Вітровики Дона Хуана

 

В чому причина та вектор певних симпатій в ідеології та сприйнятті; як обґрунтувати чиєсь уподобання чи, власне «сферичне зацікавлення» окремого вчення чи мейнстріму. От, як у випадку із мелодією, чим більше слухаєш – тим більше ця мелодія припадає до душі. Так із архітектурним гротеском, підчас споглядання доволі довгого, він виявляється вичурним та особливим. З філософією так саме – після сьомого прочитання Канта, ти розумієш, що він найкращий, а його речі-в-собі є найбільш влучним окресленням ідеї  «знаходження суті тих же речей».

Що ж було із таємним магом Карлосом Кастанедою  до того моменту, як він став нагвалем чи Доктором? З одного боку нічого особливого: вчення, вчення й ще раз вчення, 13 років наполегливого практичного ознайомлення із світосприйняттям Дон Хуана чи Качори – і платиновий диск вже мандрує світом. Кастанеда розвивається доволі продуктивно сам, має при цьому трьох відьом-помічниць, плюс входить в «зіркові ворота», стає дон жуаном, сіє, сіє, засіває, на цей раз власним зіллям, вгамовуючи сексуальну пристрасть. Можливо він був хворим, періодично його вхоплювала «чародійка несвідомого», можливо він палив белодонну, такий собі «розумовий гашиш», можливо ще щось. В будь-якому з варіантів, він, десь  й чимсь надихався…

У Карлоса все дуже образно й мета космічно, загадково й цікаво, зокрема вчення про Воїна, про дао воїна та його  пріоритети; воїни бувають різні, як чіпси і морозиво, – важливим є кінцева станція: для чого та й для кого цей концерт. Згідно вчення Дона Хуана Воїн дійсно живе праведно та із змістом тоді, коли пройдешні події  сприймаються як ті, що промайнули як сні. Сонна документалістика. В мене в свою чергу доволі сонливою виявилась подорож в Бостон, достатньо сонливим вчення в школі ( зокрема 7-11 класи) та події 2004 року.

Як розпізнати Воїна: тут Дон Хуан, як торнадо розкручує спіраль візуалізації Лицаря у всіх його об лаштунках. Воїн живе та діє тільки покликом Серця, тільки волінням серця змінює вектор життя та путь. На дорозі в воїна є чотири недруга: старість, сила, ясність та острах. Ці чотири іпостасі дуже важко перемогти й здолати, хоча , імхо, в’язкість амінокислот в м’язах в кожного різна. Тільки в цьому постулаті з Кастанедою можна було б довго сперечатись, хоча старшою категорією є. звісно. Старість й ореол її Час. Час перемогти можна, однак це виходить за межі вчення Дон Хуана й плавно перетікає в інші сновидіння філософії.

Воїн не піддається сумнівності, в нього просто немає часу, він постійно  та невпинно діє, з огляду на те, що життєдайним є рух та зміна декору. Постійна дія має як плюси, так і мінуси; воїн діє, бо життя надто коротке та тре все встигнути – і скульптури з каміння створити й з парашута стрибнути.

Воїн – це Легіон, це і море і річка, і він володарює над часом. Не просто володарює, а зупиняє в необхідній критичній точці. Для Воїна немає перемог, як і немає поразок, все заповнено енергетикою його великого серця та впевненості. Воїн любить всіх, і йому байдуже. Чи хтось його неполюбляє: це знову ж таки зайва витрата часу й нервів. Він не страждає від болі, навіть коли його поранено, він приховує біль й рухається впевнено до мети. Воїн не боїться смерті – це його найближчий супутник та партнер.

Смерть – це Ніщо, пусте місце, порожнеча. Воїн сміється  над смертю , тому що знає, що воля його безмежна й невичерпна…Смерть  це додаток, приросток, преамбула, аж ніяк категорія зупинення чи бодай чогось жахливого – він регоче над смертю.  Воїн думає лишень про Битву, про війну, про те, де можливий варіант розкриття його духу та волі – все інше поп-корн. Воїн замальовує в темний колір свою біографію, можна сказати відмовляється від попередніх досягнень та злетів (це йому заважає), він відмовляється від історії – бо історія переписана людьми та виглядає на суцільний фальш. Фальш Історії важко заперечити.  Воїн не користається людьми та ні на кого не розраховує – лишень на самого себе й свою силу духу. Він ні за кого не думає та не хвилюється – теж немає часу. Плюс робить слабким та доступним. Воїн ніколи не бреше й не вигадує – на кону занадто великий куш, дрібницями себе подрібнювати виглядає несерйозним.  Головне для Воїна Сила та варіанти її примноження – закріплення «духовної плеври» і є джерелом духовної сили та енергії, самодисципліна та контроль. Воїн ні про що не жалкує – завжди все йде до кращого, не навпаки. Головне для Воїна це Боротьба, це війна і тільки там є момент самореалізації в пошуках абсолюту.

Воїн не носить годинник; він не хворіє, температура серця сягає найвищої границі – тому бактерії просто вмирають. Воїн не слухає Вагнера, для нього немає зв’язку між музикою та архітектурою апріорі  - все спростовано до атому.

Воїн не любить жінок – це послаблює його бронь, ну можливо раз в півроку. Він не читає книжок, бо його переконання абсолютні й не піддаються повторному обговоренню. Воїн не дивиться в Небо, бо небо чарівне й спокійне, а це в свою чергу є сумнівним, бо не факт, що завдяки його енергетиці. Воїн не відпочиває та не кавує – бо це справа поетиків та ледарів: в нього ж чітка програма вдосконалення духу та воління Перемоги. Воїн не їздить курортами – бо зміна ареалу є послабленням його чудо-психіки та сили. Воїн ні про що не жаліє, бо все одно прийде сметь, і буде новий воїн та нові перемоги.  Можна й тут проспорити із посиланням на великих французьких екзистенціоналістів ( Ясперса, Кьєркегора) щодо актуальності абсурдності самої постаті Воїна з огляду на те, що Боротьба і є Бунтом-Анархією та саме прообразом супротиву самій смерті. У випадку із Вченням Дон Хуана Воїн бореться із Бунтом, не усвідомлюючи, що бунт сам по собі і є рятівним у розумінні усього смерного.  Смерть перемагається Бунтом чи все-таки Воїн Кастанеди це Дон Кіхот Сервантеса, котрий воліє перемоги над  вітровиками. Думаю так й жодного сумніву.

Циклічність філософії прогнозована, повторення ідеалів невичерпна. Треба все забути.

Треба всього позбутись.

Треба бути просто людиною.


25.01.2015 Роман Бончук 1944 0
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

407
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

576
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1313
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2265 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1121
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3054

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

880

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1029

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1454

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2060
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26362 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

750
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

947
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2988
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1237
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

931
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1189
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1199
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

404
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4251
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1065
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1630