"Воскресіння": франківський хор відзняв концерти у трьох містах України

Камерний хор "Воскресіння" з Івано-Франківська у межах проєкту "Невідомий Бортнянський" планує створити п’ять музичних фільмів у храмах п’яти міст України за віднайденими хоровими концертами, які написав український композитор Дмитро Бортнянський. Артисти уже відзняли виступи в Києві, Чернігові та Одесі.

Про це Суспільному розповів художній керівник хору Володимир Рудницький, передає Фіртка.

"Це є нові сторінки творчості Дмитра Бортнянського, які через різні обставини були забуті. Тому ми хочемо відновити, відродити, дати людям послухати, отримати духовну насолоду і одночасно об’єднати, зшити Україну в непростий період російської агресії", — каже Володимир Рудницький.

Зйомки стрічок відбуваються у храмах Києва, Чернігова, Одеси, Львова та Івано-Франківська. Церкви пов’язані з життям і творчістю Дмитра Бортнянського. Також у храмах цих міст вперше прозвучали віднайдені концерти композитора.

Хор "Воскресіння" вже виконав твори в Катедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Марії в Одесі, Спасо-Преображенському соборі у Чернігові, та в Михайлівському Золотоверхому соборі в Києві.

Роботу над музичним відеофільмом артисти реалізовують за фінансової підтримки Українського культурного фонду. З-поміж 525 проєктів, які претендували на фінансування, фонд віддав перевагу, зокрема, і хору з Івано-Франківська.

"Приблизно пройшло 40 проєктів. Ми були 23 або 24. Ґрантоотримувачем є Івано-Франківське обласне відділення Національної всеукраїнської музичної спілки", — каже Володимир Рудницький.

На реалізацію проєкту "Невідомий Бортнянський" надійшло 2 млн грн від УКФ. Втім, за словами керівника художнього хору "Воскресіння", цього недостатньо. Над проєктом працюють понад 40 людей. А сотні тисяч гривень доводиться віддавати на сплату податків.

"У хорі співають 28 людей. Тому, якщо 2 млн грн тільки безпосередньо для хору, то, здається, мало б вистачити. Звертаю увагу на те, що велику кількість грошей поглинають податки — приблизно 600-700 тис. грн з нашого проєкту. І здається, що 2 млн грн – багато, але не два, далеко не два", — розповів Володимир Рудницький.

Транспортні перевезення для проведення зйомок, з його слів, взяли на себе Івано-Франківська обласна рада та облдержадміністрація. Загалом хор виконав 50% роботи. Попереду — ще зйомки у Львові та Івано-Франківську. А прем‘єру музичних фільмів планують презентувати у жовтні в Івано-Франківську.


Довідково

Камерний хор "Воскресіння" створили в 2009 році. Колектив працює при Народному домі "Княгинин" департаменту культури Івано-Франківської міської ради. Щонеділі і кожного релігійного свята спів хору "Воскресіння" можна почути під час Літургій в Архікатедральному соборі Воскресіння Христового УГКЦ.

Колектив є лауреатом на міжнародних конкурсах хорової музики у Варшаві та Білостоку (Польща). У хорі співають солісти Івано-Франківської обласної філармонії та Львівського національного театру опери та балету.

Дмитро Бортнянський — український композитор. Народився 28 жовтня 1751 року у Глухові Сумської області. Був першим музикантом-українцем, який отримав вищу освіту за кордоном — в Італії. Дмитро Бортнянський — автор 6 опер, камерно-інструментальних творів, хорових циклічних концертів, 10 двохорних концертів, херувимських та причасних творів.


Читайте також:

Два хорові колективи з Івано-Франківська потрапили до фіналу конкурсу імені Леонтовича

«Невідомий Бортнянський»: в Івано-Франківську стартував найдорожчий хоровий проєкт (ФОТО)

«Щедрик» Леонтовича хочуть внести до списку ЮНЕСКО

Попри нагороди і визнання, хор комунальників Івано-Франківська припинив існування


04.08.2021 1000
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5197 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1834 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4042 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3168 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20290 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

816

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2389
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

185
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

691
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

473
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18376
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

973
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1212 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23386 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

290
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

986 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1165 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

494