Мала енциклопедія Прикарпаття. Саме так називають документально-художні книжки із серії «Пом’яник» Володимира Морозюка. Вже вийшло 12 томів, у яких зібрано дані про прикарпатських діячів та знакові події національно-визвольного руху України. Їх цінність у тому, що вони відкривають маловідомі чи взагалі невідомі постаті і систематизують інформацію про них, почерпнуту з періодичних видань, котрі на сьогодні вже знайти важко чи навіть неможливо. Поряд з відомими іменами воскресають із мороку забуття події й постаті громадсько-просвітницьких та культурних діячів, борців за волю України — всіх тих, чий життєвий шлях пов‘язаний з Прикарпаттям, тих, хто вартий уваги та пам’яті нащадків.
Приміром, в 11-му томі серії зібрано відомості про прикарпатські часописи з початку ХIХ ст. до середини ХХ ст. 12-й том серії запам’ятається історичним фактом — як у Станиславові 1942 року було виставлено посмертну маску Тараса Шевченка.
Книжки із серії «Пом’яник» — результат великої пошукової діяльності Володимира Морозюка та його громадянської позиції навчити українців небайдужого ставлення до своєї минувшини. Автор — відомий письменник, журналіст, історик, почесний краєзнавець Прикарпаття, лауреат обласної премії ім. і. Вагилевича. Його праці заповнюють прогалину, спеціально створену радянською історіографією, про великий пласт українства на наших теренах.
Серія видається в івано-франківському видавництві «Тіповіт» за сприяння Літературного музею Прикарпаття і Музею історії Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника та освіти на Прикарпатті.