Вперше в сучасній історії Naval Group: у Франції розрізали два атомні підводні човни навпіл, щоб зробити один новий (ФОТО)

Дві половини підводного човна "Perle" на суднобудівному заводі Шербур у Франції після того, як судно розрізали на початку цього року


Французький атомний підводний човен, серйозно пошкоджений внаслідок пожежі минулого року, був врятований зі сміття - розрізавши його на дві частини та приваривши відновлювану половину до частини іншого виведеного з експлуатації підводного човна.

За повідомленням міністерства оборони Франції, інтенсивна 14-годинна випадкова пожежа на підводному човні "Perle", який знаходився в сухому доці для ремонту, зробив непридатною передню частину човна. Він зазнав структурних пошкоджень сталевих деталей, які не підлягали ремонту.

Але задня половина 241-футового (73 метри) підводного човна, водотоннажністю 2600 тонн, не постраждала під час пожежі на суднобудівному заводі в Тулоні на півдні Франції.Французький підводний човен Perle в Портсмуті, Великобританія, у 2004 році


На щастя для французького флоту, один із сестринських катерів Perle, Saphir, який був звільнений з експлуатації у 2019 році, чекав демонтажу на корабельні в північно-західному порту Шербурга.
Передня частина Сафіру була структурно надійною, і французькі чиновники вирішили, що вона може поєднуватися з тилом Perle, щоб зробити один справний атакуючий підводний човен.
Пошкоджений Perle був перевезений з Тулона в Шербур на кораблі в грудні.
Згідно з повідомленням новин французького суднобудівного флоту Naval Group, у лютому робітники розрізали Perle навпіл і зробили те саме з Saphir у березні.
Пожежники поливають водою підводний човен Perle (праворуч) після пожежі, яка сталася на борту судна під час ремонту в Тулоні, Франція, 12 червня 2020 року

На початку цього місяця задня половина Perle і передня половина Saphir були поставлені на "ходунки" на суднобудівному заводі в Шербургу, щоб їх можна було ретельно вирівняти, а потім зварити разом, йдеться у звіті Морської групи.
Прессекретар Naval Group Клара Надараджане сказала, що робота по приєднанню буде завершена в найближчі місяці.
Отриманий підводний човен, який все ще називатимуть Perle, буде приблизно на чотири з половиною фути (1,4 метра) довший, ніж будь-який з його попередників, через утворення "зони стику", тоді як милі кабелів і труб, що проходять через підпункт буде сплайсировано, йдеться у звіті.
Зона стику також забезпечить місце для нових житлових приміщень, додавши трохи місця для екіпажу з 70 підводників.

Цифрове моделювання
Вся ця робота буде змонтована за допомогою тривимірної цифрової моделі перед спробою на борту підводного човна, повідомили в Naval Group.
Завдання передбачає 100 000 годин інженерних досліджень та 250 000 годин виробничих робіт 300 людей, йдеться в повідомленні.
Надараджане заявив, що галузеві норми не дозволяють компанії платити за операцію.
Perle, введений в експлуатацію в 1993 році, був найновішим із шести атомних підводних човнів класу «Rubis» на французькому флоті. Saphir, другий човен у своєму класі, введений в експлуатацію в 1984 році та служив впродовж 35 років до його виведення з експлуатації.
Французький підводний човен Saphir у серпні 2004 року

Заплановано замінити підводні човни класу "Rubis" у найближчі роки на нові атомні підводні човни Barracuda, перший з яких "Suffren" доставлений ​​на флот Франції в листопаді.
Але шостий підводний апарат Barracuda, як очікується, приєднається до флоту до 2030 року, тож півтора з половиною Perle знадобиться, щоб утримувати французькі підгрупи на необхідних шести, згідно з Naval Group.
Франк Феррер, директор програм підрозділу служб військово-морської групи, заявив у січні, що очікується, що новий Perle буде переміщений назад у Тулон наприкінці цього року для подальшої технічної роботи та модернізації своїх бойових систем перед тим, як увійти до французького флоту на початку 2023 року.
"Виконання такого типу проєктів за таких обставин, тобто ремонтні роботи, що передбачають з'єднання переднього і заднього кінців двох споріднених кораблів, звичайно, є першим в сучасній історії Naval Group", - сказав Феррер.

Сучасне підводне будівництво
Але це не перший у своєму роді човен.
"Військово-морські сили США зробили щось подібне до того, коли замінили ніс пошкодженого корабля San Francisco, який сів на мілину біля Гуаму у 2005 році, на ніс корабля Honolulu, який планувалося списати", - сказав Томас Шугарт, командир підводного човна ВМС США у відставці.
Такий ремонт робиться з нуля, сказав він.
"Звичайно, це передбачає багато роботи, але, мабуть, набагато менше, ніж будівництво цілком нового підводного човна", - сказав Шугарт, тепер співробітник Центру нової американської безпеки.
Шугарт заявив, що поточне будівництво підводних човнів по суті робить те, що роблять французи зараз у корабельні в Шербургу.
"Усі американські підводні човни нового покоління зараз будуються з використанням модульної конструкції, яка, по суті, складає шматки підводного човна, хоча, очевидно, більш запланованим способом, ніж у випадку з цим відремонтованим французьким підводним човном", - сказав він.
Відродження Perle, безумовно, є кращим результатом, ніж той, який пошкоджений вогнем підводний човен, USS Miami.
Спалений незадоволеним працівником суднобудівного заводу під час ремонту в Портсмуті, штат Мен, у 2012 році, Маямі коштувало б занадто багато, щоб повернути його до експлуатації, і його було списано, як брухт.
Минулого року надводний корабель ВМС США, десантний корабель USS Bonhomme Richard, постраждав від пожежі під час модернізації у Сан-Дієго.
Визначивши, що це займе до 3,2 мільярда доларів, і ремонт триватиме протягом семи років, ВМС наказав Bonhomme Richard списати в листопаді.
за матеріалами CNN


15.04.2021 1456
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

1760
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18849
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1691
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1179
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2224
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3801

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1910

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

651

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1269

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1423
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

336
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

850
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24363
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

579
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

585
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

721
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1610
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7954
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

367
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

742
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1999 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

706