Володимир Поліш: Я б радив мешканцям приватних садиб та квартир подумати про захист побутової техніки



Значне зниження температури повітря змушує мешканців Прикарпаття використовувати для опалення своїх житлових приміщень електроприлади.

 

Це, у свою чергу, спричинює значне перевантаження електричних мереж. Про напругу в обласному центрі розповідає директор філії «Івано-Франківський РЕМ» Володимир Поліш.


- Як впливають такі сильні морози на роботу енергосистеми нашого міста?

На разі ситуація під контролем. По компанії оголошено особливий стан, усі виробничі підрозділи мобілізовані для оперативної ліквідації аварійних вимкнень. Однак є приводи для хвилювання. Причиною нашої стурбованості є те, що при похолоданні за недостатності централізованого теплопостачання обігрів своїх житлових та нежитлових приміщень власники здійснюють за допомогою електричних нагрівальних приладів. Це характерно не лише для Івано-Франківська, але й для інших населених пунктів, зокрема для негазифікованих сіл області. Але саме в Івано-Франківську – кабельному РЕМ, це спричинює значне перевантаження електричних мереж, при якому електричні кабелі просто таки «плавляться».


- Які наслідки такого зимового перевантаження в електромережах нашого міста?


Електромережі, не розраховані на такі навантаження, працюють в аварійному режимі, що часто призводить до вимкнень електроенергії. Це може відбуватися з багатьох причин: не витримують і горять кабелі і провідники, відключаються автоматичні вимикачі в щитках, розташованих на сходових клітках, вимикається захист на підстанціях, пошкоджуються прилади обліку електроенергії, горять освітлювальні пристрої. Навіть якщо цього немає, погіршується якість електричної енергії, понижується рівень напруги. Звісно, це викликає нарікання споживачів. По-друге, це пожежна небезпека. В місті почастішали випадки пожеж у житлових будинках, магазинах та інших установах. По-третє, перевантаження електромережі може призвести до пошкодження обладнання – як побутового у домі, так і енергетичного – у розподільчих щитках, на підстанціях тощо.


- Як Ви можете пояснити таку ситуацію з технічного погляду?


Перевантаження електромереж пов’язане з об’єктивними технічними причинами. Адже кожен будинок споруджується з урахуванням певних розрахункових величин, у тому числі береться до уваги і вид опалення. При будівництві житлового будинку чи іншої споруди закладаються параметри електромереж – певна трансформаторна підстанція, трансформатор певної потужності, кабель чи провід певного перерізу тощо. А при майже одночасному включенні приладів для опалення холодних осель необхідна потужність зростає в десятки разів. Якщо при проектуванні будинку на кожну квартиру закладається по 1,2-1,5 кВт, то потужність тільки одного приладу обігріву може становити 5кВт. Сьогодні це стосується у першу чергу забудови 60-80 років, у тому числі, у центральній частині міста.


- Який вихід Ви бачите на сьогодні? Що можете порадити жителям міста – користувачам електроенергії?

Щоб не допустити до серйозних проблем з електропостачанням, кожному варто дотримуватися показників потужності, передбачених договором про електропостачання, який споживач укладає з РЕМ. Варто замислитися перед тим, як вмикати додаткове потужне обладнання в електромережу.
Я б радив мешканцям приватних садиб та квартир подумати про захист побутової техніки у своєму домі: придбати блоки безперебійного живлення для котлів, для потреб садиби мати невеличкий генератор.
Також нагадаю, що неприпустимо втручатися в роботу енергетичного господарства житлового будинку, у першу чергу, розподільних щитків. Такі заходи, здійснені не спеціалістами, а самостійно, можуть призвести до перепадів напруги та спричинити вихід з ладу побутової техніки чи інші неприємності.
Краще замислитися вже сьогодні, ніж завтра залишитися і без світла, і без тепла!


03.02.2012 2073 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1276
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2568
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2136
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2200
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6603 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2477 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

372

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1184

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1310

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1442
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

308
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

176
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

605
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

77
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26539
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

571
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10488 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

79
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

109
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

426
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

572
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

643