Володимир Поліш: Я б радив мешканцям приватних садиб та квартир подумати про захист побутової техніки



Значне зниження температури повітря змушує мешканців Прикарпаття використовувати для опалення своїх житлових приміщень електроприлади.

 

Це, у свою чергу, спричинює значне перевантаження електричних мереж. Про напругу в обласному центрі розповідає директор філії «Івано-Франківський РЕМ» Володимир Поліш.


- Як впливають такі сильні морози на роботу енергосистеми нашого міста?

На разі ситуація під контролем. По компанії оголошено особливий стан, усі виробничі підрозділи мобілізовані для оперативної ліквідації аварійних вимкнень. Однак є приводи для хвилювання. Причиною нашої стурбованості є те, що при похолоданні за недостатності централізованого теплопостачання обігрів своїх житлових та нежитлових приміщень власники здійснюють за допомогою електричних нагрівальних приладів. Це характерно не лише для Івано-Франківська, але й для інших населених пунктів, зокрема для негазифікованих сіл області. Але саме в Івано-Франківську – кабельному РЕМ, це спричинює значне перевантаження електричних мереж, при якому електричні кабелі просто таки «плавляться».


- Які наслідки такого зимового перевантаження в електромережах нашого міста?


Електромережі, не розраховані на такі навантаження, працюють в аварійному режимі, що часто призводить до вимкнень електроенергії. Це може відбуватися з багатьох причин: не витримують і горять кабелі і провідники, відключаються автоматичні вимикачі в щитках, розташованих на сходових клітках, вимикається захист на підстанціях, пошкоджуються прилади обліку електроенергії, горять освітлювальні пристрої. Навіть якщо цього немає, погіршується якість електричної енергії, понижується рівень напруги. Звісно, це викликає нарікання споживачів. По-друге, це пожежна небезпека. В місті почастішали випадки пожеж у житлових будинках, магазинах та інших установах. По-третє, перевантаження електромережі може призвести до пошкодження обладнання – як побутового у домі, так і енергетичного – у розподільчих щитках, на підстанціях тощо.


- Як Ви можете пояснити таку ситуацію з технічного погляду?


Перевантаження електромереж пов’язане з об’єктивними технічними причинами. Адже кожен будинок споруджується з урахуванням певних розрахункових величин, у тому числі береться до уваги і вид опалення. При будівництві житлового будинку чи іншої споруди закладаються параметри електромереж – певна трансформаторна підстанція, трансформатор певної потужності, кабель чи провід певного перерізу тощо. А при майже одночасному включенні приладів для опалення холодних осель необхідна потужність зростає в десятки разів. Якщо при проектуванні будинку на кожну квартиру закладається по 1,2-1,5 кВт, то потужність тільки одного приладу обігріву може становити 5кВт. Сьогодні це стосується у першу чергу забудови 60-80 років, у тому числі, у центральній частині міста.


- Який вихід Ви бачите на сьогодні? Що можете порадити жителям міста – користувачам електроенергії?

Щоб не допустити до серйозних проблем з електропостачанням, кожному варто дотримуватися показників потужності, передбачених договором про електропостачання, який споживач укладає з РЕМ. Варто замислитися перед тим, як вмикати додаткове потужне обладнання в електромережу.
Я б радив мешканцям приватних садиб та квартир подумати про захист побутової техніки у своєму домі: придбати блоки безперебійного живлення для котлів, для потреб садиби мати невеличкий генератор.
Також нагадаю, що неприпустимо втручатися в роботу енергетичного господарства житлового будинку, у першу чергу, розподільних щитків. Такі заходи, здійснені не спеціалістами, а самостійно, можуть призвести до перепадів напруги та спричинити вихід з ладу побутової техніки чи інші неприємності.
Краще замислитися вже сьогодні, ніж завтра залишитися і без світла, і без тепла!


03.02.2012 2239 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1320
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1022
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2044
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3525
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1323
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1309

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1630

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

471

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1111

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1281
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24237
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

486
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2647
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

591
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1485
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

656
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15351
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

463
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

556
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1384 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

597
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

512