції надійшло 3 959 звернень про безвісне зникнення 4 242 дітей. Ужитими заходами 4 039 дітей розшукано, 203 залишаються в активному розшуку.

На каналі «Діти війни» - ви можете повідомити: про дитину, яка загубилася; про злочин, скоєний проти дитини; якщо ви знайшли дитину без супроводу дорослих; якщо вам відомо про факт депортації дитини; про примусову зміну громадянства та документів дитини; про інші порушення прав дитини під час війни.

Реєструйте на сайті звернення за фактом будь-якого порушення прав і свобод дитини - ваші запити автоматично отримають та опрацюють відповідні відомства.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Відомо, чи замінить мультипредметний тест ЗНО в майбутньому

Директор обласного регіонального центру оцінювання якості освіти пояснив, що таке мультипредметний тест

Дискусії та навчання: понад 80 франківців взяли участь в літньому патріотичному таборі


19.08.2022 Іван Муканик 2253
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1266
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2560
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2130
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2192
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6590 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2472 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

366

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1173

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1303

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1436
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

301
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

164
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

600
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

66
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26531
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

566
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10480 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

61
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

87
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

422
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

569
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

636