Впісялись? (ФОТО)

 

2 гривні вимагала кругленька жіночка за можливість відвідати єдиний центральний громадський туалет в Івано-Франківську. Власником найпопулярнішої громадської вбиралні біля Вічевого майдану є франківське підприємство «За здоровий побут». 4 листопада центральний туалет закрила міська санітарно-епідеміологічна станція. «За здоровий побут» не такий вже й здровий?

 

Підприємство «За здоровий побут» орендує міську центральну вбиральню ще з початку 90-х. Кілька разів договір оренди переукладався. Останній раз переукладання договору відбулося на початку 2011 року. Згідно підписаного останнього договору оренди, підприємець зобов’язаний здійснити поліпшення умов – відремонтувати центральну вбиральню. Для цього «За здоровий побут» повинен підготувати всю необхідну документацію, затвердити кошторис майбутніх робіт і пройти розгляд на міськвиконкомі. Останній дає «добро» на ремонт. Проте досі відповідні документи для проведення ремонту не були зібрані та не погоджені міськвиконкомом. А вбиральня продовжувала працювати в антисанітарних умовах аж до 4 листопада.

 

«Я підписав постанову про закриття з четвертого листопада цього року так званої центральної вбиральні, яка розташовані в центрі місця поряд з Вічевим Майданом, – говорить головний державний санітарний лікар Івано-Франківська Микола Недоступ. - Поясню чому: цей туалет є комунальною власністю міста, але він зараз перебуває в оренді у приватної структуру, так от, ще чотири роки назад ми вже раз його закривали, та вони щось там підремонтували, підмалювали, і ми знову дозволили їх роботу. Пройшло чотири роки і нічого далі не зроблено, тому наші працівники оглянули приміщення і склали відповідний акт. Або цей орендатор приводить його в порядок, і ми дозволяємо відновити роботу, або його забирає фонд комунального майна. Якщо ми хочемо європейське місто, то у ньому все повинно відповідати цим стандартам».

 

Виявляється, міський туалет мав бути відремонтованим ще до 1 липня 2011 року – така умова договору оренди. «Коли продовжували договір оренди їх зобов’язали завершити ремонт орендованих приміщень. Вони мали би його завершити, тому що дійсно там умови жахливі» - пояснює керівник відділу оренди Фонду комунальної власності Ігор Гриненько.

 

Проте підготовлених документів досі немає, а тому немає і ремонту. «Документом спотикання» став дефектний акт. Його повинен погодити балансоутримувач. Балансоутримувачем приміщення, в якому розміщений центральний туалет, є комунальне підприємство «ДРЕУ». Керівник «ДРЕУ» Володимир Юсипів із впевненістю заявив, що жодних дефектних актів від підприємства «За здоровий побут» не отримував. «Дефектних актів в нас не було. Я його не бачив по-крайній мірі» - запевняє Юсипів. Проте у Фонді комунальної власності говорять що дефектний акт є, а «ДРЕУ» його не хоче погоджувати.

 

У Фонді комунальної власності Івано-Франківська розповіли ще про такі деякі пункти договру оренди, укладений між підприємством «За здоровий побут» та міською владою, про які більшість іванофранківців і не здогадуються. Виявляється, центральна міська вбиральня зобов’язана безкоштовно обслуговувати іванофранківців на державні свята: День незалежності, День Конституції, День міста та в найбільші релігійні свята. А в будні дні не мусять платити громадяни пільгових категорій.

 

«Якщо би до нас поступили якісь заявки, що хтось когось неналежним чином обслуговує, то певні дії щодо розірвання договору будуть здійсненні. Оренду вони платять справно, заборгованості в них немає. Але ремонт вони повинні виконати. Раз вони нічого не роблять – будемо розривати» - говорить керівник відділу оренди Фонду комунальної власності Ігор Гриненько.

 

Орендодавець приміщення центральною міської вбиральні – Івано-Франківський міськвиконком. В разі невиконання умов договору він і вирішуватиме питання про дострокове розірвання договору оренди. Проте припинення договору можливе або із згоди обох сторін (МВК і «За здоровий побут»), або через суд. Кінцевий термін оренди – кінець 2012 року.

 

Колись влада Івано-Франківська роздала всі комуналні вбиральні в оренду приватним структурам, які надалі ними опікувалися. «Свого часу всі громадські туалети були здані в оренду, такий йшов процес. В парку воїнів-інтернаціоналістів фонд комунального майна також передав в оренду туалети» - пояснює заступник міського голови Івано-Франківська з питань житлово-комунального господарства Микола Саєвич.

 

Проте чиновники запевняють, що працюють над цим питанням. «Підходить до завершення відновлення туалету, який колись був на вулиці Галицькій - це біля магазину «1000 дрібниць». Зараз там вирі новий комплекс. Там в підвалі власник який взяв і тримав його в оренді, повинен ті підвальні приміщення передати до кінця року на баланс міста. Там буде громадська вбиральня. Скоріше всього, буде вона належати департаменту житлово-комунального господарства, - говорить Миколи Саєвич. - Знаємо, що є проблема з туалетами, вирішуємо, вивчаємо це питання. Але сьогодні побудувати його в місті нема можливості. Є якісь мобільні, на кшталт біо-туалетів, але тут також є питання. Ми виставляємо їх постійно на святкування –  їх ламають, постійно треба обслуговувати. Це надто дорого».

 

«По туалетах питання зняли таким чином, – продовжує Саєвич. - Десь зняди ліміти на воду тому, що для кожного закладу громадського харчування вони були встановлені. Ліміти із цих закладів зняли для того, щоб кожен громадян зміг безплатно користуватися туалетами. Десь була така домовленість, прийняте рішення про користуванн туалетами в закладах громадського харчування. Таким чином спочатку вирішили вирішити цю проблему».

 

Тож чи потрібні Івано-Франківську чисті європейські громадські вбиральні, а не тільки «європейські дороги», покаже час. А поки що – терпимо. «Дзюр-дзюр під станіславівський мур» - говорить народна мудрість.

 

 

 

Володимир Кушніренко


Коментарі (7)

Я 2011.11.09, 10:42
Німець, починаючи будову, першим ділом ставить туалет. По цьому й видно нашу готовність до приєднання до Європи. А тут хтось роками збирав необліковані кошти, а ремонт тепер перекладуть на міський бюджет! А потім знов здадуть в аренду тим самим хитрим людям і новоствореній фірмі. Вивіски з назвою підприємства, телефоном, правилами оплати і пільг немає. За невиконання договору має бути не просто відмова продовжити договір аренди, а штрафні грошові санкції.
:) 2011.11.09, 12:01
Краще: "Всралися?"
містянин 2011.11.09, 13:08
там ще й розливуху умудрялися продавати
Да уж... 2011.11.09, 17:19
Ще й Європа називається...
Гість 2011.11.10, 11:54
Бачив туалети у Львові. Чисто, прибирають постійно, це й автомати стоїть з товром особисто гігієни. Теж платний. От тільки у нас за цей срач платили 2 гривні, а у Львові 1.50. Якщо туалет розміщений у магазині, до прикладу у Магнусі, то взагалі 1 грн. хто не вірить, перевірте. То про яке європейське місто можна говорити коли за х...ві послуги ще й деруть в три шкури.
вуйко 2011.11.10, 15:47
цей віходок як барометер нашої європейскості.
gazda 2011.11.14, 10:23
. а для людей з інвалідністю туалета пристосованого в м. Івано- Франківську - НЕМАЄ, то ж не питайте, а де ж інваліди - дома сидять.
02.02.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка зібрала актуальну інформацію про правила вручення повісток під час воєнного стану та відповіді на розповсюджені запитання.

1398
24.01.2023
Тетяна Дармограй

Втеча з дому — це найчастіше протест дитини. Згідно зі статистикою, лише у 2022 році на Прикарпатті розшукували понад 180 дітей. На щастя, правоохоронці усіх знайшли та повернули батькам. 

860
16.01.2023
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки розпитала в отця Йосафата Бойка, настоятеля парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, як зберегти подружній союз, що символізує собою таїнство вінчання та як жити в сім’ї згідно з Божими заповідями.

6063
06.01.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з лікаркою-терапевтом, дієтологинею Тетяною Чевалюк та дізналась, як не переїдати під час святкових застіль, як харчуватись людям, які дотримувались посту та чим допомогти організму після свят.  

1578
03.01.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які обов’язки у призовників, військовозобов’язаних і резервістів та що нового передбачає порядок.  

5986
30.12.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки дізналась, як новини впливають на людину, її стан та емоції та як в сьогоденні читати новини без шкоди для психічного здоров'я.

1741

Якби усіх людей, що беруть участь у дискусіях  в соцмережах, які розгорнулися довкола Почаївського монастиря, зібрати разом, то ними можна було б  легко заповнити центральний собор обителі та й весь  монастир до зовнішніх мурів.  

386

Потенціал енергетичних запасів і підземних сховищ газу України для забезпечення надійного резервного джерела природного газу для країн Європи, включно з Великобританією. Розкриття потенціалу Лондона, як світової фінтех-столиці, для сприяння широкомасштабним інвестиційним проєктам у цій сфері та створення мережевої платформи для співпраці та процвітання компаній в Україні та Великобританії.

1047

Нова українська школа стартувала влітку 2016 року з розробки й затвердження Державного стандарту початкової освіти та Державного стандарту базової освіти. "Зображення" бажаного випускника НУШ: особистість, патріот та інноватор. Задля досягнення поставлених завдань освіта має стати інклюзивною та компетентнісно орієнтованою.

1355

Через безліч фільмів та подорожей ми познайомилися з так званим «європейським» або «американським» Різдвом, де поміж красивих гірлянд не видно жодної згадки про Христа. Різдво Христове без Христа! 

1353
31.01.2023

Найулюбленішою стравою українців вважається червоний борщ. Готують його часто із засмажкою, різними овочами та м'ясом. Однак є такі інгредієнти, які можуть лише зіпсувати смак страви.  

312
25.01.2023

Всім відома фраза "краще не їсти після шести вечора". Багато людей дотримуються цього правила, особливо, коли намагаються схуднути. Але чи може сон натщесерце погано вплинути на самопочуття? Читайте, чи можна лягати спати голодним.  

527
20.01.2023

Пропонуємо підбірку продуктів, які допоможуть зберегти здоров'я у таких несприятливих для організму погодних умовах та зміцнити імунітет.

721
31.01.2023

Якщо люди вільного стану одружилися цивільно, і в них не було раніше іншого вінчання, то щоб вони могли іти до сповіді та до причастя — мають повінчатися.

289
24.01.2023

Коли подружжя переживає кризові моменти у сім’ї – слід прийти на розмову чи то до священника, чи до духівника, чи хорошого психолога, оскільки є різні ситуації й відповідно різні ділянки компетенції.

443
18.01.2023

19 січня за юліанським календарем українці святкують Водохреще. Цього дня є безліч різних традицій, безпосередньо пов'язаних з водою.

761
10.01.2023

Спільної комісії Української греко-католицької церкви та Православної церкви України, яка працюватиме над реформою церковного календаря, поки немає, але будь-які рішення церкви ухвалюватимуть спільно.  

1263 1
04.02.2023

Сьогодні працюють над оформленням необхідних документів та зйомкою відеофільму, який продемонструють згодом.

75
04.02.2023

Сили безпеки і оборони України продовжують посилюватися. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу».  

119
31.01.2023

Президент Хорватії Зоран Міланович заявив, що виступає проти передачі зброї Україні західними союзниками, а також висловив переконання в тому, що окупований Росією Крим ніколи не повернеться до складу України.  

245
25.01.2023

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам Німеччини й США за рішення надати Україні танки Leopard 2 і M1 Abrams, зазначивши, що провідне значення тепер має їхня кількість та швидкість постачання.  

416
20.01.2023

Голова грузинської провладної партії виступив за відновлення прямого авіасполучення між Тбілісі та москвою.  

650