Визначено психологічний портрет жінки, яка потерпіла від торгівлі людьми

Торгівля жінками давно вже стала явищем глобального масштабу, складовою частиною міжнародного кримінального бізнесу. Експлуатація жіночої праці й жіночого тіла призвела до появи міжнародної індустрії торгівлі жінками, адже дешева робоча сила українських жінок та злочинне використання їх у секс-бізнесі складають основи надприбутків посередників в Україні, а також за її кордонами.

Торгівля жінками не існувала б, якби не було попиту на дешеву робочу силу та дешеві сексуальні послуги жінок і дітей у більш розвинутих країнах, пише Фіртка з посиланням на Департамент молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради.

Саме на задоволення сексуальних потреб клієнтів цих країн спрямована діяльність злочинних угрупувань з розгалуженими міжнародними зв’язками, які «експортують» і експлуатують «живий товар». Тому це не тільки проблема нашої держави, але й складова організованої міжнародної злочинності, що є реальною загрозою для всієї міжнародної безпеки.

Українські жінки та дівчата потрапляють у закордонне рабство не випадково. Злочинцями-трафікерами ведеться активна пропаганда серед молодих жінок і дівчат нашої країни. Вони їдуть у невеличкі містечка та села, де підшукують молодих дівчат, сиріт, пропонуючи гарні заробітки.

Використовуючи недосвідчених дівчат та жінок, які шукають легші шляхи фінансового забезпечення та здійснення своїх мрій про роботу чи шлюб за кордоном, останнім часом торгівці людьми розгорнули організоване постачання жінок з України чоловікам в індустріально розвинені країни. Для цього активно використовується й інтернет, що став невід’ємним компонентом постачання на шлюбний ринок українських жінок та дівчат.

Як інструмент досягнення своїх цілей злочинні угрупування використовують корупційні схеми, які мають місце на різних рівнях державної влади. Зокрема через корумпованих представників державних структур терміново оформляються закордонні паспорти для жінок, здійснюється прикриття наявних злочинних груп та численних фірм із "працевлаштування за кордоном".

Трафікери найчастіше не є випадковими людьми. Насправді вони проходять відповідну підготовку й свідомо використовують отримані знання для маніпулювання жертвою. Для цього застосовуються типові насильницькі методи: зґвалтування (початок трафікінгу майже всіх жінок, потерпілих від торгівлі людьми, починається зі зґвалтування); маніпуляції з фізіологічними ритмами (сном), потребами (їжею) і почуттям приватності (жінка ніколи не залишається наодинці, з нею завжди хтось є); погрози вбивства чи вбивство на її очах інших жінок; постійне обмеження свободи й постійне насильство.

Трафікери запроваджують систему покарань, жорстких правил і наказів, яких жінкам потрібно дотримуватися. У ході контролю поведінки придушуються будь-які прояви особистої ініціативи жінки, навіть прості вчинки відбуваються тільки після особливого дозволу. Жорстокість трафікерів, постійний страх жінки, коли вона бачить, що буває з тими, хто хотів втекти, примушує її шукати шляхи емоційного відсторонення. А поряд – наркотики, алкоголь, які допомагають подолати страх, відразу до клієнтів, тугу за близькими. Тому часто жінки стають на шлях нарко/алкозалежності, або її умисно, для кращого контролю, змушують ставати залежною.

Їх вчать боятися всього: хазяїна, поліції, сутенера, власних думок, почуттів, вчинків. Провина та страх складають істотну частину життя жінки та трафікінгу.

Мета цього всього є суто економічна – жінок готують для використання як товар. А жінки у такому психічному стані вважають, що якщо вони хочуть залишитися живими, то у них немає іншого виходу, окрім як служити трафікерам.

Найчастіше потерпілі від трафікінга жінки повертаються на батьківщину примусово – шляхом депортації через порушення правил перебування за кордоном, за заняття проституцією, або відсутність паспорту чи фальшивий паспорт, який їм зробили трафікери.

Частина жінок повертається самостійно – відпрацювавши встановлений їм термін, що був умовою покриття боргу, або коли тяжко захворіли. Іноді їм вдається втекти, чи хтось може викупити їх із борделю.

Значна частина жінок повертається завдяки допомозі консульств України та за допомогою міжнародних організацій.

Жінки повертаються на Батьківщину дуже різні. Деякі виглядають звичайно, більшість змучені, пригнічені, у депресії; є збуджені, які плачуть, агресивні.

Майже всі мають поганий загальний фізичний стан: до 90% - різноманітні статеві хвороби, зокрема СНІД. Багато з них є нарко/алкозалежними. Для них характерний страх перед трафікерами, перед життям, перед майбутнім. Проте у деяких присутнє бажання помсти, бажання через поліцію покарати трафікерів.

Серед найбільш поширених реакцій жінок, які потерпіли від торгівлі людьми є:

СТРАХ, зокрема:

  • нічних кошмарів;
  • бути знайденою та покараною трафікером;
  • що отримала СНІД чи інше венеричне захворювання;
  • що проти неї буде порушена кримінальна справа, що буде покарана за проституцію;
  • що люди дізнаються, що вона була проституткою.

 ПОЧУТТЯ ПРОВИНИ, зокрема:

  • що вона зробила помилку;
  • що вона так і не змогла заробити грошей для сім’ї;
  • що вона порушила закони пристойності та релігії.

ЗЛІСТЬ, зокрема:

  • на саму себе, через те, що «дозволила, щоб з нею таке сталося»;
  • на інших людей, тому що вони її не захистили;
  • на суспільство та державу;
  • на те, що її життя розбито.

ВІДЧУТТЯ БЕЗПОРАДНОСТІ, зокрема:

  • що «ніколи не буде краще»;
  • що в неї немає прав керувати своїм життям.

НЕДОВІРА, зокрема:

  • до всіх людей, хто її оточує, навіть до тих, які її не зрадили;
  • до своєї здатності правильно оцінювати людей та ситуацію.

ВІДЧУТТЯ ЗАГУБЛЕНОСТІ, зокрема:

  • нездатність залишатися спокійною в якомусь певному місці;
  • проблеми у визначенні днів;
  • проблеми із пам’яттю.

ШОК, зокрема: постійний шоковий стан і нездатність плакати.

Стан потерпілої, як жертви торгівлі людьми включає симптоми хронічної віктимізації, а саме:

  • низьку самооцінку;
  • виражене почуття провини;
  • страх перед майбутнім;
  • замкнутість, небажання розмовляти;
  • нестабільний емоційний стан, неможливість контролювати свої емоції;
  • відсутність інтересу до життя;
  • відчуття безнадії;
  • схильність до суїциду;
  • придушення статевого потягу;
  • іноді ненависть до чоловіків.

Ставши жертвою торгівлі людьми, перебуваючи за кордоном, найкращим рішенням буде звернення до правоохоронних органів тієї країни в якій перебуваєте, або до консульських установ тобто до посольства України.

В Івано-Франківській області за допомогою можна звернутися у Департамент соціальної політики обласної державної адміністрації (вул. Л.Курбаса, 2, тел. 0342 75-24-67) або управлінь соціального захисту районних державних адміністрацій відповідно до територіальної приналежності, БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» (вул. Крихівецька, 102, тел. 066 350 31 53, 097 791 14 84).

У місті Івано-Франківську рекомендуємо звертатися у Департамент молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради, як відповідального суб’єкта за реалізацію державної політики з питань протидії торгівлі людьми (вул. Грушевського, 21, тел. 0342 53-40-79).

 

Дана публікація є можливою за підтримки Канадського фонду місцевих ініціатив (CanadafundforLocalInitiatives) в рамках реалізації Департаментом молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради проєкту«Інформаційна кампанія «Протидія торгівлі жінками та дівчатами» (Informationalcampaign «Combatingtraffickinginwomenandgirls»). #CanadaFundUA


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Партнерський матеріал 


30.11.2021 2270
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

570
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3140
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21260
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2071
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1572 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2441

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

333

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

241

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

830

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2241
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

258
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

528
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1077
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

244
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

858
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

823
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

744
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8306
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

390
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1109 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2250 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

949