«ВОЛЯ» зареєструвала Пакет антиолігархічних законопроектів, що принесе Бюджету-2015 додатково 100 мільярдів

 

 

Пакет антиолігархічних законопроектів перекладе тягар наповнення Держбюджету-2015 рік з незахищених верств населення на олігархів.

 

«Ці законодавчі ініціативи дозволять наповнити бюджет за рахунок додаткових надходжень замість економії на найбідніших. Уряд сьогодні пропонує піти шляхом скорочення витрат на освіту, медицину, скасування пільг студентам, чорнобильцям, матерям, пенсіонерам на загальну суму близько 27 мільярдів грн. та  хоче ввести дуже жорсткі правила для малого і середнього бізнесу. Ми пропонуємо альтернативу. Гроші в бюджет, достатні для його збалансування, у розмірі приблизно 100 мільярдів грн. можна отримати змінивши правила для олігархів,» - прокоментувала член Ради партії «ВОЛЯ» Ольга Галабала, яка увійшла до авторського колективу з розробки Пакету антиолігархічних законопроектів.

 

Йдеться про чотири законопроекти. 

                 

Перший - законопроект №1492 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо скасування податкових пільг олігархам)».

Законопроектом ліквідуються схеми уникнення сплати податків в Україні для фінансово-промислових груп, які займаються: рудами та золою (компанії Ахметова), продукцією хімпрому (компанії Фірташа), газом та нафтою (компанії Коломойського, Бойка, Фірташа-Льовочкіна, Курченка), чорними металами (компанії Пінчука, Клюєва).

«В Податковому кодексі, в частині правил, які регулюють так зване трансфертне ціноутворення, тобто контроль за заниженням цін при експортних операціях для уникнення оподаткування, цілі групи підприємств спеціально виведені з-під режиму такого контролю. Як наслідок, вони штучно мінімізують свої податкові зобов’язання і за межами України залишається майже 30% доходу від експорту товарів. Ми маємо скасувати таку преференцію, поставити всіх підприємців в рівні умови і наповнити бюджет несплаченими податками», - каже автор законопроекту нардеп Юрій Дерев'янко.

За розрахунками «ВОЛІ», це дозволить залучити додатково до бюджету близько 70-80 мільярдів гривень на рік.

 

Другий – законопроект  №1493 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо підвищення ставки плати за користування надрами)».

Як зазначає один з авторів законопроекту – Ірина Суслова – документ дозволяє збільшити рентні ставки на видобування руди, де монопольне становище займають підприємства Ахметова, та на видобування нафти та газу, де працюють підприємства Коломойського, Фірташа-Льовочкіна, Бойка, Курченка.

За розрахунками «ВОЛІ», додаткові надходження до бюджету завдяки таким змінам становитимуть до 7 мільярдів гривень.

 

Третій – законопроект №1491 «Про внесення змін до Закону України «Про акціонерні товариства» (щодо виплати дивідендів та кворуму загальних зборів акціонерних товариств)».

Зміна кворуму загальних зборів на 50+1 акція замість 60, за словами Сергія Тарана, змусить олігархів, які разом із державою володіють держпідприємствами, виплатити прибутки державі, які зараз не виплачуються.

«Візьміть, до прикладу, «Укрнафту». Частка держави в підприємстві - 50+1 акція. Згідно чинного законодавства, кворум має бути 60%. І це означає, що рішення про те, що «Укрнафта» має виплатити дивіденди державі прийняти не можливо», - пояснює Сергій Таран.

Додаткові надходження у разі ухвалення цього законопроекту дозволять отримати додатково в бюджет до 2 мільярдів гривень.

 

Четвертий законопроект №1127 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо уточнення деяких положень, що регулюють порядок здійснення державних закупівель)».

За словами автора Юрія Дерев'янка, законопроект зобов'язує усі без винятку державні, комунальні та казенні  підприємства здійснювати свої закупівлі через тендери.

«Сьогодні в Україні близько 20 тисяч підприємств, закупівлі яких би мали підпадати під дію Закону про держзакупівлі. Це і казенні, й комунальні підприємства, і підприємства державної власності, які знаходяться в сфері управління міністерств і відомств. Загальний обсяг коштів, які б мали бути витрачені такими підприємствами через механізм держзакупівель, сягає 100 мільярдів гривень. Розміри «відкатів» в кишені чиновників чи великих підприємців, які контролюють компанії, які отримують держзамовлення, становлять 15-50%. Ці кошти можуть бути зекономлені для бюджету», - наголошує Дерев'янко.

Це, на думку нардепа, дозволить заощадити для держбюджету від 15 до 50 мільярдів гривень.

Для додаткового наповнення Бюджету партія «ВОЛЯ» також виступає за необхідність денонсації Угоди з Кіпром та ініціюватиме перегляд вартості об'єктів, які було приватизовано раніше.

«ВОЛЯ» вимагає ставити на голосування ці законопроекти 23 грудня, оскільки вони мають стати основою збалансування держбюджету на 2015 рік.

Пакет Антиолігархічних законопроектів був зареєстрований депутатами політичної партії «ВОЛЯ» Юрієм Дерев'янком, Іриною Сусловою та авторським колективом - членами Ради партії Ольгою Галабалою та Сергієм Тараном. Пакет антиолігархічних законопроектів був створений внаслідок широкого обговорення з колективами медиків, освітян, студентів, підприємців у Вінницькій, Чернівецькій, Миколаївській, Тернопільській, Хмельницькій, Херсонській, Кіровоградській, Полтавській, Житомирській областях. Так, Юрій Дерев'янко, Сергій Таран, Ольга Галабала та Ірина Суслова провели понад 70 зустрічей з колективами.


19.12.2014 493 0
Коментарі (0)

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

377
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3670
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1346
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1244
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2480
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3884

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

276

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1112

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

951

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

899
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

199
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10578
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

218
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

527
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5589
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1306
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

695
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

519 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

946
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

825
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

881