Влада Івано-Франківська зриває проект "Дому Сірка" з облаштування притулку для тварин

 

/data/blog/50193/dc98799b39c0215023f15062080da793.jpg

 

Рік тому Івано-Франківська благодійна організація "Дім Сірка" виграла 100 тисяч гривень у телепроекті "Nescafe" "Ідея-X" на облаштування притулку для тварин.

 

За умовами проекту, притулок вже мав бути відкритий, однак міська влада досі не виділила під нього землю, кажуть волонтери.

 

Однією з умов участі у проекті була наявність землі під притулок. "Перед проектом нам виділили землю у Микитинцях, але коли ми виграли, землю чомусь забрали, є відповідне рішення", - розповіла на прес-конференції голова БО "Дім Сірка" Наталія Когут. Перед конкурсом міська влада також пообіцяла волонтерам 30 тисяч гривень на зарплату двом працівникам притулку, які охороняли би територію та годували тварин, але тепер забула й про це.

 

За виграні в "Nescafe" кошти волонтери придбали 20 вольєрів, кожен з яких розрахований на дві-три собаки, морозильну камеру для продуктів та морозильну камеру для ліків. Придбали також бокси для перевезення тварин, клітки та миски для годування. Освоїли майже 80 тисяч гривень. На решту планують придбати вагончик, де має жити сторож чи людина, яка годуватиме тварин. "Ми готові відкривати притулок хоч завтра, але нам немає куди з усім цим піти", - скаржаться волонтери.

 

У майбутньому притулку планували розмістити щось на зразок карантину для собак, відловлених з вулиці, які потребують лікування та стерилізації. Після усіх необхідних процедур уже здоровим, доглянутим собакам впродовж місяця знаходитимуть нових господарів. "Дім Сірка" успішно займається цією діяльністю вже два роки, тільки усіх хворих собак утримують в себе вдома самі волонтери. "Зараз у кожного з 20 волонтерів вдома по три-чотири собаки на перетримці", - зауважує Наталя Когут. За 2013 рік "Дім Сірка" пролікував і прилаштував у нові домівки 350 бездомних тварин.

 

 За словами волонтерів, влада запропонувала їм розмістити притулок на території вже наявного приватного притулку у Павлівці, яким опікується самотній пенсіонер Юрій Чорний. "На жаль, ми не можемо там зробити притулок, - пояснює куратор лікувального напрямку "Дому Сірка" Людмила Малярчук. - По-перше, пан Чорний пообіцяв нам лише три сотих - цього не вистачить навіть щоб розставити 20 вольєрів впритул один до одного. По-друге, уся ця територія заражена ентеритом та чумкою, там зараз мешкає 120 собак, яких годує "Дім Сірка" за гроші, зібрані з благодійних скриньок.

 

"Дім Сірка" два роки йшов до перемоги у проекті "Nescafe", а тепер просто не має куди  покласти вольєри. За два тижні організації треба прозвітувати перед "Nescafe", але волонтери попросту не мають де розмістити усе придбане. Якщо влада не піде назустріч, волонтери у розпачі готові розкласти вольєри під ратушею.

 

Одним із варіантів виходу з ситуації для "Дому Сірка" могла би стати вже згадана земля у Микитинцях на території КП "Полігон ТПВ". На цій території міська влада запланувала відкрити притулок для тварин у рамках проекту «SOS - співжиття людей та безпритульних тварин на польсько-українському прикордонні: Львів, Люблін, Луцьк та Івано-Франківськ», який здійснюється за рахунок коштів Європейського союзу. На даний момент вже розроблено ескізний проект реконструкції місця під притулок.

 

Волонтери направили листа Віктору Анушкевичусу з проханням знову пустити їх на територію у Микитинцях. "Пропонуємо створити притулок змішаного типу, де волонтери будуть закуповувати та доставляти їжу для тварин, здійснювати прилаштування та проводити просвітницьку роботу. Щиро сподіваємося, що ви приймете нашу пропозицію і на прикладі Івано-Франківська ми покажемо, як влада і громадськість разом можуть плідно вирішувати суспільні проблеми", - йдеться у зверненні "Дому Сірка".

 

"Коли вони тільки подавалися на проект і потрібна була земля, ми їм запропонували одразу землю у Микитинцях, але вони тоді відповіли, що вона їм не підходить, бо це дуже далеко і там немає комунікацій. Тоді був присутній також Юрій Чорний, і він пообіцяв їм виділити частину своєї землі. Вони погодились, і питання було знято. Тепер вони знову шукають іншу землю", - розповідає Ігор Сенчук, заступник директора Департаменту комунального господарства, транспорту та зв'язку.

 

Розглянути прохання "Дому Сірка", ймовірно, можна буде після закінчення розробки документації, припускає чиновник. "Ми не проти їх туди пустити, але там не прокладені мережі, в міському бюджеті немає коштів на прокладання мереж і на виплату зарплати двом працівникам притулку, як вони просили".

 

Волонтер Вікторія Садовник, яка курує роботу з облаштування притулку у "Домі Сірка" дивується, що питання мереж тепер стало проблемою для міської влади: "Рік тому, коли нам погодилися виділити цю ж саму землю в Микитинцях - 18 сотих, Віктор Анушкевичус і Богдан Тимочко запевняли, що ми можемо там робити притулок, а з мережами проблем не буде, бо можна кинути кабелі з сусіднього заводу". Потім влада різко змінила свою думку, і на засіданні комісії волонтерам запропонували землю у Павлівці на володіннях Юрія Чорного. "Ми не відмовлялися від землі у Микитинцях. Нам просто дали зрозуміти, що іншого нічого не буде. Юрист з цієї комісії тоді сказав: "Дівчата, маєте Павлівку - от і займайтесь нею. Ніякої іншої землі вам ніхто давати не буде". Ми були змушені погодитись. У Павлівці теж немає мереж, і це теж далеко від Франківська, дивно що тепер нам закидають такі аргументи".

 

Масла у вогонь нового скандалу із землею під притулок для "Дому Сірка" вкотре долив Богдан Тимочко, директор КП "Полігон ТПВ". Чиновник заявив в інтерв'ю міському телебаченню, що вперше чує про наміри "Дому Сірка" співпрацювати, мовляв, до мене ніхто не підходив і я про це взагалі нічого не знаю. Тимочко запевнив, що співпрацювати з волонтерами не має права, бо це "приватники". "Дивно, що на камеру пан Тимочко про нас нічого не знає. Я особисто до нього підходила щодо притулку, - каже Віка Садовник. Нас дуже обурило, що він нас не знає і з нами не співпрацює. А про те, що тиждень тому ми відвезли у "Віварій", його стерилізаційний заклад, 100 бірок для собак, закуплених за наші гроші, він забув?".

 

Рік тому "головний гицель міста", як позаочі називають Тимочка, вже отримав "китайське  попередження" від мера за свою публічну заяву, що місту не потрібні 100 тисяч гривень від "Nescafe" і притулок від "Дому Сірка". Тимочко навіть припустив, що притулок, який хоче збудувати "Дім Сірка", - це бізнес, який приносить доходи, бо організація збирає пожертви з благодійних скриньок. Якби чиновник хоч раз зайшов на сайт організації, то побачив би, як щодня волонтери змагаються за порятунок життя збитих автівками, викинутих на смітник,  залишених напризволяще тварин, як звітують про кожну гривню, використану на порятунок життя. Чи побачать мешканці Франківська таку ж прозору звітність про використання 225 тисяч євро, виділених Євросоюзом на облаштування притулку у Микитинцях?

 

Цікаво, чи відгукнеться влада на чергову пропозицію волонтерів, які єдині у місті дійсно займаються годуванням, лікуванням, стерилізацією та прилаштуванням безпритульних тварин, жертвуючи на це власний час та гроші? Нагадаємо, влада щороку фінансує лише вилов, відстріл та часткову стерилізацію собак. Щороку у Франківську за кошти бюджету, а отже, звичайних громадян, вбивають 2500 собак, що в результаті ніяк не впливає на кількість безпритульних тварин, бо на місце кожної вбитої у місті собаки приходить інша, адже звільняється територія для проживання. Натомість, якщо собаку простерилізувати і відпустити назад, вона контролює свою територію і не допускає на неї нових тварин.

 

Минулого року прокуратура провела перевірку КП "Полігону", міськвиконкому та "ЄРЦ" і визнала дії міської влади із вирішення проблеми з безпритульними тваринами незадовільними. Чиновникам дорікнули тим, що вони не ініціюють питання про організацію притулків. Може, Майдан таки зробить переворот у головах чиновників, яким зручніше убивати?

 

Галицький Кореспондент


02.04.2014 873 7
Коментарі (7)

Караул український 2014.04.02, 23:14
Більше рішучесті і наполегливості-не з власним інтересом б"єтеся в глуху стінку.Влада ще не зрозуміла,що не народ для неї, а вона слуга народу.Не просіть, а вимагайте.Зберіть любителів тварин і з улюбленцями до кабінетів.І все вдасться.
гість 2014.04.02, 15:55
Будьте милосердні,панове!!!!
читач 2014.04.02, 17:05
Пропоную як попереджувальну поставити вол"єри з псами біля будиків Анушкевичуса і того Тимочка і дуже скоро все вирішиться.
A 2014.04.02, 17:56
Потрібно зібратися під адміністрацією з плакатами !!! Інакше чиновники " не почують" Ще раз бачимо , що мер може тільки піаритися
бровко 2014.04.02, 20:20
Пікетувати "білий дім" або влаштувати дім сірка у коридорах влади. Інакше панство не відреагує. Беріть приклад з правого сектору.Бажаю успіху. Ви робите добру справу.
Для Наталі Когут 2014.04.03, 02:19
Залищіть свій контактний телефон я вам підскажу як вирішити питання БО "Дім сірка"!!!
Містянин 2014.04.03, 11:21
Благодійним організаціям потрібно працювати з владою послідовно і терпеливо.Ніхто нічого нікому не винен,міський бюджет тим більше.Такі організації за кордоном працюють ВИКЛЮЧНО за благодійні кошти.Є віддалені села де повно вільної землі і будинків.А у нас всі хочуть під містом розміщуватися,умови ставлять
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1827
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1136
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1404 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3932 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33986
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2986

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

422

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

846

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1826

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1158
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1206
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

720
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

594
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2061
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12281
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1586
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1370
19.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30546 1
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

895
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

344
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

418
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

456