Вовчинець хоче свою ОТГ, а не приєднуватися до Івано-Франківської

Сьогодні у селі Вовчинець Івано-Франківської міської ради відбулося громадське обговорення щодо можливого об’єднання в ОТГ сіл Вовчинець, Колодіївка, Узин, Добровляни. Збори тривали близько 3,5 годин.

На зборах у будинку культури зареєструвалися 250 учасників, пише Фіртка з посиланням на Курс.

Також прийшли міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, директор Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк, представники сіл Узин і Добровляни.

Перед початком зборів місцевий священик закликав всіх присутніх до розважливості та мудрості.

"Хоч де б ми були, хоч що б вирішували, найперше треба залишатися людьми. В усіх питаннях, які ми вирішуємо, маємо покладатися на мудрість і спокій. Крик – це брак мудрості, розважливості", – сказав священик.

Сільський голова Вовчинця Михайло Назар розповів, що село планувало створення ОТГ ще у 2015 – 2017 роках. Але тоді не вдалося отримати погодження на рівні області.

"На той час від міста не було ніяких кроків, ні заперечень про формування Вовчинецької ОТГ", – сказав Михайло Назар.

Війт додав, що у 2020 році реформа децентралізації закінчується. І всіх, хто не встигне визначитися, з ким об’єднатися, об'єднають примусово.

"Зрозумівши, що ми можемо втратити і що здобути, ми вирішили знову поновити процес створення Вовчинецької ОТГ", – сказав Михайло Назар.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків зазначив, що місто співпрацюватиме із селом незалежно від того, яке рішення прийме громада.

"Я сьогодні приїхав, бо ви за мене голосували, і я мушу сказати свою позицію. Місто Франківськ ніколи не декларувало приєднання приміських сіл до міста як мікрорайонів. Я вам обіцяв і дотримуюся того, що у селі має бути голова, депутати, виконавчий комітет. Моя позиція зберегти село як сільраду у складі Івано-Франківської міської ради. Незалежно, яке рішення ви приймете, ми будемо співпрацювати. Сьогодні немає жодної загрози, що хтось може насильно приєднати село до міста. Для цього треба змінити закон і Конституцію", – сказав Марцінків.

Думки учасників зборів розділилися. Сільський голова Михайло Назар із корінними мешканцями села виступали за створення Вовчинецької ОТГ і збереження села. Проти були мешканці багатоповерхівок у мікрорайоні "Каскад", які відносяться до села Вовчинець.

Вони схвильовані питаннями, чи зможуть після створення Вовчинецької ОТГ їхні діти ходити у міські школи, садки. 

Мешканка вулиці Вовчинецька Тетяна Устинська поцікавилася у сільського голови Назара, чи зможе Вовчинецька школа умістити всіх дітей, які зараз ходять у франківські школи.

Війт відповів, що у 90-х роках у школі навчалися більш як 300 дітей. Зараз планується будівництво нової школи та садка.

Громадські слухання проходили під крики та обопільні звинувачення прихильників та противників об'єднання.  

Перед голосуванням сільський голова Вовчинця Михайло Назар закликав учасників слухань подумати про майбутнє дітей і підтримати створення Вовчинецької ОТГ.

"Думайте добре. Не продавайтеся сьогодні за картку франківця", – сказав Назар.

Мер Івано-Франківська закликав людей не гарячкувати та прийняте виважене рішення. 

"Я сам із села, мої батьки із села. Я завжди добре ставлюся до села. Хочу закликати вас до мудрості сьогодні. Краще ми ще десять раз зберемося обговоримо, ніж будемо приймати гарячі рішення. Тарілку легко розбити, а склеїти її дуже важко", – сказав міський голова Івано-Франківська. 

Антон Довгий, член виконавчого комітету Вовчинецької сільради, запропонував, щоб сьогодні питання про створення Вовчинецької ОТГ не голосувати. Він запропонував у майбутньому зібрати більше мешканців села, провести реєстрацію за паспортами і тоді проголосувати.
 
"Я бачу, що люди уже розходяться і голосування проводити сьогодні не варто", – сказав Михайло Назар.
 
Руслан Марцінків підтримав пропозицію не проводити сьогодні голосування.


20.01.2019 3815
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2520
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1188
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1115
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2296
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3735
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2720 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

973

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

828

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

780

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

734
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10457
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1311
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

343
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5455
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1166
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2958
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

548
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

402 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

843
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

730
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

781