Вперше в сучасній історії Naval Group: у Франції розрізали два атомні підводні човни навпіл, щоб зробити один новий (ФОТО)

Дві половини підводного човна "Perle" на суднобудівному заводі Шербур у Франції після того, як судно розрізали на початку цього року


Французький атомний підводний човен, серйозно пошкоджений внаслідок пожежі минулого року, був врятований зі сміття - розрізавши його на дві частини та приваривши відновлювану половину до частини іншого виведеного з експлуатації підводного човна.

За повідомленням міністерства оборони Франції, інтенсивна 14-годинна випадкова пожежа на підводному човні "Perle", який знаходився в сухому доці для ремонту, зробив непридатною передню частину човна. Він зазнав структурних пошкоджень сталевих деталей, які не підлягали ремонту.

Але задня половина 241-футового (73 метри) підводного човна, водотоннажністю 2600 тонн, не постраждала під час пожежі на суднобудівному заводі в Тулоні на півдні Франції.Французький підводний човен Perle в Портсмуті, Великобританія, у 2004 році


На щастя для французького флоту, один із сестринських катерів Perle, Saphir, який був звільнений з експлуатації у 2019 році, чекав демонтажу на корабельні в північно-західному порту Шербурга.
Передня частина Сафіру була структурно надійною, і французькі чиновники вирішили, що вона може поєднуватися з тилом Perle, щоб зробити один справний атакуючий підводний човен.
Пошкоджений Perle був перевезений з Тулона в Шербур на кораблі в грудні.
Згідно з повідомленням новин французького суднобудівного флоту Naval Group, у лютому робітники розрізали Perle навпіл і зробили те саме з Saphir у березні.
Пожежники поливають водою підводний човен Perle (праворуч) після пожежі, яка сталася на борту судна під час ремонту в Тулоні, Франція, 12 червня 2020 року

На початку цього місяця задня половина Perle і передня половина Saphir були поставлені на "ходунки" на суднобудівному заводі в Шербургу, щоб їх можна було ретельно вирівняти, а потім зварити разом, йдеться у звіті Морської групи.
Прессекретар Naval Group Клара Надараджане сказала, що робота по приєднанню буде завершена в найближчі місяці.
Отриманий підводний човен, який все ще називатимуть Perle, буде приблизно на чотири з половиною фути (1,4 метра) довший, ніж будь-який з його попередників, через утворення "зони стику", тоді як милі кабелів і труб, що проходять через підпункт буде сплайсировано, йдеться у звіті.
Зона стику також забезпечить місце для нових житлових приміщень, додавши трохи місця для екіпажу з 70 підводників.

Цифрове моделювання
Вся ця робота буде змонтована за допомогою тривимірної цифрової моделі перед спробою на борту підводного човна, повідомили в Naval Group.
Завдання передбачає 100 000 годин інженерних досліджень та 250 000 годин виробничих робіт 300 людей, йдеться в повідомленні.
Надараджане заявив, що галузеві норми не дозволяють компанії платити за операцію.
Perle, введений в експлуатацію в 1993 році, був найновішим із шести атомних підводних човнів класу «Rubis» на французькому флоті. Saphir, другий човен у своєму класі, введений в експлуатацію в 1984 році та служив впродовж 35 років до його виведення з експлуатації.
Французький підводний човен Saphir у серпні 2004 року

Заплановано замінити підводні човни класу "Rubis" у найближчі роки на нові атомні підводні човни Barracuda, перший з яких "Suffren" доставлений ​​на флот Франції в листопаді.
Але шостий підводний апарат Barracuda, як очікується, приєднається до флоту до 2030 року, тож півтора з половиною Perle знадобиться, щоб утримувати французькі підгрупи на необхідних шести, згідно з Naval Group.
Франк Феррер, директор програм підрозділу служб військово-морської групи, заявив у січні, що очікується, що новий Perle буде переміщений назад у Тулон наприкінці цього року для подальшої технічної роботи та модернізації своїх бойових систем перед тим, як увійти до французького флоту на початку 2023 року.
"Виконання такого типу проєктів за таких обставин, тобто ремонтні роботи, що передбачають з'єднання переднього і заднього кінців двох споріднених кораблів, звичайно, є першим в сучасній історії Naval Group", - сказав Феррер.

Сучасне підводне будівництво
Але це не перший у своєму роді човен.
"Військово-морські сили США зробили щось подібне до того, коли замінили ніс пошкодженого корабля San Francisco, який сів на мілину біля Гуаму у 2005 році, на ніс корабля Honolulu, який планувалося списати", - сказав Томас Шугарт, командир підводного човна ВМС США у відставці.
Такий ремонт робиться з нуля, сказав він.
"Звичайно, це передбачає багато роботи, але, мабуть, набагато менше, ніж будівництво цілком нового підводного човна", - сказав Шугарт, тепер співробітник Центру нової американської безпеки.
Шугарт заявив, що поточне будівництво підводних човнів по суті робить те, що роблять французи зараз у корабельні в Шербургу.
"Усі американські підводні човни нового покоління зараз будуються з використанням модульної конструкції, яка, по суті, складає шматки підводного човна, хоча, очевидно, більш запланованим способом, ніж у випадку з цим відремонтованим французьким підводним човном", - сказав він.
Відродження Perle, безумовно, є кращим результатом, ніж той, який пошкоджений вогнем підводний човен, USS Miami.
Спалений незадоволеним працівником суднобудівного заводу під час ремонту в Портсмуті, штат Мен, у 2012 році, Маямі коштувало б занадто багато, щоб повернути його до експлуатації, і його було списано, як брухт.
Минулого року надводний корабель ВМС США, десантний корабель USS Bonhomme Richard, постраждав від пожежі під час модернізації у Сан-Дієго.
Визначивши, що це займе до 3,2 мільярда доларів, і ремонт триватиме протягом семи років, ВМС наказав Bonhomme Richard списати в листопаді.
за матеріалами CNN


15.04.2021 1423
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

766
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1659
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1978 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7349
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15125 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1982

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють зміщуючи акценти з важливого на другорядне. Традиційно в православній і католицькій церквах дітей приводять

154

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

920

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

994

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1778
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

172
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

560
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

800
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3052
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

807
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1866
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

901
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35043 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

385
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

537
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

864
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

769