Володимир Боришкевич: Постійно потрібно ставити перед собою цілі, яких маєш досягти

Він – капітан відновленого Івано-Франківського «Прикарпаття» та наставник для молодих футболістів. Плеймейкер команди та її душа. Він є одним із найвідоміших прикарпатських футболістів останнього періоду, який пограв навіть в київському «Динамо». А ще - він поєднує футбол із роботою в будівельній компанії.

Напередодні старту весняної частини чемпіонату Другої ліги нам випала нагода поспілкуватися із Володимиром Боришкевичем. Говорили про минуле, сьогодення та майбутнє.


 Про дитинство

Моя футбольна кар’єра почалася в Івано-Франківську в ДЮСШ-3. Потім мене забрали в «Прикарпаття», на базі якого було зроблено окрему групу «Прикарпаття-87». Тренував ту команду Сергій Пташник. Нам також запропонували піти здобувати освіту в ІФНТУНГ, де створили команду «Факел», в якій в 17 років я і розпочав свою професійну кар’єру.

Про «Динамо»

Попав я туди після того, як ми з «Факелом» вибороли путівку в Першу лігу, де виступали під назвою «Прикарпаття». Там я і грав кілька років. Потім мені випав шанс пограти в київському «Динамо», хоча був варіант і з «Зорею» Луганськ. Я довго не думав, адже з дитинства я вболіваю за киян.

Про кар’єру в Києві та повернення додому

Підписав контракт із клубом і почав грати за «Динамо-2». В першій мій сезон мав їхати на зимові збори з першою командою, але на Новий рік захворів на запалення легенів. Отак і втратив шанс. Дограв до кінця сезону і вирішив повернутися додому. В «Динамо-2» залишатися не хотів, адже з Допілкою ми були найстаршими в команді, а це якесь погане відчуття.

Приїхав додому, одразу одружився, повернувся в «Прикарпаття», але через місяць я зрозумів, що в команді відбувається щось не те і поїхав в Бурштин в «Енергетик», де я грав до його зникнення.

Згодом я перейшов на обласний рівень, де грав за «Карпати» Яремче, потім за «Газовик» Богородчани. Останні три сезоні я виступав за «Карпати» із Брошнева.

Я маю такий організм, що вагу набираю швидко, а от скидаю її дуже тяжко. Три роки на аматорському рівні дались взнаки. Коли повернувся в «Прикарпаття» то мені було тяжче ніж молодим. Але я працював. Всі працювали, бо хтось був в одній формі, хтось в іншій. Треба було довести всіх до спільного знаменника.

Про те, як потрапив в «Прикарпаття»

В нас чотири роки не було професійного футболу. Зараз, коли відновили команду, мене запросили в команду, щоб допомогти молоді. Я одразу ж погодився, не зважаючи на те, що працював у будівельній компанії «Альянс ІФ». Я одразу підійшов до директора і запитав, чи можна. Він одразу "дав добро". В роботі мене перевели на вільне відвідування. Спорт у моєму житті відіграє дуже велику роль, бо я більшу половину життя віддав спорту багато сил і здоров’я. Я не міг так, щоб не погодитися.

Про оновлене «Прикарпаття»

Перший рік нової команди був тяжкий. Ми займались освоєнням і закріпленням команди  Другій лізі. Зараз у клубі така ситуація, що коли він відновлювався, то не всі люди знали, як грамотно поставити роботу в спорті. Все доводилось вчитись походу сезону. Спочатку в нас не було ні автобуса, ні екіпірування. Ми починали все з нуля. Було важко.

Про уболівальників

Франківчани скучили за футболом. Багато років в нас його не було. Грали перший тур із Маріуполем і програли 1:0. Тоді на стадіон прийшло майже 7 тисяч глядачів. Молодь наша перегоріла і не змогла показати всього, на що здатна. Після того на кожен матч приходить не менше 3 тисяч. Дякую прикарпатцям за підтримку і надіюсь, що коли ми вийдемо у Першу лігу, відвідуваність зросте. Згадую, коли грали у «минулому» «Прикарпатті», тоді вхід на стадіон був безкоштовний і ніхто практично не ходив. Зараз же мінімальна ціна квитка – 20 гривень і уболівальники ходять.

Про амбіції «Прикарпаття»

Зараз задача перед нами стоїть – Перша ліга. Я думаю, що це нам  під силу. В Першій лізі спробуємо в перший сезон не вилетіти і там затриматись. Багато хто каже, що наступного сезону Перша ліга буде найсильнішою за складом учасників за останні десять років. Чому? Бо багато команд ставитимуть задачу вийти в «Прем’єр-Лігу».

Про мотивацію

Постійно потрібно ставити перед собою цілі, яких маєш досягти. Це стосується і спорту і повсякденного життя. Бо інакше все немає сенсу. Навіть коли я прийшов працювати в будівельну компанію, то почав вчитись. Брати щось від того, щось від того. Продав одну квартиру, поставив за мету дві і так далі.

Про таланти

Наш край завжди був багатий на хороших футболістів. Колись ми мали 7 професійних клубів і випускники спортивних шкіл мали можливість після закінчення піти у професійний спорт. Зараз трохи важче, адже команда одна, а шкіл багато. Зараз у «Прикарпаття» є така практика, ми беремо по кілька вихованців ДЮСШ із собою на тренування, щоб хлопці повірили у себе, що вони можуть заграти на такому рівні. Зараз багато вихованців прикарпатського футболу потрапляють в системи клубів України.

Про бажання і характер

Головне і в спорті, і в житті – це бажання. Коли ти його маєш, то ти маєш все. Коли його немає – тобі нічого не світить. Пригадую коли у ДЮСШ в нас був такий талановитий футболіст Ігор Фурдіяка. Техніку мав, дай Боже кожному, але не мав бажання. А був такий Ігор Худоб’як, який мав хорошу фізику, але не мав такої техніки. Зате мав велике бажання і характер. Він і добився великих результатів, був десять років капітаном львівських «Карпат», а Фурдіяка…

Ростислав Ковтун


Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2331
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1497 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3593
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5359
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1629
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2009

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

60

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

134

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

391

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

839
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

413
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

733
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2426 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

416
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

828
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4880
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

697
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

569
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

514
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

365
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

683
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

848 2