Володимир Онищук: Намагаюсь грати по максимуму

 

/data/blog/94222/6052e82422fa35b3f57939873c1ed08f.jpg

 

У травні цього року 24-річний гросмейстер з Івано-Франківська Володимир Онищук вперше увійшов до світової сотні найсильніших, посівши 71 сходинку рейтингу. За плечима шахіста - "золото" і "срібло" чемпіонатів світу та Європи серед дітей та юнаків, а також вдалі виступи на внутрішніх та міжнародних змаганнях серед дорослих. Нещодавно Онищук святкував чергову перемогу - на турнірі на Корсиці.

 

- Володимире, коли почали займатись шахами?

- Навчився шахам ще в чотири роки, грав вдома з татом і дідусем. А в сім мене віддали до шахової секції до тренера Ігоря Кобилянського. Він – фактично мій єдиний наставник.

- Коли до вас прийшли перші успіхи?

- Першим більш-менш серйозним успіхом стала перемога на чемпіонаті Європи серед дітей до 10 років у Греції. До того змагався на чемпіонатах України, але не вигравав їх, хоч і був близько до першого місця. А Європу зразу вдалось виграти. Це дуже вплинуло на мій подальший розвиток як шахіста, на розвиток і покращення майстерності, бо турнір – це не лише змагання, а й підготовка, навчання. Але тоді я не задумувався про таке, а просто грав, мені було цікаво.

- Ви змагались на багатьох офіційних та неофіційних турнірах, а який став для вас найважливішим?

- Можна відзначити два чемпіонати світу зі швидких шахів і бліцу. Останній був цього жовтня в Берліні, а інший – минулого року в Дубаї. Я не здобув призів на цих чемпіонатах, але цього року результати були вже кращі – сьоме місце у швидких і тридцять друге у блискавичних шахах. Найважливіше, що на таких змаганнях можна зустрітись із шахістами найвищого світового рівня, тим же норвежцем Магнусом Карлсеном. Це реальна нагода провести з ними матч, подивитись, як вони грають, і навіть швидка партія проти такого суперника – дуже цікавий досвід.

- Нещодавно ви виграли турнір на Корсиці. Наскільки важливими для вас були ці змагання?

- Цей турнір не був офіційним, тож не мав аж такого важливого значення. Тим більше, це були швидкі шахи, тож в тренувальному аспекті від нього не так багато користі. Але для мене було цінним те, що він проводився за олімпійською системою – тобто спочатку проходив відбір, а потім ігри на виліт. Таких турнірів досить мало, тому на Кубку світу, який проводиться за тією ж схемою, буває сходу досить важко грати. Так що в плані досвіду турнірів за олімпійською системою це було корисно.

- Яким турнірам надаєте перевагу – швидким, блискавичним, класиці?

- Не можу сказати, що якийсь з видів мені подобається більше, усі люблю. Мабуть, найбільше класику і швидкі. Бліц менше, бо через те, що мало часу на роздуми, виходить не така осмислена гра. Останнім часом у мене більше виходить у швидких і блискавичних шахах, але класика через це не менш цікава.

- Скільки часу щодня приділяєте шахам?

- Більше чотирьох-п’яти годин займатись досить важко, адже я працюю сам, і стає важко підтримувати концентрацію. Намагаюсь себе не заставляти, і якщо нема бажання, можу взагалі якийсь день не займатись. Якогось усталеного режиму я не маю.

- А як виглядають ваші заняття?

- Це більше аналітична робота, відпрацювання дебютів, вирішення задач. Стараюсь читати хороші шахові книжки. Шахові партії та онлайн-трансляції турнірів передивляюсь більше з цікавості.

- Кому симпатизуєте з українських або світових шахістів?

- Важко сказати. Мені подобається гра багатьох шахістів, але нема такого, щоб я когось дуже виділяв і детально вивчав його гру. Стараюсь дивитись побільше партій, а цікаві ігри є в кожного шахіста.

- Яка наразі ситуація з шахами в Україні?

- Україна бореться на всіх командних турнірах за найвищі місця. Нещодавно закінчився командний чемпіонат Європи, де жіноча збірна взяла друге місце. В принципі, і чоловіча, і жіноча команди України здатні боротись з будь-якими суперниками. Єдине, відзначають, що в Україні впав рівень шахів серед юнаків. Але це, мабуть, пов’язано із тим, що у нас зараз мало турнірів.

- Держава якось підтримує вас у підготовці та поїздках на турніри?

- Якщо чесно, я на собі цього не відчуваю. На рівні держави є певна підтримка, але вона стосується насамперед членів збірної. Так що наразі все реалізується в основному своїми силами. Витрати на змагання часто покривають самі організатори.

- Які найближчі змагальні плани?

- У кінці грудня планую зіграти на відкритому турнірі в Об’єднаних Арабських Еміратах "AlAinClassic". Це шаховий фестиваль, неофіційні змагання. Але вони проводяться вже кілька років поспіль і мають досить непоганий рівень. Офіційних турнірів найближчими місяцями не планується. Можливо, візьму участь у чемпіонаті Європи наступного року, але загадувати поки рано.

- Ставите для себе якусь мету, яку неодмінно хочете досягнути?

- Я себе стараюсь не обмежувати певною планкою. Просто намагаюсь по максимуму відіграти кожну партію, за яку сідаю, і кожен турнір, у якому беру участь. Важливо добре працювати, рости, прогресувати і не зупинятись на досягнутому. Хорошою роботою можна досягти дуже багато.

 

Марія Чала, "Репортер"


11.12.2015 1512 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18011
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1592
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1134
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2176
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3725
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1421

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1841

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

604

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1225

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

744
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24325
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

582
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

545
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

686
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1583
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

745
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7821
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

711
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1867 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

681
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

585