Сьогодні, 4 грудня в Івано-Франківську з робочим візитом перебував Президент Петро Порошенко.
З самого ранку комунальники наводили в місті порядок - чистили на вивозили сніг. Вздовж маршруту слідування Президента на центральних вулицях міста поліція встановила паркувальні фішки.
На початку зустрічі Президент зі студентами акапельно заспівали гімн України та хвилиною мовчання вшанували загиблих українських воїнів під час військових дій на Сході держави.
Також, разом з ректором ПНУ Ігорем Цепендою та батьками Петро Порошенко вшанував пам'ять загиблого Героя Небесної сотні Романа Гурика.
Під час зустрічі зі студентами Гарант підбив підсумки та досягнення України за час свого президентства.
За словами Порошенка, чи не найголовніше досягнення - це безвіз з Європою, коли україніці остаточно попрощалися з комунізмом та Радянським Союзом
Виступаючи перед студентами Глава держави наголосив, що «саме молоде покоління визначає курс держави».
«Ви, дорогі студенти, є майбутнє України. І саме тому ваші орієнтири надзвичайно важливі для нас», - наголосив Президент.
Глава держави нагадав, що саме студенти були першими, хто вийшов на захист європейських цінностей і європейського майбутнього України під час Революції Гідності.
«Рівно 5 років саме студентська молодь стала рушійною силою, яка стала на захист європейського напрямку нашої держави», - зазначив Петро Порошенко
Президент відмітив, що надзвичайно гордий за молодь.
Глава держави висловив переконання, що Європа без України не може бути повноцінною.
«Щодо руху України до ЄС та НАТО. Не вірте нікому, хто каже, що вступ України до ЄС і НАТО є неможливим. Це просто неправда. Це нам намагаються обрубати крила», - сказав Президент.
«Твердо переконаний, що як тільки ми будемо відповідати критеріям, які необхідні до вступу до ЄС, це питання буде поставлено відповідно до статі 49 Римського Договору. І ми отримаємо рішення. Без сумніву. Чому? Бо Європа не є повноцінною без України. І Європа в тому так само зацікавлена, як і Україна зацікавлена бути повноцінним членом Європейського Союзу», - наголосив Глава держави.
При цьому Президент зазначив, що він ініціював зміни до Конституції саме для того, щоб гарантувати незмінність європейського та євроатлантичного напрямку розвитку України.
«Вступ до ЄС і НАТО є не лише метою нашої політики, а є зобов’язанням, обов’язком української влади, включно з Президентом, Парламентом і Урядом, робити усе можливе, щоб стати повноцінним членом ЄС та НАТО», - додав Петро Порошенко. При цьому він нагадав свою участь в останньому Саміті НАТО в Брюсселі, коли «19 лідерів держав і урядів виступили за те, щоб тримати двері НАТО для України і Грузії відкритими».
Гарант пояснив, для чого був оголошений військовий стан та сказав, що розчулився, коли до нього сьогодні підійшла дівчинка-резервістка.
За словами П.Порошенка, дівчина попросила з ним сфотографуватися.
«Коли заходив в університет, до мене підійшла дуже молода дівчина і сказала, що повинна обов'язково сфотографуватися зі мною, бо вона резерв першої черги і зараз йде до військкомату. Я, чесно кажучи, думав, що це - зі школи, тому що дуже молодо виглядає для студентки», - розповів П.Порошенко.
Після цього в залі пролунали оплески.
«Ось, це правильна реакція українців на загрози для держави», - підкреслив П.Порошенко.
Наприкінці зустрічі Петро Порошенко пофотографувався зі всіма охочими.
Опісля Президент зустрівся з представниками ділових кіл.
Глава держави відзначив важливу роль бізнесу в напрацюванні стратегії реформування економіки України. Президент зауважив, що на перших зустрічах з підприємцями вони скаржилися, зокрема щодо проблем із поверненням податку на додану вартість, говорили про необхідність реформування валютного ринку та захисту від необґрунтованих перевірок.
В результаті були ухвалені рішення про врегулювання повернення ПДВ та валютний ринок, закони про припинення безпідставних перевірок, так звані «маски-шоу стоп». Ці закони, в тому числі передбачають відповідальність правоохоронців у випадку нанесення шкоди підприємцям.
Крім того, проведення судової реформи, гарантує бізнесу і громадянам право на справедливий захист. Також реформовано систему державних закупівель.
Окремо Глава держави акцентував на важливості захисту людей.
«З одного боку, це захист з точки зору безпеки. З іншого боку, це захист з точки зору рівня життя. Це не лише платоспроможний попит, а це відновлення справедливості. Тоді, коли мене питають, що робити зараз, коли внаслідок нібито відкриття кордонів велика кількість українців виїжджає на роботу за кордон, я завжди відповідаю, що є два шляхи: повернутися до СРСР і встановити «залізну завісу», або підвищити зарплату разом з продуктивністю праці всередині країни», - пояснив Президент.
Глава держави також відзначив важливість детінізації заробітних плат. За його словами, в першому кварталі 2019 року Україна має всі шанси встановити середню зарплату на рівні 10 тис. грн. Президент зауважив, що такі темпи мають зберігатися, щоб виграти у конкуренції за робочу силу.
Також, за словами Глави держави, нині опрацьовуються нові ініціативи, щодо податку на виведений капітал та запровадження органу фінансових розслідувань.
Президент наголосив, що Україна зайшла на потужний європейський ринок: «Ніхто нам там не закриє ринок, не обмежить постачання, не буде перешкоджати. Це вже буде запорукою нашого зростання. Це підготовча кампанія до членства в ЄС».
Він також подякував тим, хто в непрості часи інвестував і продовжував створювати робочі місця: «Ми з вами по один бік барикад».
ФОТО: Микола Лазаренко | Лілія Горковенко
Треба було Порошенку показати який пізд*ц на дорозі з Обертина на Жуків. І нієдина гн*да навіть кулак піску на той лід не кинула. Автобуси не їздять бо голольод, а нашій владі пох*й.