Володимир Присяжнюк презентував нову збірку поезій "Експресії"

Як людина переживає та проживає різні емоційні стани та у що можуть трансформуватись найсильніші емоції, розповів франківський поет Володимир Присяжнюк під час презентації своєї нової поетичної збірки "Експресії", яка відбулась в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка.

За словами автора, кожний вірш — це його інтерпретація тієї чи іншої ситуативної емоції. Проте, у нього вона трансформується у слово, поетичні рядки, образність яких читачі часто порівнюють з експресивним класичним танцем.. Звідси і назва нової збірки "Експресії".

Якщо коротко, то вона не тільки про любов і романтику, вона і про моменти самотності, пошуків, відкриттів. Деякі тексти тут є спробою точково зловити мить, інші, навпаки демонструють цілісну картину світу.

В рамках презентації автор розповів про творчий пошук, акцентували увагу на тому, що далеко не всі вірші є автобіографічними. Деякі образи героїв - це побачене та почути від інших людей, але творчо опрацьоване та подане через призму особистого бачення автора. Також відбулись і імпровізовані авторські читання поезій з нової збірки, які є улюбленими для самого поета.

Читацький же рейтинг, каже Володимир Присяжнюк, яскраво бачить по від руках у соцмережах на той чи інший вірш. Нещодавно він встановив своєрідний місцевий рекорд у соцмережах, його вірш зібрав понад 10 тисяч лайків та близько 15 тисяч поширень користувачами у мережі Facebook. Презентована збірка "Експресії" вийшла друком у видавництві «Сполом». Автор передмови — Катерина Каленіченко, член НСПУ. Художник-ілюстратор – відома львівська мисткиня Ірина Токарська, з якою автор співпрацює уже кілька років поспіль. Цього разу візуальні образи віршів у виконанні художниці це не пряма предметна ілюстрація, а швидше візуалізовані асоціації, викликані тим чи іншим віршем. Фотохудожниця - Мар’яна Сурмачевська.

Довідково:

Окрім того, Володимир Присяжнюк автор книги поетичних пародій "Тобі сюди, Алісо!" ( 2016 ) та збірки лірики “У середмісті моєї пам’яті“ ( 2017 ), публікувався в літературних журналах“Дніпро“, “Німчич“, “Форум”, у багатьох літературних альманахах та колективних збірниках, у періодичній пресі, зокрема в газетах ”Українське слово“, “Літаратура і мастацтво“ ( м. Мінськ ), “Гарний настрій“, на порталах “Порт-Фоліо“ ( Канада ), ”Палісадник“, ”Жінка-УКРАЇНКА“, ”Дотик Словом“, “Смішного!“, “Країна казок“. Ряд ліричних віршів Володимира Присяжнюка перекладені на іспанську і галісійську мови і представлені у надрукованій в Іспанії у поетичній антології «GALIZA — UCRANIA.

Harmonia de corazons“— проекті міжнародного мистецького об’єднання “Roteiro das Artes-Internacional“. Автор текстів та мелодій пісень, виконавцями яких є лауреати фестивалю “Червона Рута“ Тарас Житинський та Олександр Войтко, Олександр Свєтогоров, Володимир Ринденко, Зоряна Валіхновська. Літературний редактор та автор передмов до ряду книг сучасних українських поетів.


21.09.2019 1377
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

433
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2978
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21132
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2004
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1519 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2394

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

65

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

743

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2174

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

851
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

181
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

481
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1017
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

180
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

798
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

763
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

699
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8240
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

903 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

898
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2193 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

841