фото: Вікна
Сьогодні, 12 липня 2013 року, в Івано-Франківську відбувся круглий стіл на тему «Екологічні аспекти видобутку сланцевого газу в Україні: проблеми та шляхи вирішення», ініційований Громадським рухом «Український вибір».
Відкриваючи роботу круглого столу координатор економічних програм Громадського руху «Український вибір» Володимир Воюш,, сказав, що «позиція Громадського руху" Український вибір "однозначна: видобувати сланцевий газ з використанням нинішніх екологічно небезпечних технологій в Україні категорично не можна.
Уряд вирішив позбутися енергетичної залежності України найрадикальнішим і небезпечним для екології способом. Англо-голландської компанії Shell виділено майданчик для видобутку сланцевого газу на Юзівському родовищі (Харківська та Донецька області), американська компанія Chevron планує видобуток на Олеському ділянці (Івано-Франківська та Львівська області).
"Інвесторів" не цікавлять екологічні наслідки. Їм відмовили в Євросоюзі - і вони з радістю вхопилися за можливість провести цей вигідний для себе експеримент в Україні. Тим більше, що наш уряд звільнило розробників сланцевого газу від сплати більшої частини податків .
Україна не зобов'язана ставати випробувальним полігоном для небезпечних технологій. І вже тим більше нам не слід серйозно сприймати заяви європейських чиновників про те, що завдяки сланцевої технології Україна нібито стане експортером газу і буде головним постачальником ЄС. Добувати-то ми можемо, але якою ціною ! Адже крім видобутку газу ми плануємо на цій землі жити, вирощувати урожай, користуватися хоча б відносно чистою водою», - заявив Володимир Воюш.
Його підтримує і доктор геологічних наук, в. о. завідувача відділу геологічного моделювання та підрахунку запасів Інституту геології і геохімії горючих копалин НАН України Ярослав Лазарук.
Він підкреслив, що запасів сланцевого газу в Олеському родовищі вистачить лише на 2-3 роки. Але там багато палеозойських розривів, через які рідина, що використовується в процесі фрекінгу може доходити до водоносних шарів.
«80% річного стоку річок західноукраїнського басейну необхідно буде пустити на видобуток сланцевого газу. Це призведе до екологічної катастрофи », - підкреслив учений.
Після грунтовного обговорення проблем видобутку сланцевого газу в районі містечка Олесько (Буський район) на межі Львівської та Івано-Франківської областей, що відбувся у Львові з ініціативи Руху «Український вибір», вже є попередні висновки експертів з питань геології, екології, гірничодобувної галузі про те , що видобуток сланцевого газу в даному регіоні становить реальну небезпеку виникнення екологічної катастрофи, пише Фраза.