ВООЗ: 70% населення слід вакцинувати, щоб гарантувати закінчення пандемії

Про це заявила Сумія Сумінанат, головний науковий співробітник Всесвітньої організації охорони здоров'я ВООЗ.

Якщо зразки вакцини проти COVID-19, які перебувають на останній фазі досліджень, є успішними, приблизно 70% населення світу слід імунізувати, тільки тоді можна очікувати закінчення пандемії.

Хоча ще належить докладно з'ясувати, наскільки ефективними будуть майбутні вакцини, Сумінанат і директор Департаменту імунізації.

ВООЗ Кейт О'Брайен підрахували, що це був би ідеальний відсоток, хоча на меті до 2021 року досягти 20% вакцинації.

"Жодна компанія, яка проводить дослідження, не зможе забезпечити отримання вакцини для всіх", - попередив О'Брайен, зазначивши, що важливо, щоб усі лабораторії продовжували дослідження, навіть якщо одна з них випереджає інші.

За даними ВООЗ, у середу загальна кількість заражень досягла 51 251 715, а кількість загиблих - 1 270 930 осіб.

На онлайн-зустрічі з метою аналізу нових та перспективних досягнень щодо вакцин, про які повідомлялося на цьому тижні в США та Росії, експерти зазначили, що нові технології, які розроблені в рамках поточної боротьби з коронавірусом, "можуть допомогти нам краще захистити нас від майбутніх пандемій ".

У цьому сенсі вони натякали на такі технології, як Messenger RNA (мРНК), що використовується у розроблених зразках вакцин Pfizer-BioNTech та Moderna, і що замість звичного вдавання до ослаблених форм вірусу ця технологія використовує молекули, які "дають інструкції" людському організму про те, як будувати антитіла.

Сумінанат коментувала стосовно новини про 90% ефективність клінічних досліджень німецько-американського проєкту Pfizer-BioNTech, що це попередні результати та "потрібні додаткові дослідження", щоб гарантувати можливість отримання ліцензії на виробництво.

Навіть якщо гіпотетичні вакцини нарешті стануть доступними для широкої громадськості, експерти ВООЗ наполягали на тому, що першими, хто повинен бути імунізований - це мають бути медичні працівники та люди з груп ризику, такі як літні люди або пацієнти з певними патологіями.

О’Брайен особливо наполягала на тому, що перші вакцини, які можуть надійти в перші місяці, коли буде більший попит, ніж пропозиція, не слід зберігати, і застерігав країни від створення великих запасів з перших вакцин.

"Правильна і розумна річ — це гарантувати, що вакцинують тих, хто найбільше потребує", - сказав він, додавши, що в ті перші моменти "вакцина глибокої заморозки нікому не принесе користі".

На онлайн-зустрічі з метою аналізу нових та перспективних досягнень щодо вакцин, про які повідомлялося на цьому тижні в США та Росії, експерти зазначили, що нові технології, які розроблені в рамках поточної боротьби з коронавірусом, "можуть допомогти нам краще захистити нас від майбутніх пандемій ".

У цьому сенсі вони натякали на такі технології, як Messenger RNA (мРНК), що використовується у розроблених зразках вакцин Pfizer-BioNTech та Moderna, і що замість звичного вдавання до ослаблених форм вірусу ця технологія використовує молекули, які "дають інструкції" людському організму про те, як створювати антитіла.

Сумінанат прокоментувала новину про 90% ефективність клінічних досліджень німецько-американського проєкту Pfizer-BioNTech, що це попередні результати та "потрібні додаткові дослідження", щоб гарантувати можливість отримання ліцензії на виробництво.

Навіть якщо гіпотетичні вакцини нарешті стануть доступними для широкої громадськості, експерти ВООЗ наполягали на тому, що першими, хто повинен бути імунізований — це медичні працівники та люди з груп ризику, такі як літні люди або пацієнти з певними патологіями.

О’Брайен особливо наполягала на тому, що перші вакцини, які можуть надійти в перші місяці, коли попит буде найбільший, ніж пропозиція, то її не можна зберігати, і застерігав країни від створення великих запасів.

"Правильна і розумна річ — це гарантувати, що вакцинують тих, хто найбільше потребує", - сказав він, додавши, що в ті перші моменти "вакцина глибокої заморозки нікому не принесе користі".

При виникненні питань щодо розподілу вакцини, яка розроблена за допомогою технології мРНК і зберігається при температурі близько -80 ℃, експерти зазначили, що можливий варіант застосування "сухого льоду".

Вони також наголосили, що раніше також існували вакцини, які вимагали зберігання при таких низьких температурах, наприклад, від лихоманки Ебола, тому "холодні ланцюги" зберігання та розподілу обмежено протестовані в деяких частинах світу.

Понад 200 лабораторій по всьому світу розробляють вакцини проти COVID-19, вже понад 50 мільйонів осіб у всьому світі хворіють внаслідок інфікування вірусом. Зі всіх зразків препаратів близько 40 перебувають на стадії клінічних випробувань на людях.

З них десять зразків вакцини з таких країн, як Китай, США, Росія чи Великобританія, перебувають на останньому етапі, коли її випробовують вже десятки тисяч осіб, а їх результати порівнюються з результатами інших великих груп, які отримали плацебо.

Сумінанат пояснила, що для розробки вакцини зазвичай потрібно десять років, і зараз розробки йдуть зі швидкістю, що становить близько чотирьох з половиною років, але той факт, що така значна частина міжнародної наукової спільноти залучені для роботи в цьому дослідженні, може пришвидшити отримання результату.

О’Брайен додала, що ВООЗ потрібно близько 20 мільярдів доларів на програму Covax, яка призначена для фінансування деяких лабораторій в обмін на рівномірний розподіл вакцини у країнах, що розвиваються.

"Хоча це здається великими грошима, треба розуміти, що у деяких галузях, таких як, торгівля та туризмі, у світі кожні десять днів втрачається $ 35,000 мільйонів", - порівняв канадський експерт.

за матеріалами Еxplica


Читайте також:

Глибока заморозка робить вакцину Pfizer доступною лише для багатих


12.11.2020 3203
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

1596
08.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

1864
07.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1232
03.03.2025
Вікторія Матіїв

Про адаптацію та реінтеграцію ветеранів, проєкти, спрямовані на підтримку родин загиблих бійців та виклики для дружин полеглих воїнів, журналістка Фіртки поспілкувалася із директоркою комунального закладу "Ветеранський простір", засновницею громадської організації "Дружини Янголів", дружиною загиблого захисника Павла Василіва — Любов'ю Василів.

1547
25.02.2025
Вікторія Косович

Роман Бончук — митець з Івано-Франківська, відомий своїми масштабними полотнами, муралами та концептуальними роботами.  Про саморозвиток, роль філософії, виклики сьогоденного мистецтва та нюанси творчого процесу митець розповів журналістці Фіртки.

4607
23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

2721 1

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

248

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

718

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1317

Вони потребують нашої допомоги. За статистикою, кількість поранених військових в Україні вже сягає 400 тисяч. Це не просто цифри — це люди, які захищали нас, а тепер лишились сам-на-сам зі своїми проблемами.

1053
14.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

25140 1
10.03.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8988
06.03.2025

У Києві відбулися фінальні змагання конкурсу "Кулінарні батли", у якому взяли участь переможці регіональних етапів — учні 8-9 класів та професійно-технічних освітніх закладів із Київської, Львівської, Одеської, Полтавської, Чернігівської та Івано-Франківської областей.  

953
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7093
10.03.2025

Говорячи про мотивацію відвідування релігійних служб, найчастіше ті мешканці заходу, які беруть у них участь, називають спілкування з Богом (52,9%), участь у молитвах, релігійних обрядах (51%).  

640
06.03.2025

Погінський монастир Успіння Матері Божої запрошує прикарпатців на нічні чування.  

1234
02.03.2025

Великий піст у 2025 році розпочнеться у понеділок, третього березня.  

1294
14.03.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

32633 1
13.03.2025

Після закінчення війни буде знятий воєнний стан, і після зняття воєнного стану вибори проходитимуть згідно з українським законодавством.  

1417
11.03.2025

У минулому банкір та керівник Банку Канади, Марк Карні виграв вибори на посаду лідера чинної Ліберальної партії Канади й замінить Джастіна Трюдо на посаді прем'єр-міністра.  

547
10.03.2025

Закон про забезпечення прав добросовісного набувача (12089) на фінальній стадії розгляду.  

1107 1
06.03.2025

Євродепутати від проєвропейської партії "Volt" надішлють лідерам ЄС план, у якому серед дев'яти пунктів закличуть позбавити Угорщину права голосу.  

567