Візит Порошенка до Івано-Франківська: де був, що робив і що казав (фото+відео)

Сьогодні, 4 грудня в Івано-Франківську з робочим візитом перебував Президент Петро Порошенко.

З самого ранку комунальники наводили в місті порядок - чистили на вивозили сніг. Вздовж маршруту слідування Президента на центральних вулицях міста поліція встановила паркувальні фішки.

На початку зустрічі Президент зі студентами акапельно заспівали гімн України та хвилиною мовчання вшанували загиблих українських воїнів під час військових дій на Сході держави.

Також, разом з ректором ПНУ Ігорем Цепендою та батьками Петро Порошенко вшанував пам'ять загиблого Героя Небесної сотні Романа Гурика.

Під час зустрічі зі студентами Гарант підбив підсумки та досягнення України за час свого президентства.

За словами Порошенка, чи не найголовніше досягнення - це безвіз з Європою, коли україніці остаточно попрощалися з комунізмом та Радянським Союзом

Виступаючи перед студентами Глава держави наголосив, що «саме молоде покоління визначає курс держави».

«Ви, дорогі студенти, є майбутнє України. І саме тому ваші орієнтири надзвичайно важливі для нас», - наголосив Президент.

Глава держави нагадав, що саме студенти були першими, хто вийшов на захист європейських цінностей і європейського майбутнього України під час Революції Гідності.

«Рівно 5 років саме студентська молодь стала рушійною силою, яка стала на захист європейського напрямку нашої держави», - зазначив Петро Порошенко

Президент відмітив, що надзвичайно гордий за молодь.

Глава держави висловив переконання, що Європа без України не може бути повноцінною.

«Щодо руху України до ЄС та НАТО. Не вірте нікому, хто каже, що вступ України до ЄС і НАТО є неможливим. Це просто неправда. Це нам намагаються обрубати крила», - сказав Президент.

«Твердо переконаний, що як тільки ми будемо відповідати критеріям, які необхідні до вступу до ЄС, це питання буде поставлено відповідно до статі 49 Римського Договору. І ми отримаємо рішення. Без сумніву. Чому? Бо Європа не є повноцінною без України. І Європа в тому так само зацікавлена, як і Україна зацікавлена бути повноцінним членом Європейського Союзу», - наголосив Глава держави.

При цьому Президент зазначив, що він ініціював зміни до Конституції саме для того, щоб гарантувати незмінність європейського та євроатлантичного напрямку розвитку України.

«Вступ до ЄС і НАТО є не лише метою нашої політики, а є зобов’язанням, обов’язком української влади, включно з Президентом, Парламентом і Урядом, робити усе можливе, щоб стати повноцінним членом ЄС та НАТО», - додав Петро Порошенко. При цьому він нагадав свою участь в останньому Саміті НАТО в Брюсселі, коли «19 лідерів держав і урядів виступили за те, щоб тримати двері НАТО для України і Грузії відкритими».

Гарант пояснив, для чого був оголошений військовий стан та сказав, що розчулився, коли до нього сьогодні підійшла дівчинка-резервістка.

За словами П.Порошенка, дівчина попросила з ним сфотографуватися.

«Коли заходив в університет, до мене підійшла дуже молода дівчина і сказала, що повинна обов'язково сфотографуватися зі мною, бо вона резерв першої черги і зараз йде до військкомату. Я, чесно кажучи, думав, що це - зі школи, тому що дуже молодо виглядає для студентки», - розповів П.Порошенко.

Після цього в залі пролунали оплески.

«Ось, це правильна реакція українців на загрози для держави», - підкреслив П.Порошенко.

Наприкінці зустрічі Петро Порошенко пофотографувався зі всіма охочими.

Опісля Президент зустрівся з представниками ділових кіл.

Глава держави відзначив важливу роль бізнесу в напрацюванні стратегії реформування економіки України. Президент зауважив, що на перших зустрічах з підприємцями вони скаржилися, зокрема щодо проблем із поверненням податку на додану вартість, говорили про необхідність реформування валютного ринку та захисту від необґрунтованих перевірок.

В результаті були ухвалені рішення про врегулювання повернення ПДВ та валютний ринок, закони про припинення безпідставних перевірок, так звані «маски-шоу стоп». Ці закони, в тому числі передбачають відповідальність правоохоронців у випадку нанесення шкоди підприємцям.

Крім того, проведення судової реформи, гарантує бізнесу і громадянам право на справедливий захист. Також реформовано систему державних закупівель.

Окремо Глава держави акцентував на важливості захисту людей.

«З одного боку, це захист з точки зору безпеки. З іншого боку, це захист з точки зору рівня життя. Це не лише платоспроможний попит, а це відновлення справедливості. Тоді, коли мене питають, що робити зараз, коли внаслідок нібито відкриття кордонів велика кількість українців виїжджає на роботу за кордон, я завжди відповідаю, що є два шляхи: повернутися до СРСР і встановити «залізну завісу», або підвищити зарплату разом з продуктивністю праці всередині країни», - пояснив Президент.

Глава держави також відзначив важливість детінізації заробітних плат. За його словами, в першому кварталі 2019 року Україна має всі шанси встановити середню зарплату на рівні 10 тис. грн. Президент зауважив, що такі темпи мають зберігатися, щоб виграти у конкуренції за робочу силу.

Також, за словами Глави держави, нині опрацьовуються нові ініціативи, щодо податку на виведений капітал та запровадження органу фінансових розслідувань.

Президент наголосив, що Україна зайшла на потужний європейський ринок: «Ніхто нам там не закриє ринок, не обмежить постачання, не буде перешкоджати. Це вже буде запорукою нашого зростання. Це підготовча кампанія до членства в ЄС».

Він також подякував тим, хто в непрості часи інвестував і продовжував створювати робочі місця: «Ми з вами по один бік барикад».


ФОТО: Микола Лазаренко | Лілія Горковенко

 

Фотогалерея


04.12.2018 16720 2
Коментарі (2)

Василь 2018.12.04, 19:41

Треба було Порошенку показати який пізд*ц на дорозі з Обертина на Жуків. І нієдина гн*да навіть кулак піску на той лід не кинула. Автобуси не їздять бо голольод, а нашій владі пох*й. 

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

1782
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18857
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1693
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1180
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2225
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3802

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1913

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

653

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1270

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1424
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

338
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

851
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24364
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

580
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

586
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

722
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1612
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7956
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

368
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

743
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2000 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

708