Володимир Онищук: Намагаюсь грати по максимуму

 

/data/blog/94222/6052e82422fa35b3f57939873c1ed08f.jpg

 

У травні цього року 24-річний гросмейстер з Івано-Франківська Володимир Онищук вперше увійшов до світової сотні найсильніших, посівши 71 сходинку рейтингу. За плечима шахіста - "золото" і "срібло" чемпіонатів світу та Європи серед дітей та юнаків, а також вдалі виступи на внутрішніх та міжнародних змаганнях серед дорослих. Нещодавно Онищук святкував чергову перемогу - на турнірі на Корсиці.

 

- Володимире, коли почали займатись шахами?

- Навчився шахам ще в чотири роки, грав вдома з татом і дідусем. А в сім мене віддали до шахової секції до тренера Ігоря Кобилянського. Він – фактично мій єдиний наставник.

- Коли до вас прийшли перші успіхи?

- Першим більш-менш серйозним успіхом стала перемога на чемпіонаті Європи серед дітей до 10 років у Греції. До того змагався на чемпіонатах України, але не вигравав їх, хоч і був близько до першого місця. А Європу зразу вдалось виграти. Це дуже вплинуло на мій подальший розвиток як шахіста, на розвиток і покращення майстерності, бо турнір – це не лише змагання, а й підготовка, навчання. Але тоді я не задумувався про таке, а просто грав, мені було цікаво.

- Ви змагались на багатьох офіційних та неофіційних турнірах, а який став для вас найважливішим?

- Можна відзначити два чемпіонати світу зі швидких шахів і бліцу. Останній був цього жовтня в Берліні, а інший – минулого року в Дубаї. Я не здобув призів на цих чемпіонатах, але цього року результати були вже кращі – сьоме місце у швидких і тридцять друге у блискавичних шахах. Найважливіше, що на таких змаганнях можна зустрітись із шахістами найвищого світового рівня, тим же норвежцем Магнусом Карлсеном. Це реальна нагода провести з ними матч, подивитись, як вони грають, і навіть швидка партія проти такого суперника – дуже цікавий досвід.

- Нещодавно ви виграли турнір на Корсиці. Наскільки важливими для вас були ці змагання?

- Цей турнір не був офіційним, тож не мав аж такого важливого значення. Тим більше, це були швидкі шахи, тож в тренувальному аспекті від нього не так багато користі. Але для мене було цінним те, що він проводився за олімпійською системою – тобто спочатку проходив відбір, а потім ігри на виліт. Таких турнірів досить мало, тому на Кубку світу, який проводиться за тією ж схемою, буває сходу досить важко грати. Так що в плані досвіду турнірів за олімпійською системою це було корисно.

- Яким турнірам надаєте перевагу – швидким, блискавичним, класиці?

- Не можу сказати, що якийсь з видів мені подобається більше, усі люблю. Мабуть, найбільше класику і швидкі. Бліц менше, бо через те, що мало часу на роздуми, виходить не така осмислена гра. Останнім часом у мене більше виходить у швидких і блискавичних шахах, але класика через це не менш цікава.

- Скільки часу щодня приділяєте шахам?

- Більше чотирьох-п’яти годин займатись досить важко, адже я працюю сам, і стає важко підтримувати концентрацію. Намагаюсь себе не заставляти, і якщо нема бажання, можу взагалі якийсь день не займатись. Якогось усталеного режиму я не маю.

- А як виглядають ваші заняття?

- Це більше аналітична робота, відпрацювання дебютів, вирішення задач. Стараюсь читати хороші шахові книжки. Шахові партії та онлайн-трансляції турнірів передивляюсь більше з цікавості.

- Кому симпатизуєте з українських або світових шахістів?

- Важко сказати. Мені подобається гра багатьох шахістів, але нема такого, щоб я когось дуже виділяв і детально вивчав його гру. Стараюсь дивитись побільше партій, а цікаві ігри є в кожного шахіста.

- Яка наразі ситуація з шахами в Україні?

- Україна бореться на всіх командних турнірах за найвищі місця. Нещодавно закінчився командний чемпіонат Європи, де жіноча збірна взяла друге місце. В принципі, і чоловіча, і жіноча команди України здатні боротись з будь-якими суперниками. Єдине, відзначають, що в Україні впав рівень шахів серед юнаків. Але це, мабуть, пов’язано із тим, що у нас зараз мало турнірів.

- Держава якось підтримує вас у підготовці та поїздках на турніри?

- Якщо чесно, я на собі цього не відчуваю. На рівні держави є певна підтримка, але вона стосується насамперед членів збірної. Так що наразі все реалізується в основному своїми силами. Витрати на змагання часто покривають самі організатори.

- Які найближчі змагальні плани?

- У кінці грудня планую зіграти на відкритому турнірі в Об’єднаних Арабських Еміратах "AlAinClassic". Це шаховий фестиваль, неофіційні змагання. Але вони проводяться вже кілька років поспіль і мають досить непоганий рівень. Офіційних турнірів найближчими місяцями не планується. Можливо, візьму участь у чемпіонаті Європи наступного року, але загадувати поки рано.

- Ставите для себе якусь мету, яку неодмінно хочете досягнути?

- Я себе стараюсь не обмежувати певною планкою. Просто намагаюсь по максимуму відіграти кожну партію, за яку сідаю, і кожен турнір, у якому беру участь. Важливо добре працювати, рости, прогресувати і не зупинятись на досягнутому. Хорошою роботою можна досягти дуже багато.

 

Марія Чала, "Репортер"


11.12.2015 1434 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

373
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1176
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2812 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2317
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3184
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2761

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

586

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

601

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1117

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2342
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20549
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

772
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

2044
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

338
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

937
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5631
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7497
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

1075
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

809
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1161 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1680 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1521