"Воскресіння": франківський хор відзняв концерти у трьох містах України

Камерний хор "Воскресіння" з Івано-Франківська у межах проєкту "Невідомий Бортнянський" планує створити п’ять музичних фільмів у храмах п’яти міст України за віднайденими хоровими концертами, які написав український композитор Дмитро Бортнянський. Артисти уже відзняли виступи в Києві, Чернігові та Одесі.

Про це Суспільному розповів художній керівник хору Володимир Рудницький, передає Фіртка.

"Це є нові сторінки творчості Дмитра Бортнянського, які через різні обставини були забуті. Тому ми хочемо відновити, відродити, дати людям послухати, отримати духовну насолоду і одночасно об’єднати, зшити Україну в непростий період російської агресії", — каже Володимир Рудницький.

Зйомки стрічок відбуваються у храмах Києва, Чернігова, Одеси, Львова та Івано-Франківська. Церкви пов’язані з життям і творчістю Дмитра Бортнянського. Також у храмах цих міст вперше прозвучали віднайдені концерти композитора.

Хор "Воскресіння" вже виконав твори в Катедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Марії в Одесі, Спасо-Преображенському соборі у Чернігові, та в Михайлівському Золотоверхому соборі в Києві.

Роботу над музичним відеофільмом артисти реалізовують за фінансової підтримки Українського культурного фонду. З-поміж 525 проєктів, які претендували на фінансування, фонд віддав перевагу, зокрема, і хору з Івано-Франківська.

"Приблизно пройшло 40 проєктів. Ми були 23 або 24. Ґрантоотримувачем є Івано-Франківське обласне відділення Національної всеукраїнської музичної спілки", — каже Володимир Рудницький.

На реалізацію проєкту "Невідомий Бортнянський" надійшло 2 млн грн від УКФ. Втім, за словами керівника художнього хору "Воскресіння", цього недостатньо. Над проєктом працюють понад 40 людей. А сотні тисяч гривень доводиться віддавати на сплату податків.

"У хорі співають 28 людей. Тому, якщо 2 млн грн тільки безпосередньо для хору, то, здається, мало б вистачити. Звертаю увагу на те, що велику кількість грошей поглинають податки — приблизно 600-700 тис. грн з нашого проєкту. І здається, що 2 млн грн – багато, але не два, далеко не два", — розповів Володимир Рудницький.

Транспортні перевезення для проведення зйомок, з його слів, взяли на себе Івано-Франківська обласна рада та облдержадміністрація. Загалом хор виконав 50% роботи. Попереду — ще зйомки у Львові та Івано-Франківську. А прем‘єру музичних фільмів планують презентувати у жовтні в Івано-Франківську.


Довідково

Камерний хор "Воскресіння" створили в 2009 році. Колектив працює при Народному домі "Княгинин" департаменту культури Івано-Франківської міської ради. Щонеділі і кожного релігійного свята спів хору "Воскресіння" можна почути під час Літургій в Архікатедральному соборі Воскресіння Христового УГКЦ.

Колектив є лауреатом на міжнародних конкурсах хорової музики у Варшаві та Білостоку (Польща). У хорі співають солісти Івано-Франківської обласної філармонії та Львівського національного театру опери та балету.

Дмитро Бортнянський — український композитор. Народився 28 жовтня 1751 року у Глухові Сумської області. Був першим музикантом-українцем, який отримав вищу освіту за кордоном — в Італії. Дмитро Бортнянський — автор 6 опер, камерно-інструментальних творів, хорових циклічних концертів, 10 двохорних концертів, херувимських та причасних творів.


Читайте також:

Два хорові колективи з Івано-Франківська потрапили до фіналу конкурсу імені Леонтовича

«Невідомий Бортнянський»: в Івано-Франківську стартував найдорожчий хоровий проєкт (ФОТО)

«Щедрик» Леонтовича хочуть внести до списку ЮНЕСКО

Попри нагороди і визнання, хор комунальників Івано-Франківська припинив існування


04.08.2021 1214
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

17874
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1588
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1131
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2173
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3717
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1417

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1832

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

601

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1221

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1379
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

737
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24324
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

580
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

542
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

683
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1580
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

743
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7812
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

707
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1851 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

678
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

582