
Першу в Україні багатолідерну політичну силу презентували у столиці України. Партію «ВОЛЯ» створили позафракційний народний депутат Юрій Дерев'янко, уповноважений Майданом люстратор Єгор Соболєв, громадський активіст Ольга Галабала, медіа експерт Вікторія Сюмар, політолог Сергій Таран і публіцист Сергій Іванов.
Серед співзасновників «ВОЛІ» — представники Громадського сектору Євромайдану, активісти зі всієї України, які займаються реформами і люстрацією, а також юристи, журналісти, економісти та представники бізнесу.
На думку Юрія Дерев’янка, українську політику потрібно якісно оновити, лише так вона стане ефективною. «Перед усіма нами знаходиться образно кажучи велика бетонна плита - це український політикум, який вибудовували роками для обслуговування власних інтересів відомі політики та олігархи. Розбити це закостеніле утворення - справа не одного дня, - зауважив нардеп. – У цьому сподіваємось на підтримку українців. Наша команда - відкрита для сильних людей, які хочуть та можуть займатись політикою. Які поділяють наші цінності та нашу мету – за 15 років зробити Україну сильною самодостатньою європейською державою».
«Понад 1000 активістів та гостей з Одеси, Вінниці, Полтави, Рівного, Івано-Франківська, Львова, Запоріжжя, Донецька, Дніпропетровська, Волині, Луганська, Чернівців, Києва - приїхали і сказали, що готові діяти разом. Більше 200 людей написали сьогодні заяву на вступ до партії «ВОЛЯ», - сказала член ради партії Ольга Галабала. - Ми зробили перший крок і отримали величезний кредит довіри. Для нас ця презентація була тестом на спроможність, тестом на те, чи готові громадські активісти і люди, які прагнуть справедливості, брати на себе відповідальність».
Юрій Дерев'янко та інші представники партії «ВОЛЯ» оголосили принципи, за якими збираються працювати і створювати партію. Насамперед, це багатолідерність. Партію розбудовуватимуть знизу-вверх, а не навпаки, відтак не створюватимуть партійну вертикаль. Практикуватиметься самостійність партійних осередків - рішення прийматимуть на місцях. Запроваджується «соціальний ліфт» – можливість для активних та ініціативних молодих політиків швидко зростати. Майдан відкрив багато особистостей з величезним потенціалом, які здатні ініціювати і втілювати перетворення. У розбудові керуватимуться моделлю, яка передбачає сотні членів партії, тисячі активістів та мільйони прихильників. «Прозоре фінансування» - партія принципово не залучатиме коштів від олігархів, звітуватиме широкій громадськості про джерела наповнення свого бюджету й видатки.
Юрій Дерев’янко розповів, що найближчим часом «ВОЛЯ» буде втілювати три засадничі зміни. По-перше, мусить бути проведена люстрація чиновників та запровадження жорстких критеріїв відбору на державні посади. По-друге, необхідне внесення змін до Конституції, які передбачають ратифікацію Римського статуту. Цей крок, підкреслює народний депутат, введе жорстку відповідальність чиновників за злочини проти народу. Третій крок — дати можливість бізнесу розвиватися і водночас контролювати використання державних коштів. «На Майдані я знайшов значно більшу кількість однодумців, ніж у стінах Верховної Ради. Ми зрозуміли, що обличчя у владі змінилися, але система залишилася тією ж. Тому запропонували всім небайдужим долучитись до нашої ініціативи», - сказав нардеп Дерев’янко.
Серед інструментів змін – ухвалення законопроектів з Реанімаційного Пакету Реформ. Його розробляли активісти Громадського сектору Євромайдану та експерти спільно з міжфракційним депутатським об’єднанням «Платформа реформ», до якого входить власне Юрій Дерев’янко. На сьогодні вже ухвалено кілька законів із Реанімаційного пакету. Зокрема, Закон Про доступ до публічної інформації, Про державні закупівлі, Про відновлення довіри до судової системи (люстрацію суддів), Про суспільне мовлення та інші.
«Всі разом будемо працювати задля системних змін у країні. ВОЛЯ – це партія дій», - підсумував Юрій Дерев’янко.
Світлана ОСТАПЧУК