Про це заявила Сумія Сумінанат, головний науковий співробітник Всесвітньої організації охорони здоров'я ВООЗ.
Якщо зразки вакцини проти COVID-19, які перебувають на останній фазі досліджень, є успішними, приблизно 70% населення світу слід імунізувати, тільки тоді можна очікувати закінчення пандемії.
Хоча ще належить докладно з'ясувати, наскільки ефективними будуть майбутні вакцини, Сумінанат і директор Департаменту імунізації.
ВООЗ Кейт О'Брайен підрахували, що це був би ідеальний відсоток, хоча на меті до 2021 року досягти 20% вакцинації.
"Жодна компанія, яка проводить дослідження, не зможе забезпечити отримання вакцини для всіх", - попередив О'Брайен, зазначивши, що важливо, щоб усі лабораторії продовжували дослідження, навіть якщо одна з них випереджає інші.
За даними ВООЗ, у середу загальна кількість заражень досягла 51 251 715, а кількість загиблих - 1 270 930 осіб.
На онлайн-зустрічі з метою аналізу нових та перспективних досягнень щодо вакцин, про які повідомлялося на цьому тижні в США та Росії, експерти зазначили, що нові технології, які розроблені в рамках поточної боротьби з коронавірусом, "можуть допомогти нам краще захистити нас від майбутніх пандемій ".
У цьому сенсі вони натякали на такі технології, як Messenger RNA (мРНК), що використовується у розроблених зразках вакцин Pfizer-BioNTech та Moderna, і що замість звичного вдавання до ослаблених форм вірусу ця технологія використовує молекули, які "дають інструкції" людському організму про те, як будувати антитіла.
Сумінанат коментувала стосовно новини про 90% ефективність клінічних досліджень німецько-американського проєкту Pfizer-BioNTech, що це попередні результати та "потрібні додаткові дослідження", щоб гарантувати можливість отримання ліцензії на виробництво.
Навіть якщо гіпотетичні вакцини нарешті стануть доступними для широкої громадськості, експерти ВООЗ наполягали на тому, що першими, хто повинен бути імунізований - це мають бути медичні працівники та люди з груп ризику, такі як літні люди або пацієнти з певними патологіями.
О’Брайен особливо наполягала на тому, що перші вакцини, які можуть надійти в перші місяці, коли буде більший попит, ніж пропозиція, не слід зберігати, і застерігав країни від створення великих запасів з перших вакцин.
"Правильна і розумна річ — це гарантувати, що вакцинують тих, хто найбільше потребує", - сказав він, додавши, що в ті перші моменти "вакцина глибокої заморозки нікому не принесе користі".
На онлайн-зустрічі з метою аналізу нових та перспективних досягнень щодо вакцин, про які повідомлялося на цьому тижні в США та Росії, експерти зазначили, що нові технології, які розроблені в рамках поточної боротьби з коронавірусом, "можуть допомогти нам краще захистити нас від майбутніх пандемій ".
У цьому сенсі вони натякали на такі технології, як Messenger RNA (мРНК), що використовується у розроблених зразках вакцин Pfizer-BioNTech та Moderna, і що замість звичного вдавання до ослаблених форм вірусу ця технологія використовує молекули, які "дають інструкції" людському організму про те, як створювати антитіла.
Сумінанат прокоментувала новину про 90% ефективність клінічних досліджень німецько-американського проєкту Pfizer-BioNTech, що це попередні результати та "потрібні додаткові дослідження", щоб гарантувати можливість отримання ліцензії на виробництво.
Навіть якщо гіпотетичні вакцини нарешті стануть доступними для широкої громадськості, експерти ВООЗ наполягали на тому, що першими, хто повинен бути імунізований — це медичні працівники та люди з груп ризику, такі як літні люди або пацієнти з певними патологіями.
О’Брайен особливо наполягала на тому, що перші вакцини, які можуть надійти в перші місяці, коли попит буде найбільший, ніж пропозиція, то її не можна зберігати, і застерігав країни від створення великих запасів.
"Правильна і розумна річ — це гарантувати, що вакцинують тих, хто найбільше потребує", - сказав він, додавши, що в ті перші моменти "вакцина глибокої заморозки нікому не принесе користі".
При виникненні питань щодо розподілу вакцини, яка розроблена за допомогою технології мРНК і зберігається при температурі близько -80 ℃, експерти зазначили, що можливий варіант застосування "сухого льоду".
Вони також наголосили, що раніше також існували вакцини, які вимагали зберігання при таких низьких температурах, наприклад, від лихоманки Ебола, тому "холодні ланцюги" зберігання та розподілу обмежено протестовані в деяких частинах світу.
Понад 200 лабораторій по всьому світу розробляють вакцини проти COVID-19, вже понад 50 мільйонів осіб у всьому світі хворіють внаслідок інфікування вірусом. Зі всіх зразків препаратів близько 40 перебувають на стадії клінічних випробувань на людях.
З них десять зразків вакцини з таких країн, як Китай, США, Росія чи Великобританія, перебувають на останньому етапі, коли її випробовують вже десятки тисяч осіб, а їх результати порівнюються з результатами інших великих груп, які отримали плацебо.
Сумінанат пояснила, що для розробки вакцини зазвичай потрібно десять років, і зараз розробки йдуть зі швидкістю, що становить близько чотирьох з половиною років, але той факт, що така значна частина міжнародної наукової спільноти залучені для роботи в цьому дослідженні, може пришвидшити отримання результату.
О’Брайен додала, що ВООЗ потрібно близько 20 мільярдів доларів на програму Covax, яка призначена для фінансування деяких лабораторій в обмін на рівномірний розподіл вакцини у країнах, що розвиваються.
"Хоча це здається великими грошима, треба розуміти, що у деяких галузях, таких як, торгівля та туризмі, у світі кожні десять днів втрачається $ 35,000 мільйонів", - порівняв канадський експерт.
за матеріалами Еxplica
Читайте також:
Глибока заморозка робить вакцину Pfizer доступною лише для багатих