Володимир Поліш: Я б радив мешканцям приватних садиб та квартир подумати про захист побутової техніки



Значне зниження температури повітря змушує мешканців Прикарпаття використовувати для опалення своїх житлових приміщень електроприлади.

 

Це, у свою чергу, спричинює значне перевантаження електричних мереж. Про напругу в обласному центрі розповідає директор філії «Івано-Франківський РЕМ» Володимир Поліш.


- Як впливають такі сильні морози на роботу енергосистеми нашого міста?

На разі ситуація під контролем. По компанії оголошено особливий стан, усі виробничі підрозділи мобілізовані для оперативної ліквідації аварійних вимкнень. Однак є приводи для хвилювання. Причиною нашої стурбованості є те, що при похолоданні за недостатності централізованого теплопостачання обігрів своїх житлових та нежитлових приміщень власники здійснюють за допомогою електричних нагрівальних приладів. Це характерно не лише для Івано-Франківська, але й для інших населених пунктів, зокрема для негазифікованих сіл області. Але саме в Івано-Франківську – кабельному РЕМ, це спричинює значне перевантаження електричних мереж, при якому електричні кабелі просто таки «плавляться».


- Які наслідки такого зимового перевантаження в електромережах нашого міста?


Електромережі, не розраховані на такі навантаження, працюють в аварійному режимі, що часто призводить до вимкнень електроенергії. Це може відбуватися з багатьох причин: не витримують і горять кабелі і провідники, відключаються автоматичні вимикачі в щитках, розташованих на сходових клітках, вимикається захист на підстанціях, пошкоджуються прилади обліку електроенергії, горять освітлювальні пристрої. Навіть якщо цього немає, погіршується якість електричної енергії, понижується рівень напруги. Звісно, це викликає нарікання споживачів. По-друге, це пожежна небезпека. В місті почастішали випадки пожеж у житлових будинках, магазинах та інших установах. По-третє, перевантаження електромережі може призвести до пошкодження обладнання – як побутового у домі, так і енергетичного – у розподільчих щитках, на підстанціях тощо.


- Як Ви можете пояснити таку ситуацію з технічного погляду?


Перевантаження електромереж пов’язане з об’єктивними технічними причинами. Адже кожен будинок споруджується з урахуванням певних розрахункових величин, у тому числі береться до уваги і вид опалення. При будівництві житлового будинку чи іншої споруди закладаються параметри електромереж – певна трансформаторна підстанція, трансформатор певної потужності, кабель чи провід певного перерізу тощо. А при майже одночасному включенні приладів для опалення холодних осель необхідна потужність зростає в десятки разів. Якщо при проектуванні будинку на кожну квартиру закладається по 1,2-1,5 кВт, то потужність тільки одного приладу обігріву може становити 5кВт. Сьогодні це стосується у першу чергу забудови 60-80 років, у тому числі, у центральній частині міста.


- Який вихід Ви бачите на сьогодні? Що можете порадити жителям міста – користувачам електроенергії?

Щоб не допустити до серйозних проблем з електропостачанням, кожному варто дотримуватися показників потужності, передбачених договором про електропостачання, який споживач укладає з РЕМ. Варто замислитися перед тим, як вмикати додаткове потужне обладнання в електромережу.
Я б радив мешканцям приватних садиб та квартир подумати про захист побутової техніки у своєму домі: придбати блоки безперебійного живлення для котлів, для потреб садиби мати невеличкий генератор.
Також нагадаю, що неприпустимо втручатися в роботу енергетичного господарства житлового будинку, у першу чергу, розподільних щитків. Такі заходи, здійснені не спеціалістами, а самостійно, можуть призвести до перепадів напруги та спричинити вихід з ладу побутової техніки чи інші неприємності.
Краще замислитися вже сьогодні, ніж завтра залишитися і без світла, і без тепла!


03.02.2012 2136 0
Коментарі (0)

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

727 1
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1189
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5732 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2002
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1928
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3087

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

598

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1794

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2534

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3270
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

268
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

401
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

955
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33776
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

716
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

856
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16350
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

546
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

507
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

322
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1321