"Воскресіння": франківський хор відзняв концерти у трьох містах України

Камерний хор "Воскресіння" з Івано-Франківська у межах проєкту "Невідомий Бортнянський" планує створити п’ять музичних фільмів у храмах п’яти міст України за віднайденими хоровими концертами, які написав український композитор Дмитро Бортнянський. Артисти уже відзняли виступи в Києві, Чернігові та Одесі.

Про це Суспільному розповів художній керівник хору Володимир Рудницький, передає Фіртка.

"Це є нові сторінки творчості Дмитра Бортнянського, які через різні обставини були забуті. Тому ми хочемо відновити, відродити, дати людям послухати, отримати духовну насолоду і одночасно об’єднати, зшити Україну в непростий період російської агресії", — каже Володимир Рудницький.

Зйомки стрічок відбуваються у храмах Києва, Чернігова, Одеси, Львова та Івано-Франківська. Церкви пов’язані з життям і творчістю Дмитра Бортнянського. Також у храмах цих міст вперше прозвучали віднайдені концерти композитора.

Хор "Воскресіння" вже виконав твори в Катедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Марії в Одесі, Спасо-Преображенському соборі у Чернігові, та в Михайлівському Золотоверхому соборі в Києві.

Роботу над музичним відеофільмом артисти реалізовують за фінансової підтримки Українського культурного фонду. З-поміж 525 проєктів, які претендували на фінансування, фонд віддав перевагу, зокрема, і хору з Івано-Франківська.

"Приблизно пройшло 40 проєктів. Ми були 23 або 24. Ґрантоотримувачем є Івано-Франківське обласне відділення Національної всеукраїнської музичної спілки", — каже Володимир Рудницький.

На реалізацію проєкту "Невідомий Бортнянський" надійшло 2 млн грн від УКФ. Втім, за словами керівника художнього хору "Воскресіння", цього недостатньо. Над проєктом працюють понад 40 людей. А сотні тисяч гривень доводиться віддавати на сплату податків.

"У хорі співають 28 людей. Тому, якщо 2 млн грн тільки безпосередньо для хору, то, здається, мало б вистачити. Звертаю увагу на те, що велику кількість грошей поглинають податки — приблизно 600-700 тис. грн з нашого проєкту. І здається, що 2 млн грн – багато, але не два, далеко не два", — розповів Володимир Рудницький.

Транспортні перевезення для проведення зйомок, з його слів, взяли на себе Івано-Франківська обласна рада та облдержадміністрація. Загалом хор виконав 50% роботи. Попереду — ще зйомки у Львові та Івано-Франківську. А прем‘єру музичних фільмів планують презентувати у жовтні в Івано-Франківську.


Довідково

Камерний хор "Воскресіння" створили в 2009 році. Колектив працює при Народному домі "Княгинин" департаменту культури Івано-Франківської міської ради. Щонеділі і кожного релігійного свята спів хору "Воскресіння" можна почути під час Літургій в Архікатедральному соборі Воскресіння Христового УГКЦ.

Колектив є лауреатом на міжнародних конкурсах хорової музики у Варшаві та Білостоку (Польща). У хорі співають солісти Івано-Франківської обласної філармонії та Львівського національного театру опери та балету.

Дмитро Бортнянський — український композитор. Народився 28 жовтня 1751 року у Глухові Сумської області. Був першим музикантом-українцем, який отримав вищу освіту за кордоном — в Італії. Дмитро Бортнянський — автор 6 опер, камерно-інструментальних творів, хорових циклічних концертів, 10 двохорних концертів, херувимських та причасних творів.


Читайте також:

Два хорові колективи з Івано-Франківська потрапили до фіналу конкурсу імені Леонтовича

«Невідомий Бортнянський»: в Івано-Франківську стартував найдорожчий хоровий проєкт (ФОТО)

«Щедрик» Леонтовича хочуть внести до списку ЮНЕСКО

Попри нагороди і визнання, хор комунальників Івано-Франківська припинив існування


04.08.2021 1143
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

444
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

602
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1330
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2287 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1133
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3065

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

890

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1041

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1470

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2070
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26375 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

761
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

961
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3020
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1251
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

942
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1199
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1210
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

419
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4263
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1076
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1640