Володимир Боришкевич: Постійно потрібно ставити перед собою цілі, яких маєш досягти

Він – капітан відновленого Івано-Франківського «Прикарпаття» та наставник для молодих футболістів. Плеймейкер команди та її душа. Він є одним із найвідоміших прикарпатських футболістів останнього періоду, який пограв навіть в київському «Динамо». А ще - він поєднує футбол із роботою в будівельній компанії.

Напередодні старту весняної частини чемпіонату Другої ліги нам випала нагода поспілкуватися із Володимиром Боришкевичем. Говорили про минуле, сьогодення та майбутнє.


 Про дитинство

Моя футбольна кар’єра почалася в Івано-Франківську в ДЮСШ-3. Потім мене забрали в «Прикарпаття», на базі якого було зроблено окрему групу «Прикарпаття-87». Тренував ту команду Сергій Пташник. Нам також запропонували піти здобувати освіту в ІФНТУНГ, де створили команду «Факел», в якій в 17 років я і розпочав свою професійну кар’єру.

Про «Динамо»

Попав я туди після того, як ми з «Факелом» вибороли путівку в Першу лігу, де виступали під назвою «Прикарпаття». Там я і грав кілька років. Потім мені випав шанс пограти в київському «Динамо», хоча був варіант і з «Зорею» Луганськ. Я довго не думав, адже з дитинства я вболіваю за киян.

Про кар’єру в Києві та повернення додому

Підписав контракт із клубом і почав грати за «Динамо-2». В першій мій сезон мав їхати на зимові збори з першою командою, але на Новий рік захворів на запалення легенів. Отак і втратив шанс. Дограв до кінця сезону і вирішив повернутися додому. В «Динамо-2» залишатися не хотів, адже з Допілкою ми були найстаршими в команді, а це якесь погане відчуття.

Приїхав додому, одразу одружився, повернувся в «Прикарпаття», але через місяць я зрозумів, що в команді відбувається щось не те і поїхав в Бурштин в «Енергетик», де я грав до його зникнення.

Згодом я перейшов на обласний рівень, де грав за «Карпати» Яремче, потім за «Газовик» Богородчани. Останні три сезоні я виступав за «Карпати» із Брошнева.

Я маю такий організм, що вагу набираю швидко, а от скидаю її дуже тяжко. Три роки на аматорському рівні дались взнаки. Коли повернувся в «Прикарпаття» то мені було тяжче ніж молодим. Але я працював. Всі працювали, бо хтось був в одній формі, хтось в іншій. Треба було довести всіх до спільного знаменника.

Про те, як потрапив в «Прикарпаття»

В нас чотири роки не було професійного футболу. Зараз, коли відновили команду, мене запросили в команду, щоб допомогти молоді. Я одразу ж погодився, не зважаючи на те, що працював у будівельній компанії «Альянс ІФ». Я одразу підійшов до директора і запитав, чи можна. Він одразу "дав добро". В роботі мене перевели на вільне відвідування. Спорт у моєму житті відіграє дуже велику роль, бо я більшу половину життя віддав спорту багато сил і здоров’я. Я не міг так, щоб не погодитися.

Про оновлене «Прикарпаття»

Перший рік нової команди був тяжкий. Ми займались освоєнням і закріпленням команди  Другій лізі. Зараз у клубі така ситуація, що коли він відновлювався, то не всі люди знали, як грамотно поставити роботу в спорті. Все доводилось вчитись походу сезону. Спочатку в нас не було ні автобуса, ні екіпірування. Ми починали все з нуля. Було важко.

Про уболівальників

Франківчани скучили за футболом. Багато років в нас його не було. Грали перший тур із Маріуполем і програли 1:0. Тоді на стадіон прийшло майже 7 тисяч глядачів. Молодь наша перегоріла і не змогла показати всього, на що здатна. Після того на кожен матч приходить не менше 3 тисяч. Дякую прикарпатцям за підтримку і надіюсь, що коли ми вийдемо у Першу лігу, відвідуваність зросте. Згадую, коли грали у «минулому» «Прикарпатті», тоді вхід на стадіон був безкоштовний і ніхто практично не ходив. Зараз же мінімальна ціна квитка – 20 гривень і уболівальники ходять.

Про амбіції «Прикарпаття»

Зараз задача перед нами стоїть – Перша ліга. Я думаю, що це нам  під силу. В Першій лізі спробуємо в перший сезон не вилетіти і там затриматись. Багато хто каже, що наступного сезону Перша ліга буде найсильнішою за складом учасників за останні десять років. Чому? Бо багато команд ставитимуть задачу вийти в «Прем’єр-Лігу».

Про мотивацію

Постійно потрібно ставити перед собою цілі, яких маєш досягти. Це стосується і спорту і повсякденного життя. Бо інакше все немає сенсу. Навіть коли я прийшов працювати в будівельну компанію, то почав вчитись. Брати щось від того, щось від того. Продав одну квартиру, поставив за мету дві і так далі.

Про таланти

Наш край завжди був багатий на хороших футболістів. Колись ми мали 7 професійних клубів і випускники спортивних шкіл мали можливість після закінчення піти у професійний спорт. Зараз трохи важче, адже команда одна, а шкіл багато. Зараз у «Прикарпаття» є така практика, ми беремо по кілька вихованців ДЮСШ із собою на тренування, щоб хлопці повірили у себе, що вони можуть заграти на такому рівні. Зараз багато вихованців прикарпатського футболу потрапляють в системи клубів України.

Про бажання і характер

Головне і в спорті, і в житті – це бажання. Коли ти його маєш, то ти маєш все. Коли його немає – тобі нічого не світить. Пригадую коли у ДЮСШ в нас був такий талановитий футболіст Ігор Фурдіяка. Техніку мав, дай Боже кожному, але не мав бажання. А був такий Ігор Худоб’як, який мав хорошу фізику, але не мав такої техніки. Зате мав велике бажання і характер. Він і добився великих результатів, був десять років капітаном львівських «Карпат», а Фурдіяка…

Ростислав Ковтун


Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

889 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3233

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1558
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727