«ВОЛЯ» діяти: в Києві презентували нову партію

 

/data/blog/54386/726c788871553899113da627bdd2d472.jpg

 

Першу в Україні багатолідерну політичну силу презентували у столиці України. Партію «ВОЛЯ» створили позафракційний народний депутат Юрій Дерев'янко, уповноважений Майданом люстратор Єгор Соболєв,  громадський активіст Ольга Галабала, медіа експерт Вікторія Сюмар, політолог Сергій Таран і публіцист Сергій Іванов.

 

Серед співзасновників «ВОЛІ» — представники Громадського сектору Євромайдану, активісти зі всієї України, які займаються реформами і люстрацією, а також юристи, журналісти, економісти та представники бізнесу.

 

На думку Юрія Дерев’янка, українську політику потрібно якісно оновити, лише так вона стане ефективною. «Перед усіма нами знаходиться образно кажучи велика бетонна плита - це український політикум, який вибудовували роками для обслуговування власних інтересів відомі політики та олігархи. Розбити це закостеніле утворення - справа не одного дня, - зауважив нардеп. – У цьому сподіваємось на підтримку українців. Наша команда - відкрита для сильних людей, які хочуть та можуть займатись політикою. Які поділяють наші цінності та нашу мету – за 15 років зробити Україну сильною самодостатньою європейською державою».

 

«Понад 1000 активістів та гостей з Одеси, Вінниці, Полтави, Рівного, Івано-Франківська, Львова, Запоріжжя, Донецька, Дніпропетровська, Волині, Луганська, Чернівців, Києва - приїхали і сказали, що готові діяти разом. Більше 200 людей написали сьогодні заяву на вступ до партії «ВОЛЯ», - сказала член ради партії Ольга Галабала. - Ми зробили перший крок і отримали величезний кредит довіри. Для нас ця презентація була тестом на спроможність, тестом на те, чи готові громадські активісти і люди, які прагнуть справедливості, брати на себе відповідальність».

 

Юрій Дерев'янко та інші представники партії «ВОЛЯ» оголосили принципи, за якими збираються працювати і створювати партію. Насамперед, це багатолідерність. Партію розбудовуватимуть знизу-вверх,  а не навпаки, відтак не створюватимуть партійну вертикаль. Практикуватиметься самостійність партійних осередків - рішення прийматимуть на місцях. Запроваджується «соціальний ліфт» – можливість для активних та ініціативних молодих політиків швидко зростати. Майдан відкрив багато особистостей з величезним потенціалом, які здатні ініціювати і втілювати перетворення. У розбудові керуватимуться моделлю, яка передбачає сотні членів партії, тисячі активістів та мільйони прихильників. «Прозоре фінансування» - партія принципово не залучатиме коштів від олігархів, звітуватиме широкій громадськості про джерела наповнення свого бюджету й видатки.

 

Юрій Дерев’янко розповів, що найближчим часом «ВОЛЯ»  буде  втілювати три засадничі зміни. По-перше, мусить бути проведена люстрація чиновників та запровадження жорстких критеріїв відбору на державні посади. По-друге, необхідне внесення змін до Конституції, які передбачають ратифікацію Римського статуту. Цей крок, підкреслює народний депутат, введе жорстку відповідальність чиновників за злочини проти народу. Третій крок — дати можливість бізнесу розвиватися і водночас контролювати використання державних коштів. «На Майдані я знайшов значно більшу кількість однодумців, ніж у стінах Верховної Ради. Ми зрозуміли, що обличчя у владі змінилися, але система залишилася тією ж. Тому запропонували всім небайдужим долучитись до нашої ініціативи», - сказав нардеп Дерев’янко.

 

Серед інструментів змін – ухвалення законопроектів з Реанімаційного Пакету Реформ. Його розробляли активісти Громадського сектору Євромайдану та експерти спільно з міжфракційним депутатським об’єднанням «Платформа реформ», до якого входить власне Юрій Дерев’янко. На сьогодні вже ухвалено кілька законів із Реанімаційного пакету. Зокрема, Закон Про доступ до публічної інформації, Про державні закупівлі, Про відновлення довіри до судової системи (люстрацію суддів), Про суспільне мовлення та інші.

 

«Всі разом будемо працювати задля системних змін у країні. ВОЛЯ – це партія дій», - підсумував Юрій Дерев’янко.

 

Світлана ОСТАПЧУК


24.06.2014 410 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

11769 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1389
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

735
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5875
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1612
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1464

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

536

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1355

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1175

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1077
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

424
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

531
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1463
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

502
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

769
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5811
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

11922
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

396
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

388
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

707 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1158