Впусти у дім ангела: 29 дітей у Франківську потребують усиновлення

Більше трьох тисяч українських дітей війна позбавила батьківського піклування. Деякі з них втратили батьків через окупантів та мають статус сироти.

Процедура усиновлення в Україні набирає обертів, інформує Фіртка.

Утім, особи, які хочуть взяти дитину у сім'ю, повинні обов'язково звернутися до служби у справах дітей за місцем свого проживання, зібрати необхідні документи та пройти навчання. Зокрема, на сьогодні в Івано-Франківську усиновлення потребують 29 дітей.

«Процедура усиновлення на даний момент не змінилася. Рішення приймає суд. Є кандити усиновлювачі, які є на обліку в Службі у справах дітей. Є 29 діток, які потребують усиновлення.

Ми звертаємося до бажаючих, що саме зараз прийшов той момент коли ви маєте можливість взяти дитинку у свою сім’ю. Як ми кажемо: «Прийняти в дім ангела», - розповідає начальниця Служби у справах дітей Івано-Франківської міської ради Ірина Рохман.

Однак, щодо процедури усиновлення передбачені все ж зміни. Йдеться про те, що парламент прийняв спрощену процедуру усиновлення. Закон №7078 має підписати президент.

Там є три деталі: обов’язково у судах буде приймати участь прокуратура, присяжні не братимуть участь у судових засіданнях і терміни розгляду судових засідань скорочено.

Відбулися і зміни процедури опікунства під час війни. Зокрема, постанова №866 з якою працює Служба у справах дітей - в якій прописано про те, що опікуном в даний період у спрощеній процедурі може бути родич чи хресні батьки. В цьому випадку опікунство можна оформити завдяки процедурі у ЦНАПі, де потрібно подати певний перелік документів.

Але через те, що є спрощена процедура, то бажаючі, які хочуть взяти дитину під опіку не повинні брати всю медичну карту як раніше.

«Тепер потрібно тільки взяти заключення від лікаря фтизіатра, психіатра та нарколога. Приносять ці довідки і ми звичайно робимо акт обстеження, переглядаємо всі документи, спостерігаємо як дитина контактує із майбутнім опікуном і готуємо рішення виконавчого комітету», - зазначає начальниця Служби у справах дітей Івано-Франківської міської ради Ірина Рохман.

Окрім того, в Україні запрацювала інформаційна платформа «Діти війни». Це єдина інформаційна платформа, на якій буде зібрана і щоденно оновлюватиметься вся інформація, вся статистика щодо дітей під час війни в Україні.

Також, за допомогою цієї платформи можна буде розшукувати дітей. Адже вона дозволяє зв'язатися з правоохоронними органами. Сайтом https://childrenofwar.gov.ua можуть скористатися як батьки загубленої, переміщеної або ж депортованої дитини, так і усі, хто має будь-яку інформацію про зниклих дітей, порушення їхніх прав та злочини, скоєні проти них.

Через постійні бойові дії більше ніж 1051 дитина постраждала в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації, ці цифри нажаль, щодня збільшуються.

З початку бойових дій до органів Національної поліції надійшло 3 959 звернень про безвісне зникнення 4 242 дітей. Ужитими заходами 4 039 дітей розшукано, 203 залишаються в активному розшуку.

На каналі «Діти війни» - ви можете повідомити: про дитину, яка загубилася; про злочин, скоєний проти дитини; якщо ви знайшли дитину без супроводу дорослих; якщо вам відомо про факт депортації дитини; про примусову зміну громадянства та документів дитини; про інші порушення прав дитини під час війни.

Реєструйте на сайті звернення за фактом будь-якого порушення прав і свобод дитини - ваші запити автоматично отримають та опрацюють відповідні відомства.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Відомо, чи замінить мультипредметний тест ЗНО в майбутньому

Директор обласного регіонального центру оцінювання якості освіти пояснив, що таке мультипредметний тест

Дискусії та навчання: понад 80 франківців взяли участь в літньому патріотичному таборі


19.08.2022 Іван Муканик 2572
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

9142 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1218
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

642
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5714
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1547
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1414

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

488

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1303

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1134

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1032
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

379
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

449
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1394
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

448
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

720
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5765
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

471
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

338
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

665 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1111
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

965