“Стань приятелем” -- соціальний волонтерський проект, побудований на концепції створення приятельських пар для молодих інвалідів, стартував кілька місяців тому одразу в чотирьох областях України (Івано-Франківській, Закарпатській, Львівській та Ченрнівецькій). 20 грудня в Ужгороді керівники регіональних проектів, волонтери та журналісти зустрілися разом, щоб обговорити перші результати та обмінятися досвідом реалізації проекту.
В Івано-Франківську проект “Стань приятелем” розпочався у серпні на базі Благодійного фонду “Карітас Івано-Франківськ УГКЦ”. “За цей час уже 20 розумово неповносправних молодих осіб знайшли собі приятелів-волонтерів. Приятель — це той, хто завжди поруч, хто може вислухати, кому можна довіритися, із ким можна проводити спільно час. В рамках проекту наші приятельскі пари мали 30 групових занять з виготовлення виробів із бісеру, паперу, декупажу, провели товариській футбольний матч, святкували разом Дґень Іменинника та День волонтера”, -- підбила перші підсумки координатор проекту в Івано-Франківській області психолог Людмила Максим'юк. Пані Людмила зауважує, що своєму приятелю діти-інваліди по-справжньому довіряють і діляться чимось сердечним, тому індивідуальний підхід, передбачений проектом, такий ефективний.
Добровольці, що хочуть стати приятелями, беруть на себе зобов'язання проводити час зі своїм товаришем регулярно, у будні, чи вихідні. “Неповноспранві діти не мають можливості будувати постійних стосунків зі своїми однолітками, мати постійних друзів, тому цей проект дає їм якісно новий досвід. Сподіваємося, що це допоможе інвалідам інтегруватися у суспільство без особливих проблем” -- пояснила суть проекту голова Ужгородського благодійного фонду “Проект ТАЧ” Зіта Баторі. Участь в проекті допомагає не лише інвалідам, але й самим волонтерам, -- переконана журналіст Ганна Семенюк, яка стала приятелем для неповносправної дівчини Юлії: “Спілкуватися з цими дітьми нелегко, але дуже цікаво. Це багатющий досвід, який змінює і тебе, і твого прятеля. Коли ми спілкуємося з Юлькою, яку всі вважають замкнутою і закритою, то вона так розговорюється, що її важко зупинити”