Високосний 2020 рік: заборони та народні прикмети

Раз у чотири роки ми входимо у високосний рік, коли у році настає 366 днів. Для іменинників, які народилися 29 лютого – настає чудовий святковий час, коли вони можуть відсвяткувати свій день народження. Що не можна робити, коли наступає новий високосний рік і чому всі катастрофічно бояться цього періоду – читайте далі.

Чи справді високосний рік такий небезпечний, які прикмети існують та що категорично не можна робити – читайте в нашому матеріалі, пише Фіртка з посиланням 24 канал.

Чому наступає високосний рік?

Календарний рік – це період часу, за який Земля здійснює повний оберт навколо Сонця. Період повного обороту складає 365 днів і 6 годин. Втім у календарі людство не враховує 6 годин, відтак за 4 роки накопичується одна повна доба.

Вчені дійшли до згоди, аби до кожного четвертого календарного року додавати одну добу. Востаннє 29 лютого у нас було у 2016 році, тепер відтермінування календарної весни на один день настане у 2020 році. Наступний період часу, який нестиме в собі 366 днів настане у 2024 році.

Чому високосний рік має іншу назву Касьяна?

Високосний рік носить у собі ще іншу назву – ім'я Касьяна, який був надзвичайно ледачим селянином. За переказами, Бога обурила поведінка Касьяна, коли той прямував до раю. Лінивий хлопець відмовив у допомозі іншому селянинові, який просив допомоги, бо не міг витягнути віз із багна. Через це Господь покарав його і назвав немилостивим.

Він також передрік, що люди будуть згадувати його існування лише раз в чотири роки, коли у їхньому житті буде багато нещастя. Тож коли розпочинається високосний рік, всі чомусь чекають від нього нещастя. Експерти радять не починати в цей рік важливих справ у бізнесі, купівлі, будівництві та роботі.

Що категорично не можна робити у високосний рік?

– Купувати чи продавати тварин;

– Вінчатися та робити весілля (лише в окремі дні);

– Починати власну справу;

– Змінювати роботу;

– Купувати житло;

– Вагітніти та народжувати дітей;

– Розповідати комусь про свої справи;

– Сіяти та садити.

Народні прикмети у високосний рік

• У високосний рік не можна нічого купувати на смерть, інакше вона скоро настане.

• Коли виють собаки – не до добра. Якщо ж ви почули їхнє виття, тоді скажіть: "Вся сім'я при мені (імена членів вашої сім'ї). Амінь".

• Не підбирайте із землі круглі предмети – не до добра.

• Якщо у дівчини почнуться перший раз критичні дні, то про це не можна нікому говорити з жіночої статі (подрузі, сестрі або бабусі). Інакше вкрадуть її жіноче щастя. Винятком є мама, з якою можна поділитися цією радістю. 

• Не можна збирати гриби і траву, особливо на Івана Купала. Прийшовши в ліс, треба вимовити: "Високосний рік, залиш собі погане, а мені дай взяти дороге. Амінь".

• Вагітній жінці не можна стригти волосся до пологів.

• Для дитини, яка народилася 29 лютого, в документах про народження рекомендовано записати дату 28 лютого або 1 березня.

• По можливості, не варто міняти місце роботи і проживання.

• У високосний рік не можна колядувати. 

• Не потрібно продавати велике майно та цінні речі.

Як правильно пережити високосний рік?

За словами психологів, усі проблеми лише у нашій голові. Якщо ми себе правильно налаштуємо, будемо думати про хороше – то ніякий високосний рік не стане нам на заваді. Церква повністю відкидає усі забобони. Однак астрологи кажуть, що негативна енергетика в цей час посилюється і погіршується самопочуття. Вірити чи не вірити прикметам – справа лише ваша. Ми ж вам даємо декілька способів, як легше пережити високосний рік. 

1. Для того, аби на енергетичному полі захистити себе – спаліть сторінку календаря на 29 лютого, промовляючи: "Зло йди, хвацько пропадай, добро допоможи, ясний шлях і світлу дорогу мені осяй", або ж взагалі можете замалювати цей день ручкою.

2. Носіть хрестик та інші обереги на собі.

3. Ходіть якомога частіше в церкву. Таким чином ви посилите свій захист.


01.11.2019 9588
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

782
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

776
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1590
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2215
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4194 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3197

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

196

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

427

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

370

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

838
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

606
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

650
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

936
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1047
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

654
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6238
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1730
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31743 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1512
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

740 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

700