Визначено психологічний портрет жінки, яка потерпіла від торгівлі людьми

Торгівля жінками давно вже стала явищем глобального масштабу, складовою частиною міжнародного кримінального бізнесу. Експлуатація жіночої праці й жіночого тіла призвела до появи міжнародної індустрії торгівлі жінками, адже дешева робоча сила українських жінок та злочинне використання їх у секс-бізнесі складають основи надприбутків посередників в Україні, а також за її кордонами.

Торгівля жінками не існувала б, якби не було попиту на дешеву робочу силу та дешеві сексуальні послуги жінок і дітей у більш розвинутих країнах, пише Фіртка з посиланням на Департамент молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради.

Саме на задоволення сексуальних потреб клієнтів цих країн спрямована діяльність злочинних угрупувань з розгалуженими міжнародними зв’язками, які «експортують» і експлуатують «живий товар». Тому це не тільки проблема нашої держави, але й складова організованої міжнародної злочинності, що є реальною загрозою для всієї міжнародної безпеки.

Українські жінки та дівчата потрапляють у закордонне рабство не випадково. Злочинцями-трафікерами ведеться активна пропаганда серед молодих жінок і дівчат нашої країни. Вони їдуть у невеличкі містечка та села, де підшукують молодих дівчат, сиріт, пропонуючи гарні заробітки.

Використовуючи недосвідчених дівчат та жінок, які шукають легші шляхи фінансового забезпечення та здійснення своїх мрій про роботу чи шлюб за кордоном, останнім часом торгівці людьми розгорнули організоване постачання жінок з України чоловікам в індустріально розвинені країни. Для цього активно використовується й інтернет, що став невід’ємним компонентом постачання на шлюбний ринок українських жінок та дівчат.

Як інструмент досягнення своїх цілей злочинні угрупування використовують корупційні схеми, які мають місце на різних рівнях державної влади. Зокрема через корумпованих представників державних структур терміново оформляються закордонні паспорти для жінок, здійснюється прикриття наявних злочинних груп та численних фірм із "працевлаштування за кордоном".

Трафікери найчастіше не є випадковими людьми. Насправді вони проходять відповідну підготовку й свідомо використовують отримані знання для маніпулювання жертвою. Для цього застосовуються типові насильницькі методи: зґвалтування (початок трафікінгу майже всіх жінок, потерпілих від торгівлі людьми, починається зі зґвалтування); маніпуляції з фізіологічними ритмами (сном), потребами (їжею) і почуттям приватності (жінка ніколи не залишається наодинці, з нею завжди хтось є); погрози вбивства чи вбивство на її очах інших жінок; постійне обмеження свободи й постійне насильство.

Трафікери запроваджують систему покарань, жорстких правил і наказів, яких жінкам потрібно дотримуватися. У ході контролю поведінки придушуються будь-які прояви особистої ініціативи жінки, навіть прості вчинки відбуваються тільки після особливого дозволу. Жорстокість трафікерів, постійний страх жінки, коли вона бачить, що буває з тими, хто хотів втекти, примушує її шукати шляхи емоційного відсторонення. А поряд – наркотики, алкоголь, які допомагають подолати страх, відразу до клієнтів, тугу за близькими. Тому часто жінки стають на шлях нарко/алкозалежності, або її умисно, для кращого контролю, змушують ставати залежною.

Їх вчать боятися всього: хазяїна, поліції, сутенера, власних думок, почуттів, вчинків. Провина та страх складають істотну частину життя жінки та трафікінгу.

Мета цього всього є суто економічна – жінок готують для використання як товар. А жінки у такому психічному стані вважають, що якщо вони хочуть залишитися живими, то у них немає іншого виходу, окрім як служити трафікерам.

Найчастіше потерпілі від трафікінга жінки повертаються на батьківщину примусово – шляхом депортації через порушення правил перебування за кордоном, за заняття проституцією, або відсутність паспорту чи фальшивий паспорт, який їм зробили трафікери.

Частина жінок повертається самостійно – відпрацювавши встановлений їм термін, що був умовою покриття боргу, або коли тяжко захворіли. Іноді їм вдається втекти, чи хтось може викупити їх із борделю.

Значна частина жінок повертається завдяки допомозі консульств України та за допомогою міжнародних організацій.

Жінки повертаються на Батьківщину дуже різні. Деякі виглядають звичайно, більшість змучені, пригнічені, у депресії; є збуджені, які плачуть, агресивні.

Майже всі мають поганий загальний фізичний стан: до 90% - різноманітні статеві хвороби, зокрема СНІД. Багато з них є нарко/алкозалежними. Для них характерний страх перед трафікерами, перед життям, перед майбутнім. Проте у деяких присутнє бажання помсти, бажання через поліцію покарати трафікерів.

Серед найбільш поширених реакцій жінок, які потерпіли від торгівлі людьми є:

СТРАХ, зокрема:

  • нічних кошмарів;
  • бути знайденою та покараною трафікером;
  • що отримала СНІД чи інше венеричне захворювання;
  • що проти неї буде порушена кримінальна справа, що буде покарана за проституцію;
  • що люди дізнаються, що вона була проституткою.

 ПОЧУТТЯ ПРОВИНИ, зокрема:

  • що вона зробила помилку;
  • що вона так і не змогла заробити грошей для сім’ї;
  • що вона порушила закони пристойності та релігії.

ЗЛІСТЬ, зокрема:

  • на саму себе, через те, що «дозволила, щоб з нею таке сталося»;
  • на інших людей, тому що вони її не захистили;
  • на суспільство та державу;
  • на те, що її життя розбито.

ВІДЧУТТЯ БЕЗПОРАДНОСТІ, зокрема:

  • що «ніколи не буде краще»;
  • що в неї немає прав керувати своїм життям.

НЕДОВІРА, зокрема:

  • до всіх людей, хто її оточує, навіть до тих, які її не зрадили;
  • до своєї здатності правильно оцінювати людей та ситуацію.

ВІДЧУТТЯ ЗАГУБЛЕНОСТІ, зокрема:

  • нездатність залишатися спокійною в якомусь певному місці;
  • проблеми у визначенні днів;
  • проблеми із пам’яттю.

ШОК, зокрема: постійний шоковий стан і нездатність плакати.

Стан потерпілої, як жертви торгівлі людьми включає симптоми хронічної віктимізації, а саме:

  • низьку самооцінку;
  • виражене почуття провини;
  • страх перед майбутнім;
  • замкнутість, небажання розмовляти;
  • нестабільний емоційний стан, неможливість контролювати свої емоції;
  • відсутність інтересу до життя;
  • відчуття безнадії;
  • схильність до суїциду;
  • придушення статевого потягу;
  • іноді ненависть до чоловіків.

Ставши жертвою торгівлі людьми, перебуваючи за кордоном, найкращим рішенням буде звернення до правоохоронних органів тієї країни в якій перебуваєте, або до консульських установ тобто до посольства України.

В Івано-Франківській області за допомогою можна звернутися у Департамент соціальної політики обласної державної адміністрації (вул. Л.Курбаса, 2, тел. 0342 75-24-67) або управлінь соціального захисту районних державних адміністрацій відповідно до територіальної приналежності, БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» (вул. Крихівецька, 102, тел. 066 350 31 53, 097 791 14 84).

У місті Івано-Франківську рекомендуємо звертатися у Департамент молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради, як відповідального суб’єкта за реалізацію державної політики з питань протидії торгівлі людьми (вул. Грушевського, 21, тел. 0342 53-40-79).

 

Дана публікація є можливою за підтримки Канадського фонду місцевих ініціатив (CanadafundforLocalInitiatives) в рамках реалізації Департаментом молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради проєкту«Інформаційна кампанія «Протидія торгівлі жінками та дівчатами» (Informationalcampaign «Combatingtraffickinginwomenandgirls»). #CanadaFundUA


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Партнерський матеріал 


30.11.2021 2195
Коментарі ()

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1120
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6798
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14885 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1805
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1058
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6527

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

861

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1656

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1458

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1328
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

427
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

691
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

850
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

656
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1749
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

774
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1070
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34902 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

252
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

430
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

738
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

653