Впусти у дім ангела: 29 дітей у Франківську потребують усиновлення

Більше трьох тисяч українських дітей війна позбавила батьківського піклування. Деякі з них втратили батьків через окупантів та мають статус сироти.

Процедура усиновлення в Україні набирає обертів, інформує Фіртка.

Утім, особи, які хочуть взяти дитину у сім'ю, повинні обов'язково звернутися до служби у справах дітей за місцем свого проживання, зібрати необхідні документи та пройти навчання. Зокрема, на сьогодні в Івано-Франківську усиновлення потребують 29 дітей.

«Процедура усиновлення на даний момент не змінилася. Рішення приймає суд. Є кандити усиновлювачі, які є на обліку в Службі у справах дітей. Є 29 діток, які потребують усиновлення.

Ми звертаємося до бажаючих, що саме зараз прийшов той момент коли ви маєте можливість взяти дитинку у свою сім’ю. Як ми кажемо: «Прийняти в дім ангела», - розповідає начальниця Служби у справах дітей Івано-Франківської міської ради Ірина Рохман.

Однак, щодо процедури усиновлення передбачені все ж зміни. Йдеться про те, що парламент прийняв спрощену процедуру усиновлення. Закон №7078 має підписати президент.

Там є три деталі: обов’язково у судах буде приймати участь прокуратура, присяжні не братимуть участь у судових засіданнях і терміни розгляду судових засідань скорочено.

Відбулися і зміни процедури опікунства під час війни. Зокрема, постанова №866 з якою працює Служба у справах дітей - в якій прописано про те, що опікуном в даний період у спрощеній процедурі може бути родич чи хресні батьки. В цьому випадку опікунство можна оформити завдяки процедурі у ЦНАПі, де потрібно подати певний перелік документів.

Але через те, що є спрощена процедура, то бажаючі, які хочуть взяти дитину під опіку не повинні брати всю медичну карту як раніше.

«Тепер потрібно тільки взяти заключення від лікаря фтизіатра, психіатра та нарколога. Приносять ці довідки і ми звичайно робимо акт обстеження, переглядаємо всі документи, спостерігаємо як дитина контактує із майбутнім опікуном і готуємо рішення виконавчого комітету», - зазначає начальниця Служби у справах дітей Івано-Франківської міської ради Ірина Рохман.

Окрім того, в Україні запрацювала інформаційна платформа «Діти війни». Це єдина інформаційна платформа, на якій буде зібрана і щоденно оновлюватиметься вся інформація, вся статистика щодо дітей під час війни в Україні.

Також, за допомогою цієї платформи можна буде розшукувати дітей. Адже вона дозволяє зв'язатися з правоохоронними органами. Сайтом https://childrenofwar.gov.ua можуть скористатися як батьки загубленої, переміщеної або ж депортованої дитини, так і усі, хто має будь-яку інформацію про зниклих дітей, порушення їхніх прав та злочини, скоєні проти них.

Через постійні бойові дії більше ніж 1051 дитина постраждала в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації, ці цифри нажаль, щодня збільшуються.

З початку бойових дій до органів Національної поліції надійшло 3 959 звернень про безвісне зникнення 4 242 дітей. Ужитими заходами 4 039 дітей розшукано, 203 залишаються в активному розшуку.

На каналі «Діти війни» - ви можете повідомити: про дитину, яка загубилася; про злочин, скоєний проти дитини; якщо ви знайшли дитину без супроводу дорослих; якщо вам відомо про факт депортації дитини; про примусову зміну громадянства та документів дитини; про інші порушення прав дитини під час війни.

Реєструйте на сайті звернення за фактом будь-якого порушення прав і свобод дитини - ваші запити автоматично отримають та опрацюють відповідні відомства.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Відомо, чи замінить мультипредметний тест ЗНО в майбутньому

Директор обласного регіонального центру оцінювання якості освіти пояснив, що таке мультипредметний тест

Дискусії та навчання: понад 80 франківців взяли участь в літньому патріотичному таборі


19.08.2022 Іван Муканик 2541
Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

434
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1245
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2169 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1047
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2966
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2048

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

815

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

978

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1408

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2007
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26286 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

696
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

897
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2924
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1173
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

883
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1142
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1142
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

337
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4136
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1008
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1574